صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده ولی فقیه در مازندران:

هشدارهای رهبری موضع خصمانه آل سعود را به عقب راند

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در جمع دانش‌آموختگان نیروی دریایی نوشهر، گفت: سخنان رهبر انقلاب در قبال آل سعود باعث شد که آنها از موضع خود عقب‌نشینی کنند، آل سعود بنای تحویل اجساد جان‌باختگان را نداشت.

کد خبر : 32020

تاریخ انتشار : 11/07/1394 - 09:10


هشدارهای رهبری موضع خصمانه آل سعود را به عقب راند

به گزارش خط امید بهشهر، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساری با تبریک ایام عید غدیر، اظهار کرد: عید غدیر تنها یک واقعه تاریخی نیست، بلکه واقعه اعتقادی و دینی است و در کنار توحید، معاد و پذیرش امامت امری واجب است.

وی تصریح کرد: پیامبر (ص) پس از معرفی امام علی (ع) رسالت خویش را تکمیل کرد و بر همه مسلمانان واجب است که غدیر گرامی داشته شود و فرهنگ غدیر در جامعه نهادینه شود، نهادینه شدن فرهنگ غدیر باعث کاهش بسیاری از مشکلات موجود در جهان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به مشکلاتی که برای حجاج کشورهای اسلامی در عربستان به‌وجود آمد، بیان کرد: کوتاهی عربستان در قبال کشتار بی‌رحمانه حجاج اقدامی زشت و ناپسند بود و آل سعود نشان داد که نمی‌تواند مدیریت مناسبی در مراسم حج داشته باشد.

امام جمعه ساری در ادامه با اشاره به مشکلاتی امدادی که در زمان حادثه منا به‌وجود آمد، خاطرنشان کرد: جلوگیری از نیروهای امدادی سایر کشورها و نیز نرساندن آب به حجاج باعث افزایش تلفات در منا شد.

طبرسی با اعلام اینکه همه امت اسلامی در واقعه منا داغدار شدند، اضافه کرد: کشته شدن بیش از 5 هزار انسان در واقعه منا مسئله‌ای نیست که به سادگی از کنار آن رد شویم، آل سعود دو عید مسلمین را عزا کردند.

وی ادامه داد: موزی‌گری عربستان در واقعه منا به‌خوبی مشخص شد و عربستان در این واقعه بی‌کفایتی خویش را نشان داد که با اندک مدیریت مناسب می‌توانست جان بسیاری از حجاج را حفظ کند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در جمع دانش‌آموختگان نیروی دریایی نوشهر، بیان کرد: سخنان رهبر انقلاب در قبال آل سعود باعث شد که آنها از موضع خود عقب‌نشینی کنند، آل سعود بنای تحویل اجساد جان‌باختگان را نداشت.

امام جمعه ساری یادآور شد: هشدارهای به‌موقع رهبری علاوه بر بازتاب جهانی باعث شد که مسئولان عربستان همکاری بیشتری با بعثه جمهوری اسلامی ایران داشته باشند و حاضر به پذیرش تحویل اجساد شدند.

طبرسی با اشاره به دستور اسلام برای مبارزه با ظالم، بیان کرد: اسلام دین ظلم و ستم نیست ولی ظلم را نمی‌پذیرد و دستور داد که مسلمان برای مبارزه با ظلم همیشه آماده باشند.

وی در پایان خواستار برخورد جدی جامعه اسلامی با مسئولان آل سعود در ارتباط با مدیریت نامناسب حج شد و گفت: تغیر مدیریت حج در بین کشورهای اسلامی بررسی و نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام شود، از طرفی مسئولان آل سعود به‌دلیل کوتاهی انجام شده در حادثه منا باید از مسلمانان عذرخواهی کنند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : هشدارهای رهبری موضع خصمانه آل سعود را به عقب راند

هشدارهای رهبری موضع خصمانه آل سعود را به عقب راند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر