صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران:

غدیر اقامه ولایت علی بر آل‌علی است/ولایت؛ ساحل نجات بشر از خدعه‌های شیطانی

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران با بیان اینکه غدیر اقامه ولایت علی بر آل‌علی است، گفت: فرهنگ و تاریخ اعتقادی غدیر همان عصاره اندیشه، تفکر بکر، عمل صالح و استمرار راه انبیاء الهی از آدم تا خاتم است.

کد خبر : 32016

تاریخ انتشار : 11/07/1394 - 09:07


غدیر اقامه ولایت علی بر آل‌علی است/ولایت؛ ساحل نجات بشر از خدعه‌های شیطانی

به گزارش خط امید بهشهر، مراسم عید سعید غدیرخم همزمان با سراسر کشور در مساجد و بقاع متبرکه شهرستان نوشهر برگزار شد.

حجت الاسلام محمد انتظاری در مراسم عید غدیر در مسجد جامع نوشهر با بیان اینکه نعمت هدایت برای بشر توسط انبیاء الهی بزرگترین عنایت از سوی خداوند متعال است، اظهار کرد: مرحله کامل هدایت توسط اشرف مخلوقات عالم بزرگترین افتخار ما مسلمانان و به طور ویژه ما شیعیان آل علی است.

وی نعمت ولایت را عامل ماندگاری دین اسلام دانست و افزود: حضرت علی(ع) آن کسی است که نبوت خاتم را کامل می‌کند و کشتی بزرگ جهان اسلام را از امواج سهمگین و خدعه‌های شیطانی به ساحل نجات بشری می‌رساند.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران، بیان کرد: فرهنگ و تاریخ اعتقادی غدیر همان عصاره اندیشه، تفکر بکر، عمل صالح و استمرار راه انبیاء الهی از آدم تا خاتم است.

وی عصمت و طهارت را دو ویژگی جانشین پیامبر خاتم برشمرد و گفت: غدیر اقامه ولایت علی بر آل علی است چراکه در روز غدیر حکومت عدل الهی به دست صاحب حق ولایت رسید.

انتظاری با اشاره به این فرموده پیامبر (ص) که «غدیر خم افضل اعیاد امت من است»، تصریح کرد: غدیر شناسنامه و هویت شیعیان عالم است.

وی با بیان اینکه زعامت و ولایت دین اسلام را علی و آل علی دارند، خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) از همان آغاز رسالت‌شان با الفاظ مختلف، عبارات متفاوت و در زمان و مکان‌های متعدد به صراحت موضوع ولایت را بیان کردند و نام حضرت علی (ع) را به مردم تاکید و تفهیم کردند.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران با تاکید براینکه هیچ‌گاه نباید از امام جلوتر و یا عقب‌تر حرکت کرد بلکه باید در کنار امام باشیم، تصریح کرد: علما و مراجع فرمودند در زمان غیبت کبری امام زمان (عج) باید از ولایت مطلقه فقیه اطاعت کرد تا در زمان فتنه‌ها گمراه نشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز در تمامی کشورهای اطراف‌مان ناامنی است اما ایران اسلامی از آرامش برخوردار است، به برکت ولایت ولی امر مسلمین جهان آیت‌الله خامنه‌ای است.

انتظاری در پایان با بیان اینکه تمام بدبختی‌های دنیا برای این است که دست ما از دامان علی و آل‌علی کوتاه است، گفت: در دنیای امروز هر قدرتی به دنبال ذلیل‌کردن کشورهای دیگر به جز ایران اسلامی است و این فقط به سبب ولایی و شیعی‌بودن کشور ما است که اجازه تجاوز به دشمنان را نمی‌دهد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : غدیر اقامه ولایت علی بر آل‌علی است/ولایت؛ ساحل نجات بشر از خدعه‌های شیطانی

غدیر اقامه ولایت علی بر آل‌علی است/ولایت؛ ساحل نجات بشر از خدعه‌های شیطانی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر