صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی تاکید کرد

ضرورت توجه ویژه به بافت‌های فرسوده شهری مازندران

معاون فنی و نظارت شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهر کشور گفت: باید به بافت‌های فرسوده شهری در مازندران توجه جدی شود.

کد خبر : 31934

تاریخ انتشار : 09/07/1394 - 18:37


ضرورت توجه ویژه به بافت‌های فرسوده شهری مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، امیرعباس افتخاری در نشست مسئولان شهرداری‌های مازندران اظهار کرد: باید به بافت‌های فرسوده شهری در مازندران توجه اساسی شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در بافت‌های فرسوده شهری در این استان، جمعیت قابل توجهی سکونت دارند، می‌طلبد تا نگاه ویژه و اساسی به این محدوده‌ها شود تا از این طریق در مواقع بحران و حوادث غیرمترقبه بتوان جلوی بسیاری از صدمات و تلفات و مسائلی از این دست را گرفت.

افتخاری هدف از این نشست را بررسی دقیق از شرایط موجود، مشکلات و معضلات بافت‌های فرسوده در استان عنوان کرد و بیان داشت: شهرداری‌ها و نهادهای مرتبط در این باره می‌توانند با همدلی و تعامل با دستگاه‌های اجرایی همچون راه و شهرسازی و شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری نقش بسیار ارزنده‌ای در جهت تقویت و نوسازی این محدوده‌ها داشته باشند.

این مسئول به نقش ساکنان و مردم اشاره کرد و افزود: آموزش صحیح و آشناسازی مردم از خطرات و مشکلات در این محدوده‌ها و همچنین ارائه خدمات مطلوب و تسهیلات ویژه به آنان می‌تواند ما را برای رسیدن به اهداف عالیه کمک کند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نیز در این نشست اظهار کرد: مازندران 4 هزار هکتار بافت فرسوده دارد که به ترتیب ساری، بابل، آمل و قائم‌شهر بیشترین بافت‌های فرسوده استان را دارند.

حیدر نوروزی افزود: مازندران 1200 هکتار سکونت‌گاه غیررسمی دارد که به ترتیب بیشترین سکونت‌گاه غیررسمی در شهرهای قائم‌شهر، بابل، آمل، ساری و نکا قرار دارند.

نوروزی خاطرنشان کرد: در زمینه تسهیلات بافت فرسوده در سال 94 تاکنون 1300 واحد متقاضیان بافت فرسوده به بانک‌های عامل معرفی شدند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : ضرورت توجه ویژه به بافت‌های فرسوده شهری مازندران

ضرورت توجه ویژه به بافت‌های فرسوده شهری مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر