صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

واقعه غدیر در بهشهر بازسازی شد

همزمان با دهه امامت و ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم، واقعه این روز تاریخی توسط بسیجیان سپاه ناحیه بهشهر بازسازی شد.

کد خبر : 31929

تاریخ انتشار : 09/07/1394 - 18:29


واقعه غدیر در بهشهر بازسازی شد

به گزارش خط امید بهشهر، این مراسم با شرکت بسیجیان و هنرمندان بهشهری در قالب کاروان های مختلف از صبح امروز پنجشنبه در اراضی متعلق به سپاه در جوار دانشگاه علم و فن آوری مازندران در بهشهر برگزار شد.
فرمانده ناحیه سپاه بهشهر در حاشیه برگزاری این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: از عید قربان تا عید غدیر به عنوان دهه ولایت نامگذاری شده که امیدواریم با بازسازی این واقعه و ترسیم صحنه واقعه غدیر در بهشهر به صورت یک کار فنی و اعتقادی، از معنویات این دهه بدرستی استفاده شود.
علی نجفی افزود : واقعه غدیر خم برگرفته از روایات و اسناد مکتوب تاریخی با هدف یادآوری واقعه تاریخی غدیر خم و با بهره گیری از سبک، ذوق و سلیقه هنری و ایجاد پیوند ارزشی بین ولایت اهل بیت(ع) و افزایش معرفت بسیجیان و آحاد جامعه بازسازی شد. 
در این بازسازی حرکت کاروان پیامبر اعظم(ص) و همچنین سایر کاروانهای منتهی به مکه معظمه و بازگشت آنها به تصویر کشیده شد.
قرائت خطبه غدیر از مهم ترین بخش های این مراسم بود که در این خطبه به نکاتی از جمله اعلان ولایت و امامت دوازده امام، توجه اکید به مساله استمرار امامت، کار شکنی های منافقان، معرفی ویژگی های دوستان و دشمنان اهل بیت (ع) و معرفی اجمالی حضرت مهدی (عج) و بیعت گرفتن از مردم اشاره شد.
سخنرانی در مورد عظمت واقعه غدیر، مولودی خوانی، شعرخوانی، اجرای موسیقی، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز از بخش های مختلف این مراسم بود.
این مراسم با استقبال گسترده مردم این شهر برگزار شد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : واقعه غدیر در بهشهر بازسازی شد

واقعه غدیر در بهشهر بازسازی شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر