صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

روزهای خوب برای گردوی بهشهر

‌مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر گفت: امسال به دلیل عدم بروز سرمای بهاره اکثر باغات به خصوص باغ‌های گردو به بار نشسته است.

کد خبر : 31796

تاریخ انتشار : 08/07/1394 - 09:34


روزهای خوب برای گردوی بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر، خلیل حقیقی اظهار کرد: شهرستان بهشهر دارای یک هزار و 800 هکتار باغ گردو به صورت متمرکز و پراکنده درمناطق کوهستانی و میان بند بوده که 900 هکتار آن بارور است.

وی با بیان اینکه ‌عملیات برداشت گردو در این شهرستان به اتمام رسیده است، گفت: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر در راستای تغییر الگوی کشت در مناطق کوهستانی و میان بند و ایجاد اشتغال پایدار، افزایش درآمد روستاییان و بهره‌وری بهینه از اراضی و جلوگیری از فرسایش خاک در چند سال اخیر اقدام به احداث باغ سیاه ریشه در سطح 3 هزار و 200 هکتار کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر ادامه داد: این مدیریت برای احداث باغ‌های سیاه ریشه شامل گردو، سیب، به و فندق تسهیلات بانکی کم بهره، توزیع نهال یارانه‌دار، ایجاد باغات الگویی و باغات مجتمع در اختیار باغداران قرار می‌دهد.

حقیقی با بیان اینکه امسال به دلیل عدم بروز سرمای بهاره اکثر باغات به خصوص باغ‌های گردو به بار نشسته است، گفت: با برآوردهای صورت گرفته 270 تن گردو در این شهرستان تولید شد.

وی افزود: هر کیلوگرم گردو در این شهرستان 15 هزار تومان به فروش رسید که درآمد حاصل از یک هکتار باغ گردو 45 میلیون ریال عاید باغداران شده است.


منبع : ایسنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : روزهای خوب برای گردوی بهشهر

روزهای خوب برای گردوی بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر