صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مدیرکل ارشاد مازندران بر نقش رسانه در ترویج فریضه امر به معروف تاکید کرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران بر نقش رسانه ها و مطبوعات در جهت جریان سازی مثبت برای پیاده کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد.

کد خبر : 31713

تاریخ انتشار : 07/07/1394 - 18:38


مدیرکل ارشاد مازندران بر نقش رسانه در ترویج فریضه امر به معروف تاکید کرد

به گزارش خط امید بهشهر، احد جاودانی با اشاره به اهمیت اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به برخوردهای دستگاه فرهنگ و هنر این استان از تریبون اصحاب رسانه و خبر، بر ضرورت بهره گیری از این ظرفیت برای تبیین اهداف بلند و غنی فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در بین اقشار مختلف جامعه تاکید کرد.
وی با بیان اینکه تاثیرگذاری اصحاب رسانه و مطبوعات در حوزه فرهنگ بر کسی پوشیده نیست، ابرازر امیدواری کرد بتوانیم با کمک ظرفیت عظیم رسانه های استان، جریان سازی مثبت در فضای فرهنگی برای پیاده کردن این فریضه الهی را شاهد باشیم.
وی به تقارن هفته امر به معروف با نیمه اول ماه محرم اشاره و گفت : مهمترین هدف رهبر قیام عاشورا احیای همین فریضه الهی بوده ، فرصتی مغتنم برای ترویج و تعمیق امر به معروف در بطن جامعه اسلامی است.
وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان هفتمین و هشتمین فرع از فروع دین مطرح است، تصریح کرد: با مراجعه به روایات ائمه معصومین(ع)، در می یابیم امر به معروف و نهی از منکر نسبت به واجبات دیگر، ویژگی های منحصر به فردی دارد که تا این اندازه مورد تاکید بزرگان دین بوده تا جایی که قیام عاشورا نیز با هدف زنده نگه داشتن این فریضه در اذهان عمومی جانمایی شده است.
جاودانی با بیان اینکه داشتن روز بدون منکر از خواسته های به جا و به حق پیروان راستین اسلام ناب محمدی(ص) است، گفت: منابر و خطابه های سخنرانان مراسم های سوگواری سالار شهیدان بهترین مکان و زمان برای تبیین این فریضه است.
وی افزود: ماه محرم نماد ارزش و عظمت امر به معروف و نهی از منکر در اسلام است که شهدای کربلا برای احیای این موضوع اساسی از جان خود گذشتند و آن حماسه های جاوید را رقم زدند.
جاودانی با اشاره به بیان امام رضا(ع) که اگر زیبایی های دین برای مردم بازگو شود، پذیرش دین راحت تر صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: باید مردم را از حقیقت و زیبایی امر به معروف و نهی از منکر به خوبی آگاه کرد تا ذهنیت های بعضا نامناسبی که در این رابطه وجود دارد، با شناخت دقیق از این مساله خنثی شود.
وی مناسب ترین شیوه امر به معروف و نهی از منکر را بیان زمینه های مثبت آن برای مردم دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و عمل به این فریضه اسلامی باید در رفتار مسئولان و اقشار مختلف جامعه محسوس باشد.
جاودانی اضافه کرد: بر این باور معتقدم که باید افکار عمومی و جامعه دینی و اخلاقی مان را نسبت به تمام مظاهر معروف و منکر آشنا کنیم و حقیقت و این فریضه الهی را به همگان آموزش دهیم.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : مدیرکل ارشاد مازندران بر نقش رسانه در ترویج فریضه امر به معروف تاکید کرد

مدیرکل ارشاد مازندران بر نقش رسانه در ترویج فریضه امر به معروف تاکید کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر