صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مالیات بر ارزش افزوده، مهم‌ترین مشکل چاپخانه‌های مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: یکی از مشکلات مهم چاپخانه‌داران، مالیات بر ارزش افزوده است که تکلیف فعالان چاپ هنوز با مسئولان امور مالیاتی مشخص نیست.

کد خبر : 31710

تاریخ انتشار : 07/07/1394 - 18:12


مالیات بر ارزش افزوده، مهم‌ترین مشکل چاپخانه‌های مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، احد جاودانی در دهمین جشنواره صنعت مازندران در شهرستان آمل با اعلام این‌که چاپ‌خانه‌های دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی برای به بهره‌برداری رسیدن تسهیلات دریافت می‌کنند، عنوان کرد: یکی از سیاست‌های مطلوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع مشارکت فرهنگی است و در همه مراکز، نهادها و ارگان‌های وابسته به فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد مشارکت با نهادهای دولتی پیگیری می‌شود.

این مسئول با اشاره به این‌که چهره کار چاپ و کارگاه‌ها نیازمند تغییر برای فعالیت بهتر است، تصریح کرد: نمایشگاه دستاوردهای صنعت چاپ دی ماه امسال برگزار می‌شود.

جاودانی با تاکید بر این‌که باید از صنعت چاپ حمایت جدی شود، گفت: بسیاری از کارهای چاپی مازندران از استان خارج می‌شود که برای این منظور پروژه‌ای مشترک با استانداری مازندران تائید شده است تا همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی تا جایی که امکان دارد امور چاپی خود را از استان خارج نکنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بیان این‌که تدوین ضوابط لازم برای بالندگی صنعت چاپ ضروری است، گفت: در مازندران تا 390 چاپ‌خانه با انواع چاپ فعالیت دارند که یکی از مشکلات مهم آنها مالیات بر ارزش افزوده است که تکلیف فعالان چاپ هنوز با مسئولان امور مالیاتی مشخص نیست.

وی با اشاره به این‌که نباید از صنعت چاپ در دنیا غافل بمانیم، افزود: باید درهای کشور به روی تکنولوژی و یافته‌های پژوهشی و چاپ باز باشد تا در دوران پساتحریم به‌واسطه دستیابی به دستگاه‌های مدرن و امکانات چاپ پیشرفت را شاهد باشیم.

جاودانی تصریح کرد: صنعتگران چاپ به رشد این صنعت در پساتحریم امیدوار هستند.

وی با اشاره به این‌که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی چاپ و سیاست‌گذاری‌های این صنعت در کشور است، تاکید کرد: باید متولیان صنعت چاپ فضایی را برای صنعت‌گران چاپ فراهم کنند تا گردش مالی چاپ در ایران مورد توجه کشورهای دنیا باشد.


منبع : ایسنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : مالیات بر ارزش افزوده، مهم‌ترین مشکل چاپخانه‌های مازندران

مالیات بر ارزش افزوده، مهم‌ترین مشکل چاپخانه‌های مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر