صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
به مناسبت ایام شهادت شهید هاشمی نژاد

شهید هاشمی نژاد در ماندگاری انقلاب گامهای بلندی برداشت

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: شهید هاشمی نژاد در ماندگاری انقلاب اسلامی و استحکام نظام اسلامی گامهای بلندی برداشت و نامش برای همیشه در تاریخ انقلاب ماندگار شد.

کد خبر : 31708

تاریخ انتشار : 07/07/1394 - 18:16


شهید هاشمی نژاد در ماندگاری انقلاب گامهای بلندی برداشت

به گزارش خط امید بهشهر، آیت الله سید محمد سعیدی روز سه شنبه در مراسم ویژه بزرگداشت شهید هاشمی نژاد در حرم مطهر رضوی در مشهد این شهید والامقام به عنوان شخصیتی دینی و علمی برجسته و جهادگری صادق یاد کرد.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: شهید هاشمی نژاد در ابتدا به خودسازی پرداخت و از آنجا به خداشناسی رسید و زمانی که 30 سال داشت با کسب فیض از محضر اساتیدی بزرگ به مرحله اجتهاد دست یافت.
وی بیان کرد: شهید هاشمی نژاد از تربیت شدگان مکتب انقلابی امام راحل بود و از جمله مدافعین انقلاب به شمار می رفت که در این جهت اقدامات و مبارزات ارزشمندی انجام داد.
آیت الله سعیدی گفت: شهید هاشمی نژاد به عنوان یک فرد انقلابی جریانهای سیاسی دوران انقلاب را ریشه یابی و قبل از وقوع آن تحلیل می کرد، او ذات مستکبرین را می شناخت و امام راحل با کمک افرادی مانند شهید هاشمی نژاد توانستند براساس اصول و مبانی انقلاب اسلامی، نظام اسلامی را با رای موافق حداکثری مردم تشکیل دهند.
وی همچنین گفت: به سبب بی کفایتی و عدم مسوولیت پذیری آل سعود شماری از حجاج به خاک و خون کشیده شدند.
او افزود: گفته می شود آنچه فاجعه منا را به وجود آورده مسدود کردن مسیر حرکت زائران در رمی جمرات به دلیل رسیدن یکی از فرزندان حکام آل سعود به محل بوده که منجر به فشار بیش از حد به حجاج شده است.
وی گفت: حادثه منا بی لیاقتی حاکمان آل سعود در مدیریت مناسک حج را به دنیای اسلام نشان داد لذا باید برای واگذاری مسوولیت برگزاری این مراسم تدبیری اندیشیده شود.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: آل سعود یکی از عوامل صهیونیستها در منطقه خاورمیانه است و اهمیتی به کشته شدن مسلمانان به ویژه شیعیان نمی دهد و مشی ظالمین عصر پیامبر اسلام از جمله ابولهب و ابوجهل را پیش گرفتند لذا از گفتن یک عذرخواهی ساده نیز به ملل داغدیده خودداری کردند.
وی ادامه داد: حاکمان آل سعود به هیچ وجه خود را در فاجعه منا مقصر نمی دانند و کوتاهی خود در مدیریت این مراسم را به حجاج ایرانی و آفریقایی نسبت می دهند.
آیت الله سعیدی گفت: متاسفانه روز به روز بر تعداد حجاج شهید ایرانی افزوده و ملت ایران داغدیده تر می شوند، آنان در اوج مظلومیت کشته شدند.
شهید مجاهد حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالکریم هاشمی نژاد متولد 1311 بهشهر، روز هفتم مهر 1360 در مشهد به دست عوامل نفاق به شهادت رسید.
پیکر پاک این شهید در جوار مضجع نورانی امام رضا(ع) به خاک سپرده شده است.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : شهید هاشمی نژاد در ماندگاری انقلاب گامهای بلندی برداشت

شهید هاشمی نژاد در ماندگاری انقلاب گامهای بلندی برداشت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر