صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرعامل آتش‌نشانی بهشهر

رشد 270درصدی عملیات‌های آتش‌نشانی بهشهر/ تجهیزات مرکز بهشهر تا استاندارد، فاصله دارد

مدیرعامل آتش‌نشانی بهشهر با اشاره به رشد 270درصدی عملیات در دو سال گذشته، تصریح کرد: در سال 93 تعداد 755 عملیات و 694 مورد عملیات امداد و نجات و کمک به شهروندان و حادثه دیدگان در نیمه نخست سال 94 ثبت شده است.

کد خبر : 31704

تاریخ انتشار : 07/07/1394 - 13:06


رشد 270درصدی عملیات‌های آتش‌نشانی بهشهر/ تجهیزات مرکز بهشهر تا استاندارد، فاصله دارد

حسین سراج در گفتگو با خبرنگار خط امید اظهار کرد: در حال حاضر در بهشهر دو ایستگاه آتش‌نشانی که مرکز اصلی واقع در تندگویان و مرکز دوم در خیابان پیشوا دایر است و ایستگاه سوم در بلوار جمهوری اسلامی است و تا یک ماه آینده افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه 36 نفر نیروی سازمانی در دو ایستگاه آتش‌نشانی بهشهر فعالیت می‌کنند گفت: سه شیفت کاری در مراکز مافعال است که در هر ششیفت کاری 8 نفر در ایستگاه مرکزی و 3 نفر در ایستگاه دوم آماده مقابله با سوانح هستند.

مدیر عامل آتش‌نشانی بهشهر خاطرنشان کرد: بهشهر هشت خودرو در اختیار دارد که سه خودرو قدیمی هستند و کارآیی خاصی ندارند، که می توان گفت از لحاظ تجهیزات تا استاندارد فاصله دارد، البته قرار است تا پایان سال 50 تا 60 درصد لوازم مورد نیاز خریداری شود .
سراج با بیان به اینکه این مرکز از سا 83 تا 89 به صورت واحد بود گفت: از این تاریخ به بعد مرکز آتش‌نشانی شهرستان بهشهر به صورت رسمی درآمده و با کمک شهرداری و شورای شهر از لحاظ مالی استقلال خوبی بدست آورد و امسال نیز بودجه آن مستقل شد.

وی با اشاره به رشد 270درصدی عملیات در دو سال گذشته، تصریح کرد: 279 مورد عملیات در سال 91 عملیات امداد و نجات انجام شد که در سال 92 این آمار به 481 و در سال 93 نیز 755 رسید و تا نیمه سال 94 آمار عملیات امداد و نجات و کمک به شهروندان و حادثه دیدگان 694 مورد ثبت شده است.

مدیر عامل آتش‌نشانی بهشهر دلیل بالا رفتن آمار حوادث را افزایش ساخت و سازها دانست و افزود: اشکالات آسانسور و بالابرها نیز در این سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده که قرار است برچسب‌هایی داخل آسانسورها نصب و نکات پیشگیری و تلفن‌های تماس اضطراری به هنگام حبس شدن در آسانسور در اختیار شهروندان قرار گیرد.

حسین سراج گفت: بیشترین حوادث در نیم سال نخست 94 مربوط می‌شود به 26 مورد حیوانات وحشی، 18 مورد آسانسور، 12 مورد تصادف، 10 مورد چرخ گوشت و گیر کردن انگشتر و 21 مورد آب گرفتگی که همه این عملیات‌ها رضایت‌بخش بود.

وی با بیان اینکه مسن‌ترین آتش‌نشان در بهشهر 46 سال و جوان‌ترین 28 سال سن دارد عنوان کرد: در این حرفه بیشتر عشق به خدمت و کمک و نجات جان شهروندان وجود دارد تا مزایا و حقوق و برای یک آتش‌نشان چیزی که رضایت‌بخش است نجات جان و مال یک شهروند است.

وی در آخر از زحمات و حمایت بی دریغ امام جمعه شهرستان بهشهر حجت‌الاسلام جباری و شهرداری و شورای شهر بهشهر و سازمان شهرداری برای حمایت و خرید دو خودرو پیشرو و سنگین با حمل آب بیشتر،تشکرکرد و استقلال و رسمی شدن مرکزرا مدیون حمایت‌ها و زحمات آن‌ها دانست.

  

  

مطالب مرتبط با : رشد 270درصدی عملیات‌های آتش‌نشانی بهشهر/ تجهیزات مرکز بهشهر تا استاندارد، فاصله دارد
دیدگاه شما در مورد : رشد 270درصدی عملیات‌های آتش‌نشانی بهشهر/ تجهیزات مرکز بهشهر تا استاندارد، فاصله دارد

رشد 270درصدی عملیات‌های آتش‌نشانی بهشهر/ تجهیزات مرکز بهشهر تا استاندارد، فاصله دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر