صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

نخبگان فرهنگی و دانش آموزی مازندران با رئیس جمهور دیدار می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس جمهور به استان، گفت: نخبگان فرهنگی و دانش آموزی مازندران با رئیس جمهور دیدار می‌کنند.

کد خبر : 31560

تاریخ انتشار : 05/07/1394 - 18:41


نخبگان فرهنگی و دانش آموزی مازندران با رئیس جمهور دیدار می‌کنند

به گزارش خط امید بهشهر، سید علی قاسمی تروجنی عصر امروز در نشست خبری بازگشایی مدارس مازندران با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، یاد دلاورمردی‌های رزمندگان را گرامی و اظهار داشت: انسان‌های وارسته تبار علویان ایثارگری کرده و در راه اسلام و ارزش‌های اسلامی به شهادت نائل آمدند.
وی افزود: باید در برهه کنونی با معرفی ارزش‌های ایثار و شهادت، رهرو واقعی راه آنان باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نهادی است که مسئولیت تعلیم و تربیت نسل جامعه برعهده این نهاد است، تصریح کرد: چنانچه با نگاه ارزشمندی به مقام تعلیم و تربیت اداره شود منجر به ارتقا صلاحیت‌های حرفه ای در درون آموزش و پرورش می‌شود.
قاسمی با بیان اینکه مهر 94 را با هدف تقویت اهداف صلاحیت حرفه ای در راستای سیاست راهبردی وزارت آموزش و پرورش آغاز کردیم، افزود: آموزش و پرورش مازندران به سمت کیفی شدن فعالیت‌های آموزشی و پرورشی خود هدایت می‌شود.
وی با اعلام اینکه نیروی انسانی از اساسی ترین موضوع دستگاه تعلیم و تربیت مازندران در برهه کنونی است، گفت: صاحب نظران حوزه تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش مازندران را برای نیل به آموزش و پرورش کیفی هدایت کنند.
رئیس دستگاه تعلیم و تربیت مازندران با اشاره به اینکه ستاد ویژه ای در آموزش و پرورش استان تشکیل دادیم، افزود: ستاد کیفیت بخشی به آموزش و پرورش مازندران تشکیل دادیم.
قاسمی با بیان اینکه امسال 2 میلیون و 448 هزار و 665 جلد کتب درسی را امسال در سطح مدارس توزیع کردیم، گفت: امسال توزیع کتب از 15 شهریور آغاز و در تمام مدارس کتاب دریافت کردند و هیچ مشکلی در زمینه کتاب درسی نداریم.
وی با اعلام اینکه نخبگان آموزش و پرورش استان با رئیس جمهوری دیدار می‌کنند، افزود: برنامه‌های فرهنگی و هنری مازندران از سوی دانش آموزان در سفر دولت برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به حادثه خودکشی دانش آموز در نکا، افزود: هیچ مدرکی از سوی مراجع رسمی مبنی بر خودکشی دانش آموز در این شهرستان ارائه نشده است.
قاسمی با بیان اینکه دشواری سئوال ریاضی در دانش آموزان مقطع تحصیلی در دبیرستان نکا نبوده است، گفت: خانواده می‌تواند در این زمینه از دستگاه قضایی پیگیری کند.
وی با اعلام اینکه دستگاه تعلیم و تربیت استان از مازاد نیروی انسانی برخوردار است، افزود: نسبت دانش آموز به کارمند در استان 10.9 به 1 است که میانگین کشوری 14 است.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه این شاخص متناسب با نیاز کشوری نیست، گفت: این افزایش نیروی انسانی سبب می‌شود تا با کسری بودجه مواجه شویم.
وی با بیان اینکه نیاز آموزش و پرورش به مربیان پیش دبستانی بالغ بر 700 نفر بوده است، افزود: متاسفانه با جذب 500 نفر مازاد، با کمبود بودجه در جذب آنان مواجه شدیم.
قاسمی از وجود 27 پژوهش سرای کشوری و 4 استانی پژوهش سرای استانی دانش آموزی در مازندران خبر داد و گفت: مازندران در این بخش رتبه برتر کشور را دارد.
وی با بیان اینکه سال گذشته مشکل خاصی در توزیع شیر مدارس نداشتیم، افزود: دستورالعمل توزیع شیر در مدارس استان برای سال تحصیلی جدید اعلام نشده است.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : نخبگان فرهنگی و دانش آموزی مازندران با رئیس جمهور دیدار می‌کنند

نخبگان فرهنگی و دانش آموزی مازندران با رئیس جمهور دیدار می‌کنند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر