صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی مازندران عنوان کرد

آمادگی شرایط بحرانی برای مقابله با بیماری‎های کشاورزی در مازندران

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهادکشاورزی مازندران گفت: رزمایش پدافند غیرعامل برای آمادگی شرایط بحرانی در مقابله با بیماری‎های کشاورزی با هدف اطلاع‎رسانی صورت گرفته است.

کد خبر : 31559

تاریخ انتشار : 05/07/1394 - 18:40


آمادگی شرایط بحرانی برای مقابله با بیماری‎های کشاورزی در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، محمد حسین فلاح بعد از ظهر امروز در رزمایش پدافند غیرعامل در روستای انجیل‌نسام میاندورود اظهار کرد: این رزمایش برای آمادگی شرایط بحرانی در مقابله با بیماری‌های کشاورزی با هدف اطلاع‌رسانی صورت گرفته است.    

وی بیان کرد: دنیا در حوزه جنگ نظامی، هزینه‎های سنگینی متحمل شد زیرا اتفاقاتی که جنگ نظامی در پی دارد در مقابل جنگ غیرنظامی قابل مقاسیه نسبت.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهادکشاورزی مازندران یادآور شد: کشورهای پیشرفته در حوزه واردات محصولات غذایی مشخصه‎های سنگینی دارند تا یک محصول غذایی وارد کشور شود و امروزه با توجه به اینکه نشر اطلاعات بسیار سریع در حال انتشار است و این موضوع مورد توجه همه دولت‎ها قرار دارد.

وی با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هشت سال دفاع مقدس، دستاوردهای زیادی برای میهن اسلامی به دنبال داشت زیرا رمز موفقیت، حضور مردم در عرصه نظام بوده است، اگر بخواهیم در پدافند غیرعامل موفق شویم باید مردم نیز پای کار باشند تا در مقابل تهدیدات، فرهنگ‎سازی شود.

 فلاح اجرای پدافند غیرعامل در پیشگیری از بیماری بلاست برنج را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: رزمایش پدافند غیرعامل زیستی با محوریت مبارزه با بیماری بلاست برنج، در میاندورود انجام شده است که این پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی از ضروریات انکارناپذیر است و بسیار مهم و ضروری تلقی می‎شود.

سیدیدالله نبوی مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران نیز در جمع  خبرنگاران، با اشاره به برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در روستای انجیل‌نسام میاندورود، گفت: هدف از انجام این رزمایش، تمرین واقعی برای مجموعه نیروهای عمل کننده است و با توجه به اینکه استان مازندارن به عنوان قطب کشاورزی، صنعت دام و طیور محسوب می‎شود که باید همیشه در شناسایی تهدیدات احتمالی آماده باشیم.

وی یکی از مولفه‌های اصلی پدافند غیرعامل را شناخت تهدیدات در کشاورزی دانست و بیان کرد: امروزه در عرصه کشاورزی یکی از تهدیدات، بیماری بلاست برنج است که این پدافند دلیل بر وقوع این بیماری در مازندران نیست، بلکه یک تمرین برای آمادگی نیروها است که باید برای مقابله با بیماری‎های احتمالی کشاورزی، آمادگی لازم را داشت.

 مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته، رزمایش پدافند غیرعامل در حوزه تهدیدات زیستی با موضوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، در شهرستان قائم‌شهر به مدت سه روز برگزار شد که این آمادگی باعث شد تا مجموعه کشاورزی از اتفاقات پیش رو به خوبی آگاه باشند و هم‌اکنون نیز برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در میاندورود، زمینه خوبی برای آگاه‎سازی در برخورد با بیماری بلاست برنج است.

وی هدف از برگزاری این رزمایش را پیشگیری از بیماری بلاست برنج دانست و افزود: این رزمایش برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های کشاورزی است تا با انجام آن آگاهی و اطلاع‎رسانی کشاورزان در این زمینه فراهم شود.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : آمادگی شرایط بحرانی برای مقابله با بیماری‎های کشاورزی در مازندران

آمادگی شرایط بحرانی برای مقابله با بیماری‎های کشاورزی در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر