صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کسب جایزه ویژه هنرمند مازنی در جشنواره بین المللی تغییرات آب و هوایی

یاسر طالبی، هنرمند مازندرانی شبکه تبرستان با فیلم مستند " کسی به فکر جنگل‌ها نیست" در جشنواره بین المللی تغییرات آب و هوایی در چین درخشید.

کد خبر : 31556

تاریخ انتشار : 05/07/1394 - 18:24


کسب جایزه ویژه هنرمند مازنی در جشنواره بین المللی تغییرات آب و هوایی

به گزارش خط امید بهشهر، یاسر طالبی و میترا روحی منش با فیلم مستند " کسی به فکر جنگل ها نیست" جایزه برنز جشنواره بین المللی تغییرات آب و هوایی در چین را از آن خود کردند.
این مستند با فیلم‌هایی از کشورهای آمریکا، فرانسه، اکراین، روسیه ، اسپانیا، استرالیا و ترکیه در بخش مسابقه به رقابت پرداختند.
مستند" کسی به فکر جنگل‌ها نیست" اپیزودی از مجموعه مستند لبه بهشت، تولید سیمای مرکز مازندران است.
یاسر طالبی کارگردان این مجموعه با اشاره به ویژگی‌های این مستند گفت: مجموعه مستند لبه بهشت به شناسایی جنگل‌ها و مراتع منطقه شمال در فصول مختلف سال که رنگ و تنوع خاصی دارد می‌پردازد و در بخش موضوعاتی مانند پیدایش، بوم شناسی جنگل‌ها، فوائد جنگل، تخریب جنگل‌ها، نمونه‌های جنگل، آلاینده‌ها، زباله‌ها، آتش سوزی و مخاطرات، قاچاقچیان چوب و علایم نابودی و زیست محیطی را بررسی می‌کند.
روحی منش تهیه کننده این مجموعه گفت: جنگل، هدیه خدایی و نخستین دوست بشر بوده که هیچ یک از پدیده‌های طبیعت به اندازه جنگل در زندگی آدمیان نقش اساسی و سازنده ندارند.
وی ادامه داد: انسان آغازین، تنها در پناه جنگل توانست به حیات و تولید نسل خود ادامه دهد و نیازمندی‌های روزانه خود را از جنگل به دست  آورد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : کسب جایزه ویژه هنرمند مازنی در جشنواره بین المللی تغییرات آب و هوایی

کسب جایزه ویژه هنرمند مازنی در جشنواره بین المللی تغییرات آب و هوایی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر