صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران:

سواحل 5 سال به سرمایه‌گذاران واگذار شود/بانک‌ها به حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری توجه کنند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه واگذاری سواحل در مدت زمان کوتاه 3 الی 6 ماه به سرمایه‌گذار، مناسب نیست، گفت: حداقل واگذاری سواحل باید به مدت 5 سال باشد تا سبب اقبال بیشتر سرمایه‌گذاران نسبت به سواحل شویم.

کد خبر : 31542

تاریخ انتشار : 05/07/1394 - 12:59


سواحل 5 سال به سرمایه‌گذاران واگذار شود/بانک‌ها به حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری توجه کنند

به گزارش خط امید بهشهر، دلاور بزرگ‌نیا به‌مناسبت گرامی داشت روز جهانی گردشگری طی گفت‌وگویی با رسانه‌ها، ضمن تسلیت فوت حجاج در حادثه منا، اظهار کرد: به‌دلیل اعلام عزای عمومی و احترام خانواده‌های درگذشتگان برنامه‌های روز گردشگری به تعویق افتاد.

وی به ظرفیت انتقادپذیری خود اشاره کرد و افزود: آمادگی شنیدن هر انتقادی را دارم ولی در زمان اوج سفر به مازندران، انتقاد نسبت به مشکلات حوزه گردشگری سبب ضربه وارد کردن به استان می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان ظرفیت‌های گردشگری استان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیاز است که زیرساخت‌های گردشگری استان ساماندهی شود.

این مسئول با اشاره به کمبود نیروهای یگان حفاظت از آثار تاریخی، اضافه کرد: در واقع متولی اصلی نگهداری از آثار تاریخی میراث فرهنگی است ولی با اعتبارات کم و پراکندگی آثار، توان حفاظت و ساماندهی همه آنها را نداریم.

بزرگ‌نیا با بیان اینکه بخشی از وظایف شهرداری‌ها حفظ فضای کالبدی شهر و طراحی معماری ایرانی‌اسلامی است، تصریح کرد: برخی شهرداری‎ها مانند: ساری، نور و ... در این زمینه به‌خوبی کار کردند.

وی با اشاره به 207 پروژه نیمه‎تمام در حوزه گردشگری، اضافه کرد: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در پروژه‎های گردشگری، اقدامی لوکس و زمان‌بر است، بانک‌ها اشتیاقی برای حمایت از این بخش نشان نمی‎دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به تفاوت سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری نسبت به حوزه صنعت، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری با بانک‌ها دارای مشکل هستند.

این مسئول با بیان برنامه‌هایی در حوزه گردشگری کشاورزی، روستایی و بوم‌گردی، افزود: به‌زودی سایت موزه گوهرتپه ساماندهی می‌شود.

بزرگ‌نیا با اشاره به اینکه 45 بنای تاریخی استان در اختیار اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران است، تصریح کرد: گاهی خبرهایی مبنی بر ثبت تاریخی 600 بنا در مازندران می‌شنویم ولی مالکیت آنها در اختیار ما نیست.

وی با بیان اینکه آثار تاریخی بسیاری در مخزن داریم، افزود: آمادگی در اختیار گذاشتن آثار تاریخی به هردستگاه یا نهادی که مایل به راه‌اندازی موزه است، داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به تخریب چشمه سورت به دلیل ورود مسافران، اظهار کرد: تا زمان ساماندهی چشمه مسافران اجازه ورود به این مکان را ندارند.

این مسئول در پاسخ به سئوالی درباره مشکلات پارک‌های جنگلی، ادامه داد: پارک جنگلی چند متولی دارد که مسئولیت همه اقدامات ساماندهی بر عهده میراث فرهنگی نیست.

بزرگ‌نیا ترویج گردشگری را بهترین اقدام برای حفظ مناطق و پارک های جنگلی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه انجمن صنفی آژانس‌های مسافرتی را با همکاری اداره کار و امور اجتماعی راه‌اندازی کردیم، افزود: در راستای ساماندهی آنها، آژانس‌های مسافرتی نامناسب را تعطیل کردیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به مازندران، اعتباراتی برای ساماندهی زیرساخت‌ها و تجهیز سواحل استان درنظر گرفته شده است، یادآور شد: دراقدامات ساماندهی نیاز به همکاری سرمایه‌گذاران این بخش داریم.

این مسئول با اشاره به اینکه واگذاری سواحل در مدت زمان کوتاه 3 الی 6 ماه به سرمایه‌گذار، مناسب نیست، گفت: حداقل واگذاری سواحل باید به مدت 5 سال باشد تا سبب اقبال بیشتر سرمایه‌گذاران نسبت به سواحل شویم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : سواحل 5 سال به سرمایه‌گذاران واگذار شود/بانک‌ها به حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری توجه کنند

سواحل 5 سال به سرمایه‌گذاران واگذار شود/بانک‌ها به حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری توجه کنند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر