صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
آیت‌الله توکل:

حکام سعودی پاسخگوی بی‌کفایتی خود باشند

حکام سعودی که مدعی خادمی حرمین شرفین هستند با نهایت بی تدبیری خود، موجبات حادثه دلخراش منا را فراهم آورند.

کد خبر : 31491

تاریخ انتشار : 04/07/1394 - 18:49


حکام سعودی پاسخگوی بی‌کفایتی خود باشند

به گزارش خط امید بهشهر، آیت‌الله سیدرحیم توکل از اساتید برجسته اخلاق حوزه های علمیه در بیانیه ای ضمن اظهار تاسف شدید از حادثه دردناک منا خواستار پاسخگوئی دولت عربستان در این ارتباط شد. متن این پیام بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

در آستانه بزرگترین عید مسلمانان و در روزی که همه نگاهها معطوف به سرزمین وحی است حادثه ای بسیار تاسف بار رقم خورد که دل هر انسانی را به درد می آورد. زائران بیت الله الحرام در حالی که عزم رجم شیطان درون و بیرون را کرده بودند به ناگاه در بستر بی کفایتی حاکمانی که همه سوابق آنان در تبعیت از شیطان عظیم هست قرار گرفتند.

حکام سعودی که مدعی خادمی حرمین شرفین هستند با نهایت بی تدبیری خود، موجبات حادثه دلخراش منا را فراهم آورند.

اینجانب ضمن اظهار تاثر و تالم فراوان از این حادثه دردناک و نیز عرض تسلیت به محضر نورانی قطب عالم امکان حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدم الفدا و نائب برحق و عزیزش حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی و همچنین عرض تسلیت به خانواده های زائرین به ملکوت پر کشیده، از دولت عربستان سعودی که در برابر این اتفاق دردناک مسئولیت اول را دارد می خواهم پاسخگوی بی کفایتی خود در این مسئله باشد.

از دستگاه دیپلماسی دولت هم پیگیری مطالبه به‌حق عمومی در روشن شدن ابعاد و عاملان این حادثه تلخ را تا حصول نتیجه نهایی یعنی پیگرد قانونی عوامل را خواستار و خواهانم.

همچنین توقع عموم مسلمین از سازمان کنفرانس اسلامی به‎عنوان مرجعی بین المللی در امور مسلمین آن است با بررسی دقیق این ماجرا، اداره امور دو شهر تاریخ ساز مکه و مدینه را از سلطه حکام بی کفایت سعودی خارج ساخته و آن را با تدبیری دینی و در جمعی شورائی متشکل از کشورهای اسلامی اداره نماید. از خدای متعال عاجزانه تعجیل در فرج امام حی و حاضر حضرت مهدی موعود عجل تعالی فرجه الشریف و طول عمر بابرکت رهبر فرزانه انقلاب و نیز فتح و ظفر نهائی اسلام و انقلاب را آرزومندم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
سید رحیم توکل 
94/7/3 
برابر با یازدهم ذی الحجه 1436


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : حکام سعودی پاسخگوی بی‌کفایتی خود باشند

حکام سعودی پاسخگوی بی‌کفایتی خود باشند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر