صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی:

حادثه منا، نخستین جنایت سعودی‌ها نیست/ سکوت سازمان‌های بین المللی و مدافع حقوق بشر تعجب‌آور است

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: این حادثه نخستین جنایت و سهل انگاری سعودی‌ها نیست و در چند سال اخیر تا امروز در حوادث منا و عرفات هفت هزار نفر کشته شده‌اند.

کد خبر : 31488

تاریخ انتشار : 04/07/1394 - 12:53


حادثه منا، نخستین جنایت سعودی‌ها نیست/ سکوت سازمان‌های بین المللی و مدافع حقوق بشر تعجب‌آور است

احمدعلی مقیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خط امید ضمن اظهار تسلیت به درگذشتگان حادثه منا اظهار کرد: مسلمانان باید بتوانند در امنیت و آرامش تمام از آثار سفر معنوی حج بهره ببرند، علمای اسلام باید به صورت یکپارچه و متحد، طرحی را برای اداره حرمین شریفین به مسلمانان ارائه کنند.

 

وی گفت: ماهیت رژیم آل سعود خونریزی، جنایت و خیانت است و 80 سال است این رژیم موروثی، نامشروع و مزدور بر حرمین شریفین مسلط هستند و کشتار حجاج ایران و برخی کشورهای مسلمان در سرزمین منا بیانگر بی تدبیری همین دولتمردان مزدور عربستان سعودی است.

 

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز آل سعود که از عمال آمریکا و انگلیس است، در منطقه مشکل آفرین شده و خانه خدا را که می‌بایست محل اتحاد مسلمین باشد، بر اثر بی تدبیری ناامن کرده است، کشته شدن هزاران مسلمان در سرزمین منا و عرفات قابل توجیه نیست و نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

 

مقیمی عنوان کرد: سکوت کشورها و سازمان‌های بین المللی و مدافع حقوق بشر در برابر جنایت دلخراش انسانی در رمی جمرات و منا در کشور عربستان که توسط دولت آل سعود به وقوع پیوست تعجب آور است.

 

وی با اشاره به فاجعه تاسف بار منا در حج تمتع امسال بیان کرد: این حادثه نخستین جنایت و سهل انگاری سعودی‌ها نیست و در چند سال اخیر تا امروز در حوادث منا و عرفات هفت هزار نفر کشته شده‌اند.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: حادثه کشته شدن تعداد زیادی از زائران خانه خدا که در حال انجام اعمال حج بودند به سبب بسته شدن درهای خروجی به هر دلیلی که باشد، به هیچ وجه یک حادثه عادی تلقی نمی‌شود و از نظر مسلمانان جهان محکوم است. 

  

دیدگاه شما در مورد : حادثه منا، نخستین جنایت سعودی‌ها نیست/ سکوت سازمان‌های بین المللی و مدافع حقوق بشر تعجب‌آور است

حادثه منا، نخستین جنایت سعودی‌ها نیست/ سکوت سازمان‌های بین المللی و مدافع حقوق بشر تعجب‌آور است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر