صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

شکوفه های شرق مازندران شکوفا شدند

امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی کلاس اولی ها، شکوفه های شرق مازندران، شکوفا شدند و با نواختن زنگ شکوفه ها بیش از چهار هزار و 500 دانش آموز کلاس اولی در این منطقه تحصیل خود را آغاز کردند.

کد خبر : 31225

تاریخ انتشار : 31/06/1394 - 18:52


شکوفه های شرق مازندران شکوفا شدند

به گزارش خط امید بهشهر، جنب و جوش دیدنی دانش آموزان کلاس اولی امروز در اولین روز از سال تحصیلی جذاب، دیدنی و مثال زدنی بود ، دانش آموزانی که با لباس های فرم و یک دست، گل به دست، منتظر آغاز سال تحصیلی و فراگیری دانش در مدارس حاضر شدند تا فراگیری علم و دانش را جشن بگیرند.
کلاس اولی ها که امروز نخستین روز سال تحصیلی خود را آغاز کردند ، با رد شدن از زیر قرآن و اجرای برنامه های متنوع به استقبال فراگیری علم شتافتند و فریاد شادی و شوق آنان به مناسبت زنگ شادی و جوانه ها در تمام مدارس سطح شرق استان مازندران طنین انداز شد.
بغض و گریه، شادی و لبخند به همراه دلشوره برخی از والدین، امروز از صحنه هایی بود که در مدارس ابتدایی و آغاز فصلی نو در دانش آموزان کلاس اولی مشاهده می شد تا خاطره ای شود برای تمام دوران تحصیل این نوگلان و آینده سازان ایران اسلامی.
برگ های درختان که شروع به ریزش می کنند، شکوفه های لبخند کودکان، یکی یکی گل می دهند و امروز در آغازین روز سال تحصیلی شکوفه ها ، صدای پای پاییز شنیده شد و مدرسه و فضای کلاس، تخته سیاه، چشم انتظارند تا دوباره سراپا پر شوند از عطر لبخندهای هم شاگردی ها و دستان کوچکی که با مداد شوق، بر صفحه های سفید دفترهای چهل برگ، عشق و مهربانی و خواندن و نوشتن را مشق کنند.
حضور دانش آموزان دختر و پسر که برای اولین بار محیط گرم خانه را ترک و روانه محیط کلاس و درس و مدرسه می شوند اتفاق بزرگی است که با برگزاری جشن و برنامه های متنوع در محیط های آموزشی، شیرین تر می شود.
دانش آموزان کلاس اولی امروز با به همراه داشتن گل و شیرینی و نیز برتن کردن لباس های فرم مدرسه حال و هوای دیگری به محیط های آموزشی دادند و والدین آنها نیز به همراه آنان در کلاس ها حضور یافتند و دقایقی را با آنان گذراندند تا بار دیگر خاطرات مدرسه در آنان زنده شود.
وجود بیش از چهار هزار و 500 دانش آموز کلاس اولی در شرق مازندران و شوق و ذوقشان برای فراگیری علم و دانش از همین امروز مثال زدنی است ، کودکانی که دست در دستان پدران و مادرشان آمدند تا با گام های کوچکشان ، دنیایی بزرگ برای آینده خود رقم بزنند و آینده سازان مملکت ما شوند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهشهر همزمان با نواخته شدن جشن شکوفه ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در رابطه با آماده سازی کلاس ها و مدارس برای سال تحصیلی جدید گفت: در راستای طرح مهر نوسازی و بازسازی و تعمیر کلاس های درس در طول تابستان به اتمام رسید تا دانش اموزان ما در فضایی متنوع و جذاب سال تحصیلی خود را آغاز کنند.
قربانعلی اصغری افزود : شهرستان 160 هزارنفری بهشهر در شرق مازندران واقع شده که دارای 186 مدرسه و یک هزار و 26 کلاس درس است که بیش از 24 هزار دانش آموز و حدود دو هزار فرهنگی، سال تحصیلی جدید را با آغاز مهر ماه شروع می کنند.
وی با اشاره به حضور دو هزار و 250 دانش آموز سال اولی در شهرستان بهشهر گفت : 10 درصد از جمعیت دانش آموزان بهشهری، امروز سال تحصیلی خود را در مدارس آغاز کردند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان نکا نیز در سخنانی با اشاره به اینکه بیش از 18 هزار دانش آموز نکایی از اول مهر ماه در مدارس مختلف سال تحصیلی را آغاز می کنند، یادآور شد: این تعداد از دانش آموزان در 182 مدرسه تحصیل خواهند کرد.
اصغر کارگر افزود : یکهزار و 800 کلاس اولی نکا نیز امروز در 70 کلاس درس سال تحصیلی خود را جشن گرفته و اولین روز فراگیری علم و دانش را آغاز کردند.
فریدون کلبادی نژاد، مدیر آموزش و پرورش شهرستان گلوگاه نیز گفت: امسال پنج هزار و 500 دانش آموز گلوگاهی در 64 مدرسه و آموزشگاه سال تحصیلی خود را آغاز می کنند که از این تعداد 532 دانش آموز کلاس اولی در 35 مدرسه امروز، سال تحصیلی خود را آغاز کردند.
امروز آغاز سال تحصیلی شکوفه هایی است که در آغاز سفر خواندن و نوشتن قرار دارند و در مسیر دانستن و فهمیدن قرار می گیرند تا با کتاب و درس و مشق، مقصد بزرگ شدن را پیدا کنند.
زنگ شکوفه ها با هدف آشناسازی دانش آموزان کلاس اولی با محیط مدرسه و کلاس یک روز زودتر از آغاز سال تحصیلی نواخته شد و بیش از چهار هزار و 500 کلاس اولی در شرق مازندران به همراه والدین خود در مدارس حضور یافته و اولین روز فراگیری علم و دانش را جشن گرفتند.


منبع : ایرنا

 

  

مطالب مرتبط با : شکوفه های شرق مازندران شکوفا شدند
دیدگاه شما در مورد : شکوفه های شرق مازندران شکوفا شدند

شکوفه های شرق مازندران شکوفا شدند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر