صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
روحانی در مراسم رژه نیروهای مسلح:

ایران بزرگ‌ترین نیروی مسلح ضدترور را در اختیار دارد

رئیس‌جمهور گفت: امروز به دنیا می‌گوییم که بزرگ‌ترین نیروی مسلح ضدترور و ضدتروریسم نیروهای مسلح ایران اسلامی هستند.

کد خبر : 31214

تاریخ انتشار : 31/06/1394 - 12:11


ایران بزرگ‌ترین نیروی مسلح ضدترور را در اختیار دارد

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم رژه نیروهای مسلح به‌مناسبت هفته دفاع مقدس با اشاره به جنگ تحمیلی ایران اظهار داشت: در جنگ تحمیلی ثابت شد چه‌کسانی متجاوز هستند و چه ایدئولوژی در فکر تجاوز و در فکر مداخله در امور داخلی دیگران است.
وی افزود: در این جنگ مشخص شد چه‌کسانی هستند که نه تنها به ملت‌های همسایه که به ملت خود نیز رحم نمی‌کنند، نه به ملت ایران و نه به قوم کرد و نه به ملت عراق، حتی به کویت هم که در مقطعی پشتیبان آنها بود، رحم نکردند و اگر فرصت می‌یافتند به همه همسایگان و ملت‌های منطقه تجاوز می‌کردند.
رئیس جمهور با بیان اینکه دفاع مقدس نشان داد که دین اعتقاد به خداوند، اسلام با حب وطن و عشق به وطن منافاتی ندارد، یادآور شد: دفاع مقدس نشان داد نه تنها این مسائل رودرروی یکدیگر نیست، بلکه عشق به خداوند، ایمان و حب به وطن کنار یکدیگر قرار دارند و دیدیم حب‌الوطن من الایمان. هم‌افزایی‌هایی را که عشق به سرزمین و ایمان به خدا در دفاع مقدس برای ما به وجود آورد همه دیدیم.
روحانی خاطرنشان کرد: پرافتخارترین دفاع ایرانیان از سرزمینشان در دفاع مقدس 8ساله تحقق یافت. شما به همه قرون متمادی گذشته اگر سری بزنید می‌بینید در جنگ‌های مختلف و دفاع‌های صورت گرفته هیچ کدام از این دفاع‌ها با حماسه، غیرت و ایستادگی‌ای که در طول دفاع مقدس بود، وجود ندارد.
وی افزود: در آن دوران یک ارتش، یک سپاه، یک نیروهای مسلح ملی، اسلامی و مکتبی خود را به دنیا ثابت کرد و نشان داد که در منطقه بی‌نظیر است.
رئیس‌جمهور افزود: در آن دوران یک سپاه پرافتخاری که از اول انقلاب و از دل مردم مؤمن این سرزمین جوشید و سر برآورد، جوانان برومند دانشجو، انقلابی، مجاهد و ایثارگر و فداکاری که دانشکده‌های نظامی را ندیده بودند، کلاس‌های نظامی پرطمطراق را نگذرانده بودند اما ایمانشان، ابتکارشان و خلاقیت‌شان به‌مراتب بالاتر از آنهایی بود که سالیان دراز دانشکده‌های نظامی را پشت سر گذارده بودند، برای کشور افتخار آفریدند.
روحانی اظهار داشت: در آن دوران حضور، حضور عقل، تدبیر، برنامه و شجاعت بود و جوانان ایران با عشق به وطن روزها را می‌گذراندند و شب‌ها نیز عشق بود و مناجات با خدا، دعا و توسل که آنها را موفق کرد.
وی گفت: آنجایی که ایمان و جهاد، اعتقاد و فداکاری و عشق و عقل و تدبیر کنار هم قرار می‌گیرد و آنجایی که مظلومیت با شجاعت کنار همدیگر قرار می‌گیرد موفقیت حاصل می‌شود.
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش نیروهای نظامی و مسلح ایران در دوران 8ساله دفاع مقدس گفت: نیروهای مسلح ما  در جنگ تحمیلی مظلومانه جنگیدند، در برخی از مقاطع با دست خالی جنگیدند، سپاهی که تا دیروز در برابر تروریست‌ها و گروهک‌های مسلح مزدور از کشور و انقلاب دفاع می‌کرد، آن روز در میدان جنگ در برابر مجهزترین ارتش‌های منطقه مقاومت می‌کرد.
روحانی افزود: هم‌دوش این سپاه دلاور ارتش قهرمان کنار نیروهای مردمی یعنی بسیج و تمام نیروهای انتظامی آن زمان، کمیته‌ها، شهربانی‌ها و ژاندارمری‌ها همه کنار یکدیگر در میدان جنگ و جهاد حاضر شدند و این هم‌افزایی و انسجام طوفان و حرکتی ایجاد کرد که دیدیم حماسه‌های بزرگی آفریده شد.
وی با اشاره به فعالیت این نیروها در ابتدای دوران دفاع مقدس گفت: بعد از ماه اول جنگ که دشمن توانست در بعضی از بخش‌ها نفوذ کند و به برخی از شهرهای مرزی و روستاها تجاوز کند، این نیروها سد محکمی در برابر متجاوزین ساختند و اولین عملیات تهاجمی خود را در ماه‌های دوم جنگ طراحی کردند و به دشمن یورش بردند.
رئیس‌جمهور در همین زمینه خاطرنشان کرد: در آن دوران عملیات بزرگی را ظرف یک سال در مهرماه سال بعد انجام دادند و فرمان امام راحل را اجرا کردند و آبادان را از حصر درآورده آن را آزاد کردند.
روحانی یادآور شد: عامل موفقیت آنها در آن دوران  همین ایمان قوی بود که خرازی‌ها، باکری‌ها، همت‌ها، زین‌الدین‌ها را ساخت و این ایمان قوی صیادها، ستاری‌ها، بابایی‌ها، کشوری‌ها و شیرودی‌ها را ساخت.
وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس یک بار هم نشد که خلبانان هوانیروز یا خلبانان جنگنده نیروی هوایی از فرمان‌های صادرشده تمرد کنند، گفت: این نیروها همواره داوطلبانه در میدان جنگ حاضر می‌شدند و عملیات‌های مهم را انجام می‌دادند.
رئیس‌جمهور افزود: آن‌گاه که ما می‌خواستیم به‌تلافی حملات به تهران بغداد را زیر غرش هواپیماهای جنگنده‌ خود قرار دهیم، خلبان‌های ما از همدیگر سبقت می‌گرفتند و داوطلبانه در عملیاتی که ریسک آنها بالای 90 درصد بود شرکت می‌کردند، خلبان‌های هوانیروز ما با تانک‌های دشمن جنگیدند و مبارزه کردند و در نهایت برای ملت خود افتخار آفریدند.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قدرت نیروی ایمان و اتحاد در پیروزی ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس گفت: این ایمان، این دولت، این اعتقاد و سپاه و نیروهای مسلح و آن نفس گرم امام راحل به‌عنوان فرمانده کل قوا که ملت ما و نیروهای مسلح ما به وجود آن افتخار می‌کردند و فرمان او را اجرا می‌کردند دفاع مقدس را ایجاد کرد.
وی افزود: امروز هم به‌لطف خدا این‌چنین است، فرمانده کل قوایی بالاسر نیروهای مسلح ایران قرار دارد که همه ما به درایتش و به شجاعتش و ایمانش افتخار می‌کنیم. این فرماندهی، این ایمان، این میهن‌دوستی، این ملت بزرگ و پرافتخار توانست دفاعی را ایجاد کند که به‌حق دفاع مقدس شد و مقدس بود و مقدس ماند.
رئیس‌جمهور در همین زمینه خاطرنشان کرد: آن دفاعی که برای ایمان، برای شرف، برای ناموس، برای آب و خاک، برای دفاع از سرزمین، برای دفاع از جان و مال و سرزمین باشد به‌حق دفاع مقدس است، زیرا ما که قصد جنگ نداشتیم، ما که بعد از انقلاب به‌دنبال این بودیم که با همسایگان خود با محبت، با دوستی و صفا زندگی کنیم و پیام انقلاب ما برای آنها رحمت، عدالت و استقلال برای همه ملت‌های همسایه بود.
روحانی با بیان اینکه با این وجود قدرت‌های بزرگ همسایه‌ای را وادار کردند و عفلقیان مزدور را به جنگ با ایران دعوت کردند، افزود: با این وجود قدرت انقلاب اسلامی توانست آنها را به شکست وادار کند و ملت ما در دوران گذشته و در سال‌های گذشته با دست خالی از انقلابش دفاع کرد و پیروز شد.
وی ادامه داد: این ملت در 8 سال دفاع مقدس باز هم در برابر تجهیزات و امکاناتی که غرب و شرق به دشمن داده بود، ایستاد. در واقع ملت ما با دست خالی ایستادگی کرد و امروز هم ملت بزرگ ایران همان راه را ادامه می‌دهد.
رئیس‌جمهور گفت: وقتی یک ملت بزرگی نیروهای مسلح مؤمن، باکفایت، مقتدر و یک‌پارچه کنار خود دارد، وقتی ملتی نیروهای مقتدر، ایستاده و مقاوم در برابر فشارها و تحریم‌ها دارد و وقتی ملتی رهبری بادرایت، شجاع و دولتی برآمده از آرای خود در صندوق رأی دارد و وقتی ملتی دیپلمات‌های کارکشته، شجاع، خلاق و باشهامت دارد می‌تواند موفق باشد و توانست در برابر 6 قدرت بزرگ دنیا پای میز مذاکره بنشیند و از حقوق ملت خود به‌خوبی دفاع کند.
روحانی گفت: این ملت بزرگ با این ویژگی‌ها به‌حول و قوه الهی توانست پیش‌نویسی را برای شورای امنیت سازمان ملل آماده کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد شورای امنیت سازمان ملل در مقابل ایران یادآور شد: 70 سال از حضور این سازمان ملل گذشته است، اولین قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل 70 سال پیش درباره ایران و در خصوص جنگ جهانی دوم بود که بخشی از کشور ما در اشغال قرار گرفت و تقریباً آخرین قطعنامه‌های شورای امنیت در سازمان ملل راجع به ایران بود.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در این دوران قطعنامه‌های ناروا و ناصوابی از سوی سازمان ملل علیه ایران صادر شد، گفت: با این وجود قطعنامه‌های اولیه آن در دفاع از ملت ایران و با قصد بیرون کردن نیروهای متجاوز به ایران بود و این آخرین قطعنامه سازمان ملل هم به‌معنای غلط بودن تحریم‌های ظالمانه و پایان یافتن آنها بود.
روحانی با بیان "از شورای امنیت به‌حق گله داریم" اظهار کرد: این سازمان در جنگ تحمیلی به‌خوبی در عرصه دفاع از مظلوم ظاهر نشد اما در یکی دو مقطع ملت ایران دفاع کرد.
وی گفت: امروز اگر می‌بینیم ملت ما پیروز است و موفقیت کسب کرده است در سایه انسجام، وحدت دولت و ملت و راهبری بزرگ، شجاع و ایستادگی و مقاومت آن است و این ملت توانست و به موفقیت رسید.
رئیس‌جمهور با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 در یک سال گذشته گفت: یک سال پیش 6 قدرت جهانی به ما می‌گفتند: "فقط 100 دستگاه سانتریفیوژ می‌توانید داشته باشید" و ما امروز موفق شدیم 60 برابر آن را داشته باشیم یعنی 6هزار سانتریفیوژ را  نسبت به سال گذشته داشته باشیم.
روحانی افزود: 1+5 یک سال پیش می‌گفتند حتی یک سانتریفیوژ نباید در فردو باقی بماند و امروز می‌بینیم که تعداد این سانتریفیوژ‌ها هزار برابر شده است. 1+5 یک سال پیش می‌گفتند که در اراک به هیچ وجه راکتور سنگین نباید وجود داشته باشد و امروز 1+5 می‌گوید راکتور آب سنگین اما مدرن‌تر از گذشته و این‌همه توفیق در سایه داشتن ملتی بزرگ، نیروهای مسلحی قوی، دیپلمات‌های خلاق و لایق و راهبری درایت‌مند است.
وی تصریح کرد: امروز به دنیا می‌گوییم بزرگترین نیروی مسلح ضدترور و ضدتروریست نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند. این سپاه پاسداران قبل از آنکه در برابر تجاوز دشمن در میدان‌های غربی و جنوبی کشور در برابر عفلقیان بایستد، اولین قدمش مبارزه با تروریسم و گروهک‌های تروریستی در داخل بود.
رئیس‌جمهور افزود: امروز بزرگترین قدرت منطقه علیه ترور و ارعاب نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند. همان‌طور که ما در عراق و در سوریه به‌خواست دولت‌های آنها به ارتش‌ها و دولت‌های آنها علیه ترور و تروریسم کمک کردیم، اگر خدای نکرده تروریست‌ها در کشورهای همسایه‌های دیگر هم به جولان بپردازند باز هم تنها امید آنها می‌تواند به ارتش، سپاه و بسیج ایران‌زمین باشد.
روحانی در همین زمینه گفت: این کشورها فکر نکنند که قدرت‌های بزرگ و غرب مدافع آنها هستند. اگر کشورهایی که امروز به همسایگان خود به‌ناروا ظلم می‌کنند، بعداً از سوی گروه‌های تروریستی مورد تجاوز قرار گیرند و آنها بخواهند این دولت‌ها را از پای درآورند و برای ملت آنها ایجاد زحمت کنند به‌درخواست ملت آنها نیروهای مسلحی که بتواند در برابر آنها قرار گیرد، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود: ما به این ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و به این ملت بزرگ و به این رهبری شجاع افتخار می‌کنیم و می‌دانیم منسجم و در حالی که کنار هم هستیم دست به دست هم می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم تا ایرانی آبادتر و سازنده‌تر بسازیم. می‌توانیم با کنار هم بودن ایران و ملتی بزرگ، قدرتمند، سرزنده در برابر همه کشورها ایجاد کنیم.
رئیس‌جمهور با ذکر سلام و درود به ارواح مطهر شهدا، امام راحل، ملت بزرگ و حضرت ولی‌عصر(عج) به سخنان خود پایان داد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : ایران بزرگ‌ترین نیروی مسلح ضدترور را در اختیار دارد

ایران بزرگ‌ترین نیروی مسلح ضدترور را در اختیار دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر