صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

اجازه دخالت در دستگاه قضایی را به هیچکس و هیچ نهادی نخواهیم داد

علی کیانی بیان داشت: آنگونه که در شان و مقام اشرف البلاد است همه مسئولین با دستگاه قضایی همکاری و تعامل داشته تا ما بتوانیم بهتر از گذشته و در سایر سار وحدت، خدمتگزاری برای مردم شریف شهرستان بهشهر باشیم.

کد خبر : 31099

تاریخ انتشار : 30/06/1394 - 09:25


اجازه دخالت در دستگاه قضایی را به هیچکس و هیچ نهادی نخواهیم داد

به گزارش خط امید بهشهر، علی کیانی اظهار داشت: روند رسیدگی به پرونده های موجود در دادگستری از سال 93 و این پنج ماه سال 94 به گونه ای بود که توانستیم تقریبا تا 3000 فقره از موجودی سنوات گذشته را مختومه و کم کنیم.


وی افزود: در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست، اقداماتی در شبه جزیره میانکاله و در بحث اراضی ملی انجام و احکامی صادر شد که بازتاب و نتایج بسیار خوبی داشته است.


رییس دادگستری شهرستان بهشهر گفت: در بحث منابع طبیعی و جنگل ها، ظرف یکسال گذشته بالغ بر 70 هکتار از اراضی ملی از دست متجاوزین و متصرفین باز پس گرفتیم که با روند اجرایی آن چند میلیارد تومان به بیت المال باز گردانده شده واحکامی صادره با قوت و اقتدار کامل اجرایی می شود.


عضو شورای شهرستان بهشهر افزود: برخورد شدید با قاچاقچیان مواد مخدر ومشروبات الکلی و اراذل و اوباش در راس برنامه ها قرار گرفته و در این مورد احکام شدیدی صادر شده و حکم اعدام 7 نفر از قاچاقچیان صادر شده که 2 نفرتا هفته دیگر حکمشان اجرایی می شود.


کیانی گفت: اجرای طرح جمع آوری سلاح سرد و موتور سیکلت های فاقد پلاک در سطح شهرستان نیز از دیگر فعالیت های دستگاه قضا در بهشهر است که باعث کاهش جرائمی مانند سرقت، نزاع دسته جمعی و جرح با چاقو شده است.


همچنین به برگزاری کلاسهای آموزشی در سطوح مختلف تحصیلی در مدارس و همایش هایی با عنوان پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای دانش آموزان با حضور والدین آنها اشاره داشته است.


وی با بیان اینکه حلقه اتصال ادارات و نهادها با دستگاه قضایی، نمایندگان حقوقی مجموعه ها هستند اظهار داشت: حضور نمایندگان حقوقی در پرونده های مربوطه در راستای جلوگیری از اطاله دادرسی و حفظ حقوق دولت و نهایتا حفظ بیت المال نقش بسزائی دارد.


کیانی خطاب به روسای ادارات و نهادهای دولتی شهرستان بهشهر تاکید کرد: نمایندگان حقوقی را از بین افرادی متعهد، سالم و با دانش حقوقی انتخاب نمایند تا بتوانند در جلسات دادرسی به نحو احسن امور مربوط به دادرسی را پیگیر و از حقوق مربوط به اداره متبوع دفاع نمایند تا بتوانند به دستگاه قضائی در اجرای رسالت خطیری که به عهده دارد یاری رسان باشد.


وی با اشاره به ماده 72 قانون آیین دادرسی کیفری، بیان نمود روسای ادارات در صورت اطلاع از وقوع جرائم غیر قابل گذشت در حوزه کاری خود، مکلفند موضوع را فورا به دادستان شهرستان گزارش نمایند در غیر اینصورت رئیس اداره مربوطه مسئول بوده و ضمانت اجرای عدم گزارش به دادستان وفق ماده 606 قانون مجازات اسلامی حبس از شش ماه تا دو سال و انفصال از خدمات دولتی از شش ماه تا دو سال برای رئیس اداره خواهد بود.


رئیس دادگستری بهشهر با اشاره به اصل استقلال قوا، تاکید کرد: در کنار تعامل قانونی و همکاری تنگاتنگی که با سایر ادارات و نهادها داریم، استقلال دستگاه قضائی را بطور کامل حفظ خواهیم کرد و اجازه دخالت در امور قضائی را به هیچ مسئول و نهاد دیگری نخواهیم داد و این موضوع را خط قرمز تعاملات خود با سایر ادارات و نهادهای دولتی و اجرائی می دانیم.


کیانی در پایان افزود: آنگونه که در شان و مقام اشرف البلاد است همه مسئولین با دستگاه قضایی همکاری و تعامل داشته تا ما بتوانیم بهتر از گذشته و در سایر سار وحدت، خدمتگزاری برای مردم شریف شهرستان بهشهر باشیم.


منبع : خبر آنلاین

 

  

دیدگاه شما در مورد : اجازه دخالت در دستگاه قضایی را به هیچکس و هیچ نهادی نخواهیم داد

اجازه دخالت در دستگاه قضایی را به هیچکس و هیچ نهادی نخواهیم داد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر