صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
زاکانی در کمیسیون ویژه برجام با حضور آمانو:

ایران از حداقل خدمات آژانس محروم بوده است

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام با بیان اینکه ایران از حداقل خدمات آژانس محروم بوده است، گفت: ملت ایران و نمایندگان آنان بر این باورند که آژانس بین‌المللی به وظایف ذاتی خود تاکنون عمل نکرده است.

کد خبر : 31094

تاریخ انتشار : 29/06/1394 - 21:32


ایران از حداقل خدمات آژانس محروم بوده است

به گزارش خط امید بهشهر، علیرضا زاکانی در نشست امروز کمیسیون ویژه برجام با حضور یوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین المللی هسته‌ای اظهار داشت: از قبول دعوت کمیسیون و از وزارت امور خارجه کشور به این جهت که زمینه نشست را فراهم کرد، سپاسگزاری می‌کنم. امروز آغاز دهه دفاع مقدس است و لازم است یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و به‌خصوص شهدای هسته‌ای را گرامی بداریم.
وی در ابتدا به اهمیت قوه مقننه در کشور اشاره کرد و افزود: ابتدا باید اهمیت مجلس شورای اسلامی در ایران را متذکر شوم و همچنین اهمیت کمیسیون برجام را یادآوری کنم.
رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس ادامه داد: انتخاب مستقیم نمایندگان توسط مردم ایران و جایگاه بالای حقوقی مجلس این امکان را فراهم کرده است که نمایندگان مجلس به‌عنوان سخنگوی مستقیم مردم رشید ایران در سیاستگذاری سایر دستگاه‌ها اثرگذار باشند.
زاکانی در خصوص اهمیت کمیسیون ویژه بررسی برجام گفت: کمیسیون برجام منتخب نمایندگان مجلس است، اهمیت آن به این خاطر است که هم اعضا به‌انتخاب وکلای مردم صورت گرفته است و هم بین اعضای کمیسیون شاهد حضور افراد با ویژگی‌های خاص هستیم؛ به‌طور مثال در خدمت نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و یکی از اعضای هیئت رئیسه هستیم.
وی افزود: همچنین 3 نفر از رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس عضویت کمیسیون ویژه را دارند، بین اعضای این کمیسیون جمعی از دانشمندان، دانشگاهیان و حوزوی را شاهد هستیم.
رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در ادامه گفت: مهم‌ترین پایه همکاری و ارتباط متقابل اعتماد دوجانبه است. من قصد دارم در این باره صحبت کنم و سایر همکارانم نکات دیگری را با جناب‌عالی بیان می‌کنند.
زاکانی ادامه داد: بیانات ما بخشی از دریای دل‌نگرانی ملت رشید ایران است. ملت ایران و نمایندگان آنان بر این باورند که آژانس بین المللی به وظایف ذاتی خود تاکنون عمل نکرده است.
وی با بیان اینکه آژانس برای کسانی که پادمان را قبول کنند، مکلف شده خدماتی را ارائه کند، تأکید کرد: اما ایران از حداقل خدمات آژانس محروم بود، مصداق فاجعه آمیز این موضوع زمانی رخ داد که بیماران ایران نیاز به رادیودارو داشتند.
این نماینده مجلس با یادآوری فاجعه سال 1386 در کشور گفت: در حالی که بیماران ایران نیاز به رادیودارو داشتند، کشور بلژیک رادیودارو را قطع کرد، من به‌عنوان متخصص پزشکی هسته‌ای می‌دانم که مدتهای مدیدی 130 مرکز هسته‌ای کشور تعطیل شده بود.
زاکانی خاطرنشان کرد: زمانی سوخت 20 درصد راکتور تهران رو به پایان بود و وضعیت نامطلوبی داشت اما آژانس در آن زمان به ما کمکی نکرد و مجبور شدیم خودمان سوخت را تأمین کنیم، البته مسائل متعددی وجود دارد اما به‌دلیل ضیق وقت از آن‌ها عبور می‌کنیم.
حاشیه های دیدار
آمانو با استقبال رسمی زاکانی رئیس کمیسیون ویژه برجام وارد محوطه تالار آینه ساختمان مشروطه شد.
آمانو را در این دیدار آقایان درک جان لیسی. دالف ترو واریا رانتا و کورنل فروتا همراهی کردند. از ایران آقایان قشقاوی نجفی کمالوندی و ترابی همراه آمانو بودند.
غیر از زاکانی رئیس کمیسیون، بروجردی، نجابت، بذرپاش، زاهدی، نقوی حسینی، ابوترابی‌فرد و حقیقت پور در این جلسه سخنرانی کردند.
فقط اعضای کمیسیون مجاز به حضور در جلسه بودند اما برخی نمایندگان بدون هماهنگی در جلسه حضور یافته بودند که از ان جمله می توان به حضور غلامرضا کاتب، سید مهدی موسوی نژاد و ایرج عبدی اشاره کرد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : ایران از حداقل خدمات آژانس محروم بوده است

ایران از حداقل خدمات آژانس محروم بوده است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر