صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مازندران باطنی آشفته دارد/آقای استاندار! فرصت اندک است، فقط ویرانه‌های مازندران را به رئیس جمهور نشان دهید

آیا مسئولان استان مازندران در زمان حضور رئیس جمهور در مازندران فقط اقدام به ارائه گزارش عملکرد خویش می‌کنند یا حقایق موجود استان را مطرح می‌کنند.

کد خبر : 31091

تاریخ انتشار : 29/06/1394 - 21:26


مازندران باطنی آشفته دارد/آقای استاندار! فرصت اندک است، فقط ویرانه‌های مازندران را به رئیس جمهور نشان دهید

به گزارش خط امید بهشهر، سفر رئیس جمهور به مازندران نزدیک است، سفری که اگر خوب مدیریت نشود، نه تنها استان و مردم استان بهره‌ای از آن نمی‌برند، بلکه زمینه درجا زدن استان و حتی باعث عقب‌گرد در توسعه نیز می‌شود.

بهره‌برداری از این سفر تنها زمانی اتفاق می‌افتد که مسئولان استانی که دسترسی به رئیس جمهور دارند، حقایق و مشکلات موجود استان را استخراج و در غالب برنامه‎ای مدون به مسئولان کشوری و رئیس جمهور ارائه و نسبت به رفع این مشکلات برنامه داشته و از مسئولان ملی بودجه مناسب را دریافت کنند.

اما روندی که در بدنه مدیریتی استان در حال حاضر مشاهده می‌شود این است که متولیان استان یکی از برنامه‌های اصلی‌شان این است تا عرض اندامی نزد مقام عالی دولت کنند و از اقدامات و عملکردی که تنها مورد تایید خودشان هست، حرف به میان آورده و دفاع کنند.

اقدامی که در سفر وزرا نیز به استان کاملاً مشخص بود و در سفرهایی که مسئولان وزارت‌خانه‌ها به استان داشتند، بیشتر خوش‌خوشان مازندران به مسئولان اعلام شد.

جناب استاندار! بارها خودتان اعلام کردید که بیکاری جوانان معضل جدی استان است، مردم مازندران امروز دغدغه زباله‌ها را نیز دارند، بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده، کشاورز بیچار با هزار زحمت و مرارت در گرما و سرما اقدام به تولید محصول می‌کند ولی در زمان فروش خبر ناخوش واردات برنج را می‌شنود.

بسیاری از جاده‌های استان معضلات جدی و ترافیکی شدید دارد، کمبود آب کشاورزی را از کشاورزانی که امسال با بحران آب مواجه شدند بپرسید، مشکلات صنعتی را از صنعتگرانی بپرسید که برای درگیر بانک‌ها هستند.

در حوزه ساماندهی آب‌های سطحی چه اقدامی در استان انجام شد که اینگونه با کوچکترین بارش باران باید شاهد سیل خروشان در استان باشیم، هنوز بسیاری از مردم استان که دچار سیل شدند نتوانستند زندگی عادی خویش را ساماندهی کنند، خسارت‌های سیل بهشهر هنوز باقی است، سیل میاندورود هنوز پابرجاست، برای جلب رضایت کشاورزان در بحران برف چه اقدامی انجام شده است.

سفرهای متعدد تجاری طی این دو سال به کشورهای مختلف انجام شد، نتیجه این سفرها چه عوایدی برای استان داشت، این‌ها باید اعلام شود؛ چه تاثیری بر اشتغال استان داشت، چند گردشگر خارجی پس از معرفی ظرفیت گردشگری وارد استان شدند، چه مقدار از تولیدات استان به این کشورها صادر شد، راستی موافقت‌نامه‌ها به کجا رسید، از ایجاد سرای تجاری هنوز خبری نشد؟

خلاصه کلام حرف‌های به حقی که آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران درباره مشکلات استان در جمع ائمه جمعه مازندران مطرح کردند باید جدی گرفته شود.

وی اظهار کرد: مازندران در این سال‌ها به حق خود نرسیده است.

طبرسی افزود: ما به دلیل عدم نفوذ در مناصب مهم دولتی همیشه از حق و حقوق خود دور مانده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه مازندران را بهشت ایران می‌خوانند، اضافه کرد: مازندران بهشتی بی سر و سامان است و فقط اسمش زیبا است.

وی بیان کرد: استان مازندران نه جاده‌های ارتباطی مناسبی دارد و نه صنعت در خور شأن، که متأسفانه همه به دلیل عدم احقاق حق است.

طبرسی با بیان اینکه ما در دولت کسی را نداریم تا از حق ما دفاع کند، تصریح کرد: آقای استاندار نمی‌تواند همه مشکلات را به تنهایی حل کند بلکه برخی مشکلات باید با نگاه ملی حل شوند.

وی با بیان اینکه ظاهر مازندران خوب است اما باطنی خراب دارد، خاطرنشان کرد: چرا استان مازندران با این همه ظرفیت بالقوه باید چندین هزار مددجو داشته باشد.

نکته آخر جناب استاندار! مردم استان مازندران در زمان حضور رئیس جمهور از شما برنامه نمی‌خواهند، فقط واقعیات موجود استان مازندران را مطرح کنید، در باغ سبز مازندران را بردارید و ویرانه‌های استان را نشان دهید.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مازندران باطنی آشفته دارد/آقای استاندار! فرصت اندک است، فقط ویرانه‌های مازندران را به رئیس جمهور نشان دهید

مازندران باطنی آشفته دارد/آقای استاندار! فرصت اندک است، فقط ویرانه‌های مازندران را به رئیس جمهور نشان دهید

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر