صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نخستین بازخوانی واقعه ورود علویان به تبرستان در کجور

نخستین همایش بازخوانی واقعه ورود علویان به تبرستان در کجور و مرزن‌آباد به کارگردانی امیرحسین بالی‌لاشکی و ‏تهیه‌کنندگی مهدی صفایی برگزار می‌شود.‏

کد خبر : 31090

تاریخ انتشار : 29/06/1394 - 21:22


نخستین بازخوانی واقعه ورود علویان به تبرستان در کجور

به گزارش خط امید بهشهر، کارگردان و طراح برگزاری برنامه بازخوانی واقعه ورود علویان به تبرستان، اظهار کرد: این پیشنهاد از سوی دفتر امام جمعه و شهرداری مرزن‌آباد، به گروه فرهنگی هنری امین پیشنهاد شد و خدا را شاکریم که در این امر می‌توانیم سهیم باشیم.

امیرحسین بالی‌لاشکی با بیان اینکه واقعه ورود علویان به تبرستان یکی از ماندگارترین قیام های مردم این سرزمین است، خاطرنشان کرد: علویان با رشادت‌ها و ایستادگی‌های خود در مقابل هر ظلم و ستمی نشان‌دادند که همواره وفادار به عهد هستند.

وی تصریح کرد: ما در این داستان به گوشه‌ای از مهمترین وقایع همین دوران که متصل به حسن‌بن‌زید معروف به داعی‌کبیر است، می‌پردازیم.

کارگردان و طراح برگزاری برنامه بازخوانی واقعه ورود علویان به تبرستان بیان کرد: حسن بن زید پس از از ورود به شهر مرزن‌آباد سپس به کجور می‌‌رود و در مصلی کجور (صالحان) سخنرانی می‌کند و کم کم پایه و اساس علویان در تبرستان استوار می‌شود.

این کارگردان نوشهری افزود: این کار اول با عنایت خدا و سپس پیشنهاد از سوی دبیر کنگره بسته شد و گروه فرهنگی هنری امین نیز مسئول اجرای این کار پس از اجرای موفقیت‌آمیز واقعه غدیر که در سال گذشته صورت گرفت، است.

بالی‌لاشکی با اشاره به اینکه در این کار از وجود بیش از 200 نفر بازیگر اصلی و فرعی در مرحله پیش تولید استفاده شده است، یادآور شد: از تمامی مسئولان امر و مردم درخواست کمک به هرچه بهتر اجرا‌شدن این واقعه تاریخی را داریم.

وی در پایان گفت: از امام جمعه، شهردار و شورای شهر مرزن‌آباد، فرمانداری چالوس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران و مسئولان شهر کجور که به گروه فرهنگی هنری امین در ساخت این برنامه کمک کردند، تشکر می‌کنم.

این برنامه قرار است روز اول در تاریخ 14 آبان (روز مازندران) در میدان تیر شهر مرزن‌آباد و در روز دوم هم در روستای صالحان برگزار شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : نخستین بازخوانی واقعه ورود علویان به تبرستان در کجور

نخستین بازخوانی واقعه ورود علویان به تبرستان در کجور

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر