صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کشت گندم و جو دیم در 13 هزار هکتار از زمین های کشاورزی بهشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر گفت: در سال زراعی جاری بیش از 13 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت گندم و جو دیم اختصاص می یابد.

کد خبر : 31086

تاریخ انتشار : 29/06/1394 - 18:55


کشت گندم و جو دیم در 13 هزار هکتار از زمین های کشاورزی بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر، خلیل حقیقی گفت: با عنایت به بارش های مؤثر و مناسب ماه جاری، اولین کاشت گندم و جو دیم در روستاهای سرخگریوه و پابند از توابع مرکز جهاد کشاورزی دهستان شهدا در مناطق کوهستانی شهرستان بهشهر انجام شد.
وی ادامه داد: هر ساله سطحی بالغ بر 13 هزار هکتار از زمین های کشاورزی مناطق کوهستانی و میان بند این شهرستان به کشت گندم و جو دیم اختصاص می یابد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر در ادامه سخنانش از برگزاری کارگاه و کلاس آموزشی کاشت گندم و آماده سازی زمین با شرکت بیش از 60 نفر در روستاهای یخکش و پارم این شهرستان خبر داد و گفت: در طی این دوره ها کارشناسان مراکز در خصوص نحوه ی آماده سازی زمین، استفاده از ماشین آلاتی نظیر گاو آهن قلمی و ردیف کارها، زمان و نحوه ی کاشت، مشخصات ارقام مختلف گندم و ضدعفونی بذر مطالب فنی را ارائه کردند.
سطح زیر کشت گندم در سال زراعی گذشته در بهشهر 21 هزار هکتار بوده که بیش از 13 هزارهکتار از این زمین ها به صورت آبی و مابقی که به صورت عمده در مناطق کوهستانی قرار دارد، به صورت دیم کشت شد .
امسال حدود 70 هزارتن گندم از زمین ها کشاورزی شهرستان بهشهر گندم برداشت شد .


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : کشت گندم و جو دیم در 13 هزار هکتار از زمین های کشاورزی بهشهر

کشت گندم و جو دیم در 13 هزار هکتار از زمین های کشاورزی بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر