صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در جلسه شورای اداری شهزستان مطرح شد

از صدور حکم اعدام ۷ قاچاقچی موادمخدر تا حال خوش آموزش و پرورش بهشهر

هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان بهشهر حاوی مطالب متنوعی بود؛ از صدور حکم اعدام برای هفت قاچاقچی موادمخدر در بهشهر و اعدام دو نفر از آنها در هفته آینده تا حال خوشی که برای آموزش و پرورش بهشهر تعریف شده است.

کد خبر : 31004

تاریخ انتشار : 28/06/1394 - 09:00


از صدور حکم اعدام ۷ قاچاقچی موادمخدر تا حال خوش آموزش و پرورش بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر، هفتمین جلسه شورای اداری این شهرستان با حضور امام جمعه و مسئولان ادارات، نهادها، دانشگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ مستقر در بهشهر برگزار شد.

در این نشست، امام جمعه شهرستان بهشهر نیز با انتقاد از وضعیت فرهنگی شرق مازندران، افزود: برخی کارهای به‌ظاهر فرهنگی، غیراصولی است.

حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری اظهار کرد: حجاب شاه‌بیت حیا، عفاف و پاکدامنی است و تغییر در نگرش ما به خداوند سبب رفتارهای ناهنجار در جامعه می‌شود.

وی هدف و انگیزه را مهم‌ترین مسئله هر فعالیت نامید و با اشاره به خصلت‌های مومنان، گفت: ما نباید نسبت به هم نامهربان باشیم بلکه باید در هر شرایطی حیا و بصیرت خود را حفظ کنیم.

* اعدام هفت قاچاقچی موادمخدر در بهشهر

رئیس دادگستری شهرستان بهشهر نیز از کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی در این شهرستان خبر داد و بیان داشت: تعامل با حوزه‌های مختلف اداری باعث تسریع در پرونده‌های مربوط به منابع طبیعی، مسائل شبه‌جزیره میانکاله و بازپس‌گیری 7 هزار هکتار از اراضی ملی از چنگال قانون‌شکنان شده است.

علی کیانی از دستگیری هفت قاچاقچی موادمخدر و صدور حکم اعدام برای آنها خبر داد و گفت: در این هفته، حکم اعدام دو نفر از سوداگران مرگ اجرا می‌شود و بقیه در انتظار اجرای این احکام هستند.

وی با اشاره به موضوعات فرهنگی در کاهش جرایم، افزود: برگزاری کلاس‌های آموزشی در سطح مدارس شهرستان بهشهر با حضور خانواده‌های آنها در پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی نقش بسیار موثری داشته و فعالیت‌های فرهنگی دادگستری بهشهر در این زمینه همچنان ادامه دارد.

* هشدار به برهم‌زنندگان اعمال قانون علیه مسئولان

رئیس دادگستری شهرستان بهشهر با گلایه از برخی نمایندگان حقوقی ادارات که فقط نظاره‌گر پرونده‌های مربوطه هستند، یکی از مشکلات مهم در اجرای صحیح عدالت را تعامل نادرست مسئولان با دادگستری دانست و تصریح کرد: نمایندگان حقوقی ادارات، حلقه اتصال نهاد مربوطه با ما هستند و هر اندازه که نماینده حقوقی آن اداره قوی‌تر باشد می‌تواند به نحو شایسته از منافع ملی و بیت‌المال حراست کند.

این مسئول مهم‌ترین وظیفه شرعی و قانونی مسئولان را دفاع و حراست از حقوق بیت‌المال عنوان و خاطرنشان کرد: بنا بر نص صریح قانون، مسئولان هر اداره، نهاد و یا سازمان وظیفه دارند پس از مشخص شدن تخلف یا جرم توسط زیرمجموعه خود، آن موضوع را به دادستان شهر گزارش دهند و اگر این اتفاق نیفتد، مسئول مربوطه مرتکب عمل مغایر با قانون شده است.

وی با تاکید بر اینکه همه ما در پیش‌گاه قانون یکسان هستیم، به کسانی که می‌خواهند با اعمال نفوذ در پرونده مجرم یا متهمی که از مسئولان است صدمه بزنند، هشدار داد: این کار، دخالت آشکار در امور دادگستری است و تلاش آنها نیز هیچ تاثیری در امر قضاوت ندارد زیرا به عنوان مجریان دستگاه قضا با تمام قدرت از دستاوردهای نظام اسلامی دفاع می‌کنیم.

* تملک چهار مدرسه بهشهر توسط کارخانه چیت‌سازی

در ادامه هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان بهشهر، مدیر آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به ثبت‌نام 24 هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید گفت: کمبود سرانه فضای آموزشی در بهشهر مشکلات فراوانی را به وجود آورده است و در برخی موارد تراکم کلاس‌های موجود برای 38 دانش‌آموز است که در شان مردم بهشهر نیست.

قربان‌علی اصغری از تملک چهار فضای آموزشی که در اختیار کارخانه سابق چیت‌سازی بهشهر است خبر داد و گفت: برای خرید چنین فضایی پول کافی وجود ندارد و نیاز به مساعدت مسئولان ارشد شهرستان است.

وی ادامه داد: این شهرستان، بدون اردوگاه تفریحی دانش‌آموزی است و به همین دلیل، برای انجام برنامه‌های تفریحی دانش‌آموزان به غرب مازندران مراجعه می‌کنیم که مشکلات خاص خود را دارد.

* حضور وزیر صنعت در بهشهر در زمان سفر رئیس‌جمهور به مازندران

 فرماندار بهشهر نیز در جمع‌بندی جلسه با اشاره به نزدیک شدن هفته دفاع مقدس، گفت: دشمنان اسلام و انقلاب از تمام حربه‌های موجود برای ضربه‌زدن به نظام اسلامی استفاده کردند اما با جان‌فشانی شهدا نقشه‌های شوم آنها برای ملت ایران کارساز نیست.

محمدتقی نورزاد با اشاره به نزدیک بودن سفر حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به استان مازندران، اظهار کرد: رئیس‌جمهور، دیداری عمومی با همه مسئولان این استان دارد و برای افتتاح پروژه‌های شهرستانی نیز نمایندگان او به مناطق مختلف مازندران سفر می‌کنند که برای افتتاح طرح‌های پیش‌بینی شده در شهرستان بهشهر وزیر صنعت، معدن و تجارت در این شهرستان حضور دارد.

وی بدون اشاره به پروژه‌های در دست افتتاح، بیان داشت: در بحث مشکلات تولید و تسهیلات مربوط به بخش خصوصی تدابیر لازم را انجام داده‌ایم.

* حال خوش آموزش و پرورش بهشهر!

نماینده دولت در بهشهر در پاسخ به مشکلات اداره آموزش و پرورش شهرستان بهشهر، گفت: در بین دستگاه‌های دولتی بهشهر، وضعیت آموزش و پرورش از همه بهتر است و مطالبات ساخت اردوگاه باید توسط مدیر آموزش و پرورش بهشهر و مدیرکل مربوطه در استان، حل‌ و فصل شود.

نورزاد درباره فضاهای آموزشی که در تملک کارخانه چیت‌سازی است، گفت: این مجموعه، مربوط به بخش خصوصی است و ما هیچ اختیاری در این رابطه نداریم.

* آمار بدون آمار!

وی از کاهش آمار بیکاری در این شهرستان خبر داد و بدون اعلام هیچ آماری در این زمینه، گفت: براساس آمارهای ارائه شده از سال 85، ما شاهد کاهش بیکاری در بهشهر بوده‌ایم.

این مطلب در حالی عنوان می‌شود که براساس آمارهای رسمی سال 90، بهشهر با داشتن 7.17 درصد از جمعیت بیکار مازندران، دارای بیشترین آمار بیکاران مازندران است.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : از صدور حکم اعدام ۷ قاچاقچی موادمخدر تا حال خوش آموزش و پرورش بهشهر

از صدور حکم اعدام ۷ قاچاقچی موادمخدر تا حال خوش آموزش و پرورش بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر