صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران مطرح کرد

حریم 60 متری، مبنای دیواره‌سازی ساحل دریای خزر

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران بر رعایت ضوابط زیست‌محیطی و قوانین در ساحل دریای خزر تاکید کرد و گفت: حریم 60 متری مبنای دیواره‌سازی دریای خزر است.

کد خبر : 30998

تاریخ انتشار : 28/06/1394 - 09:42


حریم 60 متری، مبنای دیواره‌سازی ساحل دریای خزر

به گزارش خط امید بهشهر، محمد حاج‌رسولی‌ها در جلسه بررسی وضعیت ساماندهی ساحل دریای خزر و تالاب انزلی با اشاره به وضعیت ساحل دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان، اظهار کرد: مسئولان استانی شناخت کاملی از وضعیت موجود دارند و با توجه به محدودیت‌های قانونی باید برای آسایش مردم تلاش کنند.

وی بر رعایت ضوابط زیست‌محیطی و قوانین در ساخت‌ و سازهای حریم دریای خزر تاکید کرد و افزود: قانون حریم دریای خزر را 60 متر مشخص کرده و این حریم باید در دیواره‌سازی ساحلی در نظر گرفته شود.

حاج‌رسولی‌ها با بیان اینکه نقشه‌برداری برای دیواره‌سازی و ساماندهی ساحل دریای خزر تاثیرگذار است، تصریح کرد: حریم دریای خزر با استعلام از مرکز مطالعات دریای خزر به طور رسمی مشخص می‌شود و می‌تواند مبنای تصمیم‌گیری برای دیواره‌سازی استاندارد ساحلی توسط شهرداری‌ها باشد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، دیواره‌سازی ساحل دریای خزر در حریم شهرها را به عهده شهرداری‌ها دانست و بیان کرد: سال های گذشته دیواره سازی ساحل دریای خزر طیق آیین نامه برنامه چهارم توسعه انجام می شد و اکنون 10 سال از مدت اجرای این آیین نامه گذشته است.

وی خواستار توجه ویژه به قانون توزیع عادلانه آب در ساحل دریای خزر شد و گفت: اکنون برنامه پنجم توسعه کشور به اتمام رسیده و تمام ابهام‌ها باید در برنامه ششم توسعه پاسخ داده شود.
حاج‌رسولی‌ها با اشاره به اینکه شهرداری‌ها پس از تهیه نقشه دیواره‌سازی ساحلی باید آن را برای تایید به شرکت سهامی آب منطقه‌ای ارائه کنند، اضافه کرد: پیشنهاد می‌شود شهرداری بندر انزلی پس از دیواره‌سازی در ساحل دریای خزر جاده ساحلی را احداث کند.

این مسئول، به وضعیت حریم تالاب انزلی اشاره کرد و یادآور شد: حریم تالاب‌ها دارای قانون منسجم‌تر و کارشناسی‌تری است و ساخت و سازها باید با رعایت قانون انجام شود. 

  

دیدگاه شما در مورد : حریم 60 متری، مبنای دیواره‌سازی ساحل دریای خزر

حریم 60 متری، مبنای دیواره‌سازی ساحل دریای خزر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر