صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

گرایش 40 درصدی دانش‌آموزان مازندرانی به رشته‌های فنی

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: تنها قریب به 40 دانش‌آموزان مازندرانی به رشته‌های فنی و حرفه‌ای گرایش پیدا می‌کنند.

کد خبر : 30892

تاریخ انتشار : 25/06/1394 - 10:50


گرایش 40 درصدی دانش‌آموزان مازندرانی به رشته‌های فنی

به گزارش خط امید بهشهر، اسفندیار نظری در نشست شورای آموزش و پرورش مازندران در محل استانداری گفت: پروژه مهر مختص همه آحاد ملت است و روز اول مهر نوروز آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه نخستین اقدام در پروژه مهر سال جاری استقرار پایه نهم است، افزود: ویژگی خاص پروژه مهر امسال جابجایی مدارس در شش ماهه دوم است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران، تصریح کرد: استراتژی اصلی بعد از استقرار پایه نهم ثبت‌نام دانش‌آموزان بود که تا کنون 98.5 درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کردند.

وی افزود: گرایش دانش‌آموزان به سمت رشته تجربی بیشتر است و در بخش فنی حرفه‌ای در استان مازندارن 39.5 درصد از دانش‌آموزان به این سمت سوق یافتند.

نظری با بیان اینکه 98 درصد نیروهای آموزش و پرورش سازماندهی شدند، اظهار کرد: با توجه به تعداد مدارس در حال حاضر در 3 هزار و 606 مدرسه 451 هزار و 275 نفر دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند و این آمار بدون احتساب پیش دبستانی و استثنایی است.

وی با اشاره به چالش‌های اساسی در بخش اعتبارات افزود: امید است با همت خیرین این مشکلات مرتفع شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به چالش‌های مدارس گفت: کمبود میز و صندلی و وجود مدارس شبانه‌ روزی از دغدغه‌های این معاونت است.

وی با اشاره به اینکه سال تحصیلی 94-95 آموزش وپرورش سال منحصر بفردی است و دغدغه ما اعتبارات است، گفت: برنامه ویژه بازگشایی مدارس در ناحیه یک ساری و برنامه نمادین روز شکوفه‌ها در میاندورود برگزار می‌شود.


منبع : ایسنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : گرایش 40 درصدی دانش‌آموزان مازندرانی به رشته‌های فنی

گرایش 40 درصدی دانش‌آموزان مازندرانی به رشته‌های فنی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر