صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
خط امید گزارش می دهد:

شاهکار اسطوره‌ای مجیدی و آشتی‌کنان مردم بهشهر با سینما

اما اکران فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) ساخته مجید مجیدی که از آن به عنوان نبوغ سینمای ایران یاد می‌کنند باعث آشتی دوباره مردم بهشهر با سینما شد و صندلی‌های تنها سینمای این شهرستان را برای 170 دقیقه پر کرد، که البته باید گفت جشن آشتی‌کنان مبارکی هم محسوب شد.

کد خبر : 30725

تاریخ انتشار : 23/06/1394 - 19:16


شاهکار اسطوره‌ای مجیدی و آشتی‌کنان مردم بهشهر با سینما

به گزارش خط امید، امروزه سینما تاثیر بسزایی بر نهادهای زندگی بشر دارد و دلیلش هم این است که سینما برگرفته از مسائل جامعه‌شناختی و موضوعاتی است كه در دل جامعه وجود دارد که اگر غیر از این باشد نه تنها کمکی به فرهنگ عمومی‌نمی‌کند بلکه برای فرهنگ کهنی مانند فهنگ ایرانی اسلامی‌به عنوان سم عمل می‌کند.

 

سرمایه‌گذاری عظیم و صرف زمان و انرژی زیاد برای تولید یک فیلم در پیشرفته‌ترین كشورهای دنیا نیز دلیلی بر ادعای تاثیر سینما بر فرهنگ و زندگی مردم است و نتیجة قطعی تاثیر سینما در حوزه‌های مختلف را به اثبات می‌رساند.

 

سینما و صنعت سینما داری در ایران نیز زمان‌های طلایی خود را سپری کرده و با ورود رسانه‌های خانگی و صد البته بی توجهی مسئولین به نقش سینما به عنوان یک فستیوال در افزایش نشاط اجتماعی، به خوابی زمستانی رفته است و با این عملکرد مسئولین در حوزه سینما به نظر می‌رسد هیچ گاه از این خواب بیدار نمی‌شود.

 

کاهش شدید کیفیت فیلم‌ها و محتوای فیلم‌نامه‌ها با اقبال تهیه‌کنندگان و رو آوردن به سوی ژانرهای عشق و عاشقی و جدایی و وصال باعث رکود شدید صنعت سینما در مدت زمان کوتاهی شد.

 

اما شهرستان بهشهر که در اوج شکوفایی اقتصادی و اجتماعی، در زمان فعالیت کارخانه چیت‌سازی، دارای دو سالن سینما برای نمایش فیلم‌های سینمایی بود هم تحت تاثیر تغییر ذائقه تهیه‌کنندگان برای کسب درآمد بیشتر قرار گرفت و مردمش یکی از قدیمی‌ترین سینمای خود یعنی سینما هجرت را از دست دادند و از این پس یک زباله‌دانی مخروبه را به عنوان نوستالژی، نشان فرزندانشان می‌دهند.

 

مدتی طول نکشید که سینما بهمن بهشهر نیز به دلیل قدیمی‌بودن سیستم پخش تصویر و صدا، با کاهش روزانه مشتریان مواجه شد که البته پس از هشدار این پایگاه اطلاع رسانی و تدبیر و اقدام به موقع مسئولان سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران و شهرستان بهشهر که جای تقدیر و تشکر دارد این سینما به سیستم‌های جدید صدا و تصویر مجهز شد.

 

اما اکران فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) ساخته مجید مجیدی که از آن به عنوان نبوغ سینمای ایران یاد می‌کنند باعث آشتی دوباره مردم بهشهر با سینما شد و صندلی‌های تنها سینمای این شهرستان را برای 170 دقیقه پر کرد، که البته باید گفت جشن آشتی‌کنان مبارکی هم محسوب شد.

 

اکران فیلم محمد رسول‌الله(ص) در سینما بهمن بهشهر از نیمه نخست شهریور شروع شد که به دلیل مدت 170 دقیقه‌ای فیلم سانس‌های پخش سینما به ساعت‌های 10:30 صبح، 13:30بعد از ظهر، 4:45 و هشت شب تغییر کرد،و در طول یک‌هفته نخست حدود 2 میلیون تومان فروش داشت.

 

علی صابری یکی از تماشگران فیلم محمد رسول الله(ص) پس از اتمام فیلم در گفتگو با خبرنگار خط امید گفت: قبل از تماشای فیلم تصورم این بود که در تبلیغات این اثر کمی‌اغراق کرده اند تا باصطلاح بفروشد اما پس از تماشای فیلم اعتقاد دارم بهترین عنوان برای این فیلم همان نبوغ سینمای ایران است.

 

وی افزود: استفاده از تکنیک‌های روز سینمایی دنیا و به کار گیری هنرمندان به نام دنیا در خلق این اثر ستودنی است و باعث شده پیامبر مهربانی ما را با ابزار سینما به خوبی به دنیا معرفی کند.

 

دانشجوی رشته هنر دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: فیلم برداری متفاوت و موسیقی باشکوه فیلم چندین برابر بر زیبایی و تاثیر گذار بودن آن افزوده است که باید گفت با هیچ زبان و قلمی‌نمی‌شود به این خوبی شخصیت پیامبر را به تصویر کشید.

 

صابری تاکید کرد: توصیه می‌کنم کسانی که این فیلم را ندیده اند حتما به سینما بروند و این شاهکار اسطوره ای را ببینند، اما قبل از رفتن به سینما حتما استراحت کنید تا در طول سه ساعت زمان فیلم هیچ سکانسی را از دست ندهید، چراکه از دیت دادن یک سکانس برابری با از دست دادن کل فیلم است.

 

به گزارش خط امید، محمد رسول الله(ص) فیلمی‌است با ژانر تاریخی به کارگردانی مجید مجیدی که داستان زندگی کودکی حضرت محمد(ص) از دوران جاهلیت و شرایط اجتماعی زمان تولد پیامبر اکرم آغاز می‌شود و در ۱۲ سالگی او به پایان می‌رسد.

 

گفتنی است این فیلم 40میلیون دلاری سینمای ایران تا هفتم مهرماه در سینما بهمن بهشهر اکران می‌شود و مبلغ بلیط آن نیز 5هزار تومان می‌باشد.

  

  

دیدگاه شما در مورد : شاهکار اسطوره‌ای مجیدی و آشتی‌کنان مردم بهشهر با سینما

شاهکار اسطوره‌ای مجیدی و آشتی‌کنان مردم بهشهر با سینما

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر