صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نقوی‌حسینی

ظریف: تحریم‌های پولی و مالی آمریکا از روز اجرای برجام متوقف می‌شود

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام با اشاره به حضور وزیر امور خارجه در جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: آقای ظریف در این جلسه گفت که تحریم‌های پولی و مالی آمریکا از روز اجرای برجام متوقف می‌شود.

کد خبر : 30630

تاریخ انتشار : 22/06/1394 - 18:13


ظریف: تحریم‌های پولی و مالی آمریکا از روز اجرای برجام متوقف می‌شود

به گزارش خط امید بهشهر، سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: جلسه کمیسیون ویژه بررسی برجام، عصر امروز با حضور محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه و نیز سیدعباس تخت‌روانچی عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان و به ریاست زاکانی برگزار شد که تمامی اعضا نیز در این جلسه حضور داشتند.
وی با بیان اینکه در این جلسه وزیر امور خارجه به همه سؤالات اعضای کمیسیون ویژه بررسی برجام پاسخ داد، افزود: در جلسه امروز کمیسیون ویژه بررسی برجام مقرر شد که اعضا سؤالات را به صورت کتبی به هیئت‌رئیسه کمیسیون ارائه کنند که یکی از اعضای هیئت‌رئیسه سؤالات را قرائت کند، اما به دلیل اینکه سؤالات متکثر و متعدد بود، این تصمیم عملی نشد.
سخنگوی کمیسیون ویژه برجام در ادامه، اظهار داشت: در این جلسه، هیئت‌رئیسه کمیسیون تصمیم گرفت که در ابتدای بحث، کسانی که سؤالات مکتوب دارند، سؤالات‌شان را به صورت مکتوب به هیئت‌رئیسه تحویل دهند تا یکی از اعضای هیئت‌رئیسه آن را قرائت کند، اما به دلیل اینکه سؤالات ناهمگون و متنوع بود، یکی از اعضا پیشنهاد داد که به دلیل اینکه وقت کم است، موضوعات قطعنامه‌های 6گانه گذشته، قطعنامه 2231 و تفاوت این قطعنامه با قطعنامه‌های قبلی و اینکه آیا ما از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل خارج می‌شویم یا خیر و نیز لغو تحریم‌ها از آقای ظریف به صورت سؤال پرسیده شود.
نقوی‌حسینی در همین زمینه، تصریح کرد: در این جلسه، این نظر تصویب شد و سؤالات هم پیرامون موضوعات گفته شده از آقای ظریف پرسیده شد؛ البته آقای ظریف ابتدای جلسه اعلام کرد که به دلیل اینکه می بایست در جلسه هیئت‌ دولت حضور یابد، از حداکثر وقتش استفاده می‌کند تا به سؤالات اعضای کمیسیون پاسخ دهد، به طوری که یک ساعت هم بیشتر از آن وقتی که قرار بود بماند، ماند و به سؤالات نمایندگان پاسخ داد.
وی با بیان اینکه جلسه کمیسیون ویژه بررسی برجام در حال حاضر با حضور آقای عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان، ادامه دارد، گفت: در این جلسه ظریف اشاره داشت که کلیه تحریم‌های اقتصادی، پولی و مالی اتحادیه اروپا از روز اجرا لغو می‌شود.
سخنگوی کمیسیون ویژه برجام در پایان خاطر نشان کرد: در این جلسه‌ آقای ظریف گفت که کلیه تحریم‌های ثانویه آمریکا در حوزه‌های اقتصادی، مالی و پولی از روز اجرای برجام متوقف و کلیه تحریم‌های سازمان ملل متحد نیز در حوزه‌های اقتصادی، مالی و پولی از روز اجرا لغو می‌شود.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : ظریف: تحریم‌های پولی و مالی آمریکا از روز اجرای برجام متوقف می‌شود

ظریف: تحریم‌های پولی و مالی آمریکا از روز اجرای برجام متوقف می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر