صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

جشنواره مسابقات بومی محلی ورزش بسیج در مازندران برگزار شد

نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی بومی محلی و سنتی بسیج مازندران با حضور حدود ۳۰۰ ورزشکار مازنی در بابلسر برگزار شد.

کد خبر : 30522

تاریخ انتشار : 21/06/1394 - 09:14


جشنواره مسابقات بومی محلی ورزش بسیج در مازندران برگزار شد

به گزارش خط امید بهشهر، میرجمال جلیلیان شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی ورزشی بومی محلی و سنتی بسیج مازندران، در زمین ورزشی روستای پائین احمدکلای شهرستان بابلسر، اظهار داشت: گرامی‌داشت یاد و خاطره 10 هزار و 400 شهید گرانقدر استان، تجدید میثاق با آرمان‌های والای 30 شهید غواص با محوریت شهید شاخص سال 94 شهید بهرام اسدالله‌پور از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره بود.
وی افزود: ارتقای ورزش‌های بومی محلی و سنتی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی و حفظ و ترویج فرهنگ بومی محلی مازندران از دیگر اهداف برگزاری اولین جشنواره فرهنگی ورزشی بومی محلی و سنتی بسیج مازندران در بابلسر بود.
مسئول مرکز تربیت بدنی سپاه کربلای مازندران، با بیان اینکه در این جشنواره لوچوکاران (مسابقات کشتی بومی محلی مازندران) از سراسر مازندران در 8 وزن مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند، تصریح کرد: از مجموع این وزن‌ها 2 وزن در رده سنی نوجوانان و جوانان، 5 وزن در رده سنی بزرگسالان و یک وزن در رده سنی آزاد قرار داشتند.
جلیلیان، تصریح کرد: طناب‌کشی، هفت گوش کا، دست کشتی، دو با کیسه، والیبال و فوتبال از دیگر مسابقات ورزشی و بازی‌های بومی است که در این جشنواره برگزار شد.
وی با اشاره به برپایی 50 غرفه پخت غذاهای بومی محلی و صنایع دستی مازندران با حضور هنرمندان سراسر استان در حاشیه این جشنواره، گفت: این غرفه‌ها به منظور حفظ سلامت انسانی، ترویج فرهنگ استفاده از غذاهای خانگی، بومی محلی و سنتی و حفظ و توسعه صنایع دستی استان در این جشنواره برپا شد.
مسئول مرکز تربیت بدنی سپاه کربلای مازندران، گفت: این جشنواره با حضور حدود 300 ورزشکار از سراسر مازندران در تاریخ 19 شهریور شروع و عصر امروز با معرفی نفرات برتر و تجلیل از خانواده‌های معزز شهیدان رسولی، اسدالله‌پور و پورگل برار به کار خود خاتمه داد.
جلیلیان، با قدردانی از مسئولان کشوری، استانی و مدیران شهرستان جهت حضور و مساعدت در برگزاری اولین جشنواره فرهنگی ورزشی بومی محلی و سنتی بسیج مازندران در بابلسر، افزود: بخشدار مرکزی شهرستان بابلسر، سپاه ناحیه بابلسر، اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاهای پائین احمدکلا و بالا احمدکلای بابلسر نیز همکاری ویژه‌ای در برگزاری این جشنواره با سپاه کربلای استان داشتند که جای تقدیر دارد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : جشنواره مسابقات بومی محلی ورزش بسیج در مازندران برگزار شد

جشنواره مسابقات بومی محلی ورزش بسیج در مازندران برگزار شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر