صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر حوزه علمیه مازندران خبر داد:

تحصیل ۶ هزار طلبه در ۵۱ مدرسه علمیه مازندران

مدیر حوزه علمیه مازندران از فعالیت ۳۰ مدرسه علمیه برادران با ۳ هزار طلبه برادر و ۲۱ مدرسه خواهران با حدود ۳ هزار طلبه خواهر در این استان خبر داد.

کد خبر : 30515

تاریخ انتشار : 19/06/1394 - 12:09


تحصیل ۶ هزار طلبه در ۵۱ مدرسه علمیه مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم طاهری در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه استان مازندران که به میزبانی مدرسه علمیه جعفریه بهشهر برگزار شد، به اهمیت علم در جامعه اشاره کرد و با بیان این که توجه به علم در اسلام همواره مورد نظر بوده است، بیان داشت: هر علم و موضوعی در اسلام جایگاه ویژه ای دارد، اما علم دینی در میان علوم دیگر بیشتر مورد توجه بوده است.

مدیر حوزه علمیه مازندران، ارزشمندترین علوم برای سعادت و کمال بشر را علم دینی دانست و خاطرنشان کرد: تنها علم دین است که انسان را به تعالی حقیقی می رساند.

وی در ادامه از فعالیت ۳۰ مدرسه علمیه برادران با ۳ هزار طلبه در شهرهای مختلف استان مازندران خبر داد و گفت: ۲۱ مدرسه خواهران با حدود ۳ هزار طلبه خواهر نیز در استان مشغول فعالیت علمی هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری همچنین به دو وظیفه مهم طلاب اشاره کرد و گفت: طلاب باید در تحصیل علم، ایثار کنند و فراگیری علم دینی باید فراتر از حد معمول باشد.

مدیر حوزه علمیه استان مازندران، کسب و تقویت تقوا را دومین وظیفه طلاب حوزه دانست و اظهار کرد: طلاب باید در تحصیل علم تقوا داشته باشند تا بتوانند جای خالی علما و بزرگان دینی را پر کنند.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : تحصیل ۶ هزار طلبه در ۵۱ مدرسه علمیه مازندران

تحصیل ۶ هزار طلبه در ۵۱ مدرسه علمیه مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر