صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

عزیزان خاتمی از اوین آزاد شدند!/تصویر

سیدمحمد خاتمی، بیش از هر فرد سیاسی دیگری در داخل کشور خواستار آزادی زندانیان امنیتی شده است، نحوه رابطه او با این افراد در گذشته حکایت از برخی زد وبندهای سیاسی دارد ...

کد خبر : 3048

تاریخ انتشار : 29/06/1392 - 22:43


عزیزان خاتمی از اوین آزاد شدند!/تصویر

به گزارش خط امید بهشهر _ سیدمحمد خاتمی که در زادگاهش «اردکان» بسر می برد در دیدار با جمعی از اصلاح طلبان بار دیگر خواهان آزادی زندانیانی شد که تا چند روز پیش به سبب جرایم متعدد امنیتی در بازداشت بوده اند.

سیدمحمد خاتمی: ما هم مثل شما که سوال کردید، نگران وضع عزیزان محصور و زندانی هستیم؛ این حصرها و محدودیت ها بخصوص نسبت به کسانی که سنی از آنان گذشته است می تواند فشارهای عصبی ایجاد کند و سبب بیماری یا تشدید بیماری شود که این امور نگران کننده است!البته خوشبختانه می توان شاهد انعطاف در این زمینه ها بود و امیدوارم همه به این نتیجه برسیم که آزادی این عزیزان و زندانیان به نفع همه است در درجه اول به نفع انقلاب و مردم و رهبری و همه کسانیکه علاقه مند به آنها هستیم و بعد به نفع کشور و جامعه امیدواریم...!؟
 
سیدمحمد خاتمی در بخشی از اظهارات خود با اشاره به انتخاب آقای حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب و ربط آن با آزادی زندانیان امنیتی افزود: «در یک کلمه اکثریت مردم افراط و تفریط را نفی می کنند و خواستار تغییر در درون نظام هستند نه تغییر نظام !»
 
 
زندانیان امنیتی،اسامی زندانیان آزاد شده
 
آنچه که در این بین اهمیت دارد همزمانی آزادی زندانیان سیاسی با تغییر رئیس جمهور ایران می باشد، به نحوی که برخی از رسانه های دیداری و شنیداری متعلق به اپوزسیون آزادی زندانیان امنیتی را نتیجه تغییر نگاه دولت و در نتیجه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان دانسته اند! این در حالی است که دوران محکومیت زندانیان مذکور تمام شده و یا با گذشت نیمی از دوران محکومیت، آنها به صورت مشروط آزاد شده اند!
 
احمدی امویی،نسرین ستوده، مهسا امرآبادی،محبوبه کرمی،مریم جلیلی، میترا رحمتی، فرح واضحان، ژیلا مکوندی و کفایت ملک محمدی،مهسا امرآبادی،محسن امین زاده،میرطاهر موسوی،نادر بابایی،محمدعلی ولایتی و ... از جمله زندانیان آزاده شده هستند؛ در این بین نسرین ستوده به جهت حمایت سازمان های به ظاهر حقوق بشری و نیز حمایت ویژه «شیرین عبادی» از بازتاب خبری ویژه برخوردا بوده است.
 
اگرچه موضع گیری سیدمحمد خاتمی در دوران پرآشوب 88 حاکی از برخی زدوبندهای سیاسی با عاملان آن دارد اما باید از رئیس جمهوری سابق پرسید که چطور می توان نگران حال آنها [زندانیان امنیتی] بود در حالیکه چند قدم آنطرف تر هستند کسانی که در نتیجه اقدام آنها ضرر دیده اند!!؟
 
قانون و اجرای آن نیز جای خود ...

منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : عزیزان خاتمی از اوین آزاد شدند!/تصویر

عزیزان خاتمی از اوین آزاد شدند!/تصویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر