صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس:

20 درصد برنج تولیدی مازندران در شالیکوبی‌ها هدر می‌رود

نماینده مردم ساری و میاندورود با اشاره به اینکه در برنامه چهارم توسعه شالیکوبی‌ها باید ساماندهی می‌شدند، گفت: شالیکوبی‌ها 20 درصد از تولید برنج را هدر می‌دهند.

کد خبر : 30423

تاریخ انتشار : 19/06/1394 - 09:15


20 درصد برنج تولیدی مازندران در شالیکوبی‌ها هدر می‌رود

به گزارش خط امید بهشهر، محمد دامادی عصر امروز در نشست مشترک استاندار مازندران، مدیران دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌ها، فعالان اقتصادی با رئیس اتاق ایران که در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: نخستین صحبتی که همواره اتفاق می‌افتد این است که در حوزه صنعت، نقدینگی نداریم.

وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری اشتباه بانک‌ها، صنعت را دچار مشکل کرده است، افزود: مازندران اگر قطب کشاورزی است باید ببینیم در حوزه کشاورزی چه اتفاقی در استان رخ داده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برنامه چهارم توسعه شالیکوبی‌ها باید ساماندهی می‌شدند، گفت: شالیکوبی‌ها 20 درصد از تولید برنج را هدر می‌دهند.

دامادی با اشاره به اینکه از سویی عنوان می‌شود مازندران قطب گردشگری است اما آیا توانسته‌ایم گردشگری را به روز کنیم، ادامه داد: عصر توهم دلارهای نفتی باید بگذرد و نباید منتظر باشیم بعد از تحریم، پول بیاید و مشکلات را رفع کند، باید اتاق بازرگانی را تقویت و باور کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز اظهار کرد: مهم‌ترین مشکل بخش تولید، تامین نقدینگی و قراردادهایی است که با بانک‌ها دارند.

محمد محمدپور با بیان اینکه در همه تبادلی که با بانک‌ها برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی وجود دارد اما اعلام می‌کنند که اختیارات محدود دارند، افزود: بانک‌های استان به میزان منابع خود می‌توانند کار کنند و به دلیل اینکه تمرکز سرمایه در پایتخت است باید بتوانیم بر اساس آمایش و تعادل منطقه‌ای از این منابع استفاده کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه قراردادهای موجود بین بخش خصوصی و بانک‌ها باعث تعطیلی بسیاری از واحدها شده است، گفت: تقاضا داریم این اختیارات به بانک‌ها استان داده شود تا بتوانند کمک‌کار بخش خصوصی باشند.

این مسئول با بیان اینکه مازندران دروازه شمالی کشور است در حالی که خط پروازی مستقیم به کشورهای حاشیه دریای مازندران نداریم، تصریح کرد: سند توسعه مرکبات مازندران در 34 ماده به تصویب رسیده و درخواست داریم اجرایی شدن این سند در دستور کار اتاق ایران قرار گیرد.

محمدپور با اشاره به حضور هیئت‌های خارجی متعدد در کشور خواستار شد حضور این هیئت‌ها در مازندران هم تقویت شود، گفت: روابط سیاسی ما با روسیه 100 است اما روابط اقتصادی ما حدود پنج است و این رویه باید اصلاح شود.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : 20 درصد برنج تولیدی مازندران در شالیکوبی‌ها هدر می‌رود

20 درصد برنج تولیدی مازندران در شالیکوبی‌ها هدر می‌رود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر