صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

برنامه های هفته قرآن و عترت مازندران تشریح شد

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری باشکوه برنامه های هفته قرآن و عترت بهمن ماه جاری در سطح این استان خبر داد.

کد خبر : 30421

تاریخ انتشار : 19/06/1394 - 09:13


برنامه های هفته قرآن و عترت مازندران تشریح شد

به گزارش خط امید بهشهر، محمد فوقی با اشاره به برگزاری هفته قرآن و عترت در بهمن ماه جاری در سطح این استان، گفت: هفته قرآن و عترت در راستای تحقق منویات امام خمینی(ره) ، رهبری معظم انقلاب اسلامی، اهداف و سیاست ها و راهبردهای منشور توسعه فرهنگ قرآنی در این استان برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه تحقق عزم ملی برای توسعه،تبلیغ،ترویج و تعمیق فرهنگ قرآن و عترت با کمک گرفتن از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی دولتی و موسسات غیر دولتی از دیگر اهداف برگزاری این فعالیت گسترده قرآنی است، تصریح کرد: هفته قرآنی با هدف تولید فعالیت های قرآنی با محوریت معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در سراسر این دیار برگزار می شود.
فوقی خاطرنشان کرد: در قالب این هفته قرآنی، فعالیت های قرآنی در مرکز این استان برگزار و دستاوردهای علوم قرآنی استان در قالب نمایشگاهی در معرض دید قرار خواهد گرفت.
وی، برگزاری جشنواره شعر و ادبیات قرآنی با همکاری حوزه هنری و کانون پرورش فکری، پرداختن به پایان نامه ها، انتشارات، مقالات، نشریات، فضای سایبری (رونمایی کتاب و...) توسط واحد پژوهش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران را از جمله برنامه های این هفته در دیار علویان اعلام کرد و افزود: جشنواره هنرهای تجسمی (عکس، خوشنویسی، نقاشی و ...) به همت حوزه هنری، کانون پرورش فکری و ادراه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار می شود.
فوقی با اشاره به برپایی جشنواره صنایع دستی با همکاری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، از برگزاری جشنواره هنر های نمایشی، تئاتر های خیابانی و صحنه ای و نمایشنامه نویسی توسط اداره هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبر داد.
وی، برگزاری جشنواره فیلم کوتاه، مستند، داستانی، انیمیشن، و فیلمنامه نویسی با ابتکار سینمای جوان ساری و چالوس، برگزاری نشست ها و کارگاه های پژوهشی و قرآنی به همت معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه مازندران، برپایی نشست های قرانی و محافل انس با همکاری موسسات قرآنی و برگزاری همایش علمی قرآن پژوهی طبری توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری دانشگاه مازندران را از دیگر برنامه های هفته قرآن و عترت در این استان برشمرد.
فوقی از برگزاری مسابقات تلاوت و حفظ قرآن کریم به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه در این هفته قرآنی به میزبانی مازندران خبر داد و افزود: فروشگاه و نمایشگاه قرآنی (کتاب، رسانه های دیجیتال، حجاب و عفاف و .....) با ابتکار معاونت قرآن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری مسابقه آواها، نغمات، تواشیح، سرود، اذان، و .... به همت آموزش و پرورش و اداره کل تبلیغات اسلامی، نصب المان ها و نشان های قرآنی در سطح شهر توسط موسسه قرآنی نمونه ای از فعالیت های هفته قرآن و عترت این استان است.
وی با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از فعالان قرآنی به همت معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، از برگزاری یادواره شهدای قرآنی توسط معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه موسسات قرآنی نیز خبر داد.
فوقی، برگزاری مسابقه پیامکی قرآنی توسط آموزش و پرورش، اجرای زنگ انشا قرآن و عترت و ... به همت آموزش و پرورش را از دیگر فعالیت های همسو با معجزه رسول خدا(ص) و اهل بیت (ع) اعلام کرد.
وی با بیان اینکه برنامه های هفته قرآن و عترت در همه شهرستان های استان مازندران برگزار می شود، ابراز امیدواری کرد که برگزاری هفته قرآن و عترت زمینه گسترش و احیا برنامه های قرآنی این استان را فراهم آورد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : برنامه های هفته قرآن و عترت مازندران تشریح شد

برنامه های هفته قرآن و عترت مازندران تشریح شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر