صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های بنیاد برکت در استان مازندران

تعدای طرح اقتصادی و زیربنایی توسط بنیاد برکت و به منظور توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی، گسترش فضای آموزشی و فرهنگی و توسعه‌ عمرانی در مناطق محروم و کم‌ترتوسعه‌یافته‌ استان مازندران به بهره‌برداری می‌رسد.

کد خبر : 30313

تاریخ انتشار : 17/06/1394 - 18:34


افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های بنیاد برکت در استان مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، روز چهارشنبه 18 شهریور ۹۴ چندین طرح اقتصادی، مدرسه و زیربنایی توسط بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، به منظور توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی، گسترش فضاهای آموزشی و فرهنگی و هم‌چنین توسعه‌ی عمرانی در مناطق محروم و کم‌ترتوسعه‌یافته‌ی استان مازندران به بهره‌برداری می‌رسند.

در این روز 6 طرح‌ اقتصادی در زمینه‌های تولید ظروف یک‌بار مصرف کاغذی، انواع پکیج و کولر گازی، پیچ و مهره‌ی ماشین‌آلات سنگین، قطعات و شمش‌های فولادی، مکمل‌های دارویی و غذایی دام و طیور و محصولات لبنی، در مراسمی با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، مدیرعامل بنیاد برکت، استاندار مازندران، فرمانداران و ائمه‌ جمعه و شماری از دیگر مقام‌های محلی و شخصیت‌های اقتصادی و اجتماعی رسماً افتتاح خواهند شد.

این مراسم شامل افتتاح، بهره‌برداری فاز توسعه و آغاز مشارکت در طرح‌های تولیدی و توانمندسازی اقتصادی شرکت فولادین تراش آمل (فتا)، شرکت پاک کاغذ سبز، شرکت پیشتازان صنعت بابل، شرکت هانی تجارت خزر، شرکت شادشیر شمال و شرکت نگین فسفات شمال است که در شهرک‌های صنعتی مرزن‌آباد چالوس، بندپی بابل و امام‌زاده عبدالله آمل در استان مازندران قرار دارند. هم‌چنین در این مراسم 8 مدرسه با 50 کلاس درس و یک دهنه پل افتتاح شده و ساخت 14 مسجد و خانه‌ی عالم اعلام خواهد شد.

حجم کل سرمایه‌گذاری در این 6 طرح توانمندسازی اقتصادی، بالغ بر 1096 میلیارد و 192 میلیون ریال است. این در حالی است که این طرح‌ها فرصت شغلی برای حدود 2790 نفر را به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در استان مازندران فراهم می‌کنند.

مشارکت 49 درصدی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، در شرکت‌های مذکور علاوه بر ایجاد اشتغال و توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی استان مازندران، باعث شکوفایی اقتصادی در کل استان شده و محصولات تولیدی آن‌ها در اختیار مردم سراسر ایران نیز قرار خواهد گرفت.

هم‌چنین لازم به توضیح است، بنیاد برکت در استان مازندران برای ساخت 18 مدرسه با 112 کلاس درس، اعتباری بالغ بر 102286 میلیون ریال، برای طرح‌های زیربنایی، ساخت خانه‌ی عالم و حسینیه، مبلغ 9850 میلیون ریال و برای ساخت 9 مسجد نیز مبلغ 8030 میلیون ریال اختصاص داده است.

مشارکت بنیاد برکت در پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته و محروم کشور در مجموع به اشتغال‌زایی و کارآفرینی، محرومیت‌زدایی و شکوفایی و رونق اقتصادی در منطقه می‌انجامد و در نهایت از روند مهاجرت ساکنان محلی به شهرهای بزرگ می‌کاهد.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های بنیاد برکت در استان مازندران

افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های بنیاد برکت در استان مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر