صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در راستای حراست از مناطق حفاظت‌شده انجام شد

تخریب 2 واحد ساخت‌وساز غیرمجاز در میانکاله

در راستای حراست از پناهگاه حیات‌وحش میانکاله، دو واحد دیگر از بناهای احداثی غیرمجاز در این منطقه حفاظت‌شده تخریب شده است.

کد خبر : 30312

تاریخ انتشار : 17/06/1394 - 18:56


تخریب 2 واحد ساخت‌وساز غیرمجاز در میانکاله

به گزارش خط امید بهشهر، در راستای حفظ و حراست از مواهب طبیعی و مناطق زیرپوشش سازمان حفاظت محیط‌زیست و در اجرای دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهشهر دو واحد دیگر از بناهای احداثی غیرمجاز در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله تخریب شده است.

ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان با همراهی قضات اجرای احکام و مأموران نیروی انتظامی شهرستان بهشهر، این دو واحد از بناهای احداثی غیرمجاز در منطقه ساحلی پناهگاه حیات‌‌وحش میانکاله را تخریب کردند.

پناهگاه حیات‌‌وحش میانکاله با مساحتی حدود 68 هزار هکتار (15 هزار هکتار اراضی خشکی و 53 هزار هکتار پهنه آبی) در 12 کیلومتری شمال و شمال‌شرقی بهشهر و در منتهی‌الیه جنوب‌شرقی دریای خزر قرار گرفته که به عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره از اهمیت و ارزش فراوان اکولوژیکی برخوردار است.

همچنین این پناهگاه از حفظ تنوع زیستی و زیست‌گاهی برای گونه‌های مختلف پستانداران، پرندگان و آبزیان برخوردار بوده و بعضاً از سوی برخی افراد مورد تجاوز و تخریب و تغییر کاربری قرار گرفته که با تلاش اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست و دادگستری استان نسبت به رفع تهدیدات اقدام می‌شود.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : تخریب 2 واحد ساخت‌وساز غیرمجاز در میانکاله

تخریب 2 واحد ساخت‌وساز غیرمجاز در میانکاله

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر