صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل ارشاد مازندران

مشارکت فرهنگی حلقه مفقوده در توسعه فرهنگی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت : حلقه مفقوده در توسعه فرهنگی مشارکت فرهنگی است و باید همه آحاد جامعه نسبت به مقوله فرهنگ و هنر و تامین زیر ساخت های توسعه فرهنگی مشارکت و حمایت نمایند.

کد خبر : 30258

تاریخ انتشار : 16/06/1394 - 10:38


مشارکت فرهنگی حلقه مفقوده در توسعه فرهنگی است

به گزارش خط امید بهشهر، احد جاودانی عصر یکشنبه شب در آیین معارفه و تودیع رییس اداره ارشاد محمود آباد افزود : هیچ جامعه ای بدون توسعه فرهنگی در مسیر ارتقا و رشد و سعادت اجتماعی قرار نمی گیرد و بی توجهی به فرهنگ و هنر مرگ هویت و تمدن جامعه را به همراه دارد.
وی گفت: در حفظ و توسعه فرهنگ و باورها وآداب و رسوم جامعه تنها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منجی حفظ و نشر نیست و برای ترویج و نگهداشت ارزشهای اسلامی نباید نگاه ها یک طرفه به این وزارت داشت بلکه همه ادارات و سازمانها در مقابل این موضوع مهم باید احساس مسئولیت کنند.
جاودانی گفت: اگر همه اعتبارات فرهنگی کشور را به این وزارتخانه تخصیص یابد بازهم فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون مشارکت سایر وزارتخانه و آحاد مردم در تحقق ماموریت های خود به تنهایی راه به جایی نمی برد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خطاب به مدیران استانی گفت: اگر نگران رشد فزاینده شبکه های ماهواره ای هستید که با هنجارها و ارزشهای جامعه ما مغایرت ندارد چرا ورود میدانی نمی کنید و چرا همه سازمانها در این جنگ نرم افزاری فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی نمی نمایند.
حسین زراعتی معاون فرماندار شهرستان محمودآباد نیز در این مراسم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دستگاههای فرابخشی خواند و گفت: همه دستگاهها باید در تحقق ماموریت گسترده و عظیم این وزارت که حفظ ارزشها و فرهنگ و هویت جامعه است تلاش و همراهی نمایند.
وی گفت: دولت نگاه ویژه ای به فرهنگ و هنر و ایجاد شور و نشاط در جامعه دارد و اجرای برنامه های متعدد و متنوع در طی دو سال اخیر بیانگر این ادعا می باشد.
معاون فرمانداری محمودآباد با اشاره به قابلیت های توریستی شهرستان محمودآباد و حضور گسترده مسافران در سواحل گفت: ظرفیت های هنرمندان بهترین پتانسیل برای جذب مسافران بشمار می روند که باید در این حوزه بیشتر ورود کرد.
در ادامه این مراسم عبدالوحید فیاضی نماینده مردم شهرستانهای محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی گفت : امروز جامعه ما به فرهنگ و هنر به مانند مواد غذایی نیاز مبرم دارد و از شاخصهای تعالی و توسعه اجتماعی جوامع بشمار می رود.
وی گفت: در جمع هنرمندان و فعالان و اصحاب و فرهنگ و هنر در خصوص ضرورت و اهمیت هنر ایراد سخنرانی کار بیهوده و زیره به کرمان بردن است ولی کاستی ها و کمبودها باید تشریح تا نگاهها برای تقویت و توجه به حوزه برانگیخته شود.
نماینده مردم شهرستانهای محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر خواسته ها و چالشها و نیازها تشریح نشود در آینده جایگاهی که باید داشته باشیم نخواهیم داشت و هنر انسان را از فرش به عرش برده و عنصر تحرک و پویایی جامعه است.
در ادامه در این مراسم روسای هر یک از انجمن های هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به تشریح نقطه نظرات خود پرداختند و در خاتمه از زحمات چهار ساله حمیدرضا کوزه گر تقدیر و امیر امیرنیا به عنوان رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد معرفی شد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : مشارکت فرهنگی حلقه مفقوده در توسعه فرهنگی است

مشارکت فرهنگی حلقه مفقوده در توسعه فرهنگی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر