صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر نظارت بر مواد غذایی مازندران:

فشار خون بالا نخستین عامل مرگ و میر انسانی در مازندران است

مدیر نظارت بر مواد غذایی, آرایشی و بهداشتی مازندران با تأکید بر اصلاح مدیریت تغذیه بین شهروندان استان گفت: فشار خون بالا نخستین عامل مرگ و میر انسانی در مازندران است.

کد خبر : 30198

تاریخ انتشار : 15/06/1394 - 19:12


فشار خون بالا نخستین عامل مرگ و میر انسانی در مازندران است

به گزارش خط امید بهشهر، حسین مکرمی امروز در نشست هم‌اندیشی خبرنگاران حوزه سلامت مازندران، اظهار داشت: پیشگیری و سلامت از عمده‌ترین مباحث در بعد سلامت است.
وی افزود: امروزه ذائقه مصرف کننده تغییر پیدا کرده و به‌سمت صنعتی پیش می‌رود اما باید بهداشت مواد غذایی در اولویت مصرف ما باشد.
مکرمی گفت: مازندران در چاقی رتبه نخست را در کشور دارد و نخستین عامل مرگ و میر در استان به‌دلیل افزایش فشار خون بوده که باید با آموزش صحیح از این فاجعه جلوگیری کنیم.
مدیر نظارت بر موادغذایی، آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: در بحث سلامت محصولات کشاورزی نیز باید کشاورزان در مصرف سموم سلیقه‌ای عمل نکنند و از سم‌های مجاز و به‌اندازه استفاده کنند.
وی گفت: مواد غذایی‌ای که در داخل تولید می‌شود, دارای پروانه ساخت بوده که 400 کارخانه مواد غذایی در استان فعالیت می‌کنند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: مهم‌ترین نیاز جامعه امروز سلامت و حفظ سلامتی افراد جامعه است.
سلطان تویه افزود: نگاه به سلامت باید خاص باشد واز نگاه سیاسی فاصله بگیرد.
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در انعکاس کمبودها و ضعف‌ها اصحاب رسانه می‌توانند کمک فراوانی در رفع این مشکلات به دانشگاه علوم پزشکی کنند.
وی بیان داشت: متأسفانه برخی از مواد غذایی که در صدا و سیما پخش می‌شود برای سلامتی افراد مضر است و مواد قندی و افزودنی‌های بیش از اندازه سبب چاقی نامناسب و تخریب دندان‌ها می‌شود.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: خانواده‌ها باید بدانند یکی از دلایل عمده دربحث سرطان استفاده از فست‌فودها و افزایش سمومی مانند نیترات در محصولات کشاورزی بوده که این فضاهای ناشناخته باید به‌درستی به مردم و خانواده‌ها به‌ویژه کشاورزان شناسانده شود.
سلطان تویه افزود: باید برای آموزش همگانی سلامت نیز قدم درستی برداریم و همکاری‌های بین‌دستگاهی در این راستا افزایش یابد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : فشار خون بالا نخستین عامل مرگ و میر انسانی در مازندران است

فشار خون بالا نخستین عامل مرگ و میر انسانی در مازندران است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر