صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهشهر:

64درصد تعاونی‌های بهشهر فعال هستند

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهشهر با بیان اینکه 64درصد تعاونی‌های بهشهر فعال هستند گفت: تا پایان سال 13۹۳ در بهشهر ۶۰۹ تعاونی تاسیس شده که از میان آنها ۳۹۲ تعاونی فعال هستند.

کد خبر : 30195

تاریخ انتشار : 15/06/1394 - 19:07


64درصد تعاونی‌های بهشهر فعال هستند

نبی‌اله صفری در گفتگو با خبرنگار خط امید اظهار کرد: اولین تعاونی در ایران، سال ۱۳۴۰ به ثبت رسید و اولین تعاونی در شهرستان بهشهر نیز تعاونی اعتبار کارکنان چیت سازی بود که در سال ۱۳۴۲ و با ۳۰ عضو شکل گرفت.

 

وی با بیان اینکه 64درصد تعاونی‌های بهشهر فعال هستند افزود: تا پایان سال 13۹۳ در بهشهر ۶۰۹ تعاونی تاسیس شده که از میان آنها ۳۹۲ تعاونی فعال و ما بقی در دست اجرا هستند که بیشتر در بخش خدمات، کشاورزی، تولیدی و صنعت و معدن مشغول به فعالیت می‌باشند.

 

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهشهر گفت: در حال حاضر شرکت‌های تعاونی که در بهشهر ثبت شده‌اند ۹۸۸۴ نفر عضو دارد و بزرگترین تعاونی، سهام عدالت با تعداد ۱۳۲۶۴۹ هزار نفر عضو از شهرستان بهشهر و حومه است.

 

عضو کارگروه اشتغال شهرستان بهشهر خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها برای پیشگیری از تمرکز ناعادلانه ثروت در دست گروه‌های خاص و قرار دادن وسایل کار برای کسانی که قادر به کار هستند ولی ابزار و قدرت مالی کافی برای حرفه و فعالیت خود ندارند تشکیل می‌شود.

 

صفری افزود: طبق اصل ۴۴ قانون اساسی تعاونی خصوصی و دولتی برای ایجاد و تامین شرایط شغلی برای همه آحاد جامعه و پیشگیری از ناهنجاری های اقتصادی و ناعدالتی است و تمام اعضا به صورت سهامدار و شریک هستند و شرایط آن‌هم جمع شدن حداقل ۷ عضو می‌باشد.

 

وی تصریح کرد: تعاونی ها بخشی از اقتصاد جامعه و به نوعی اقتصاد مکمل محسوب می‌شوند، تولیدی هستند و در عرضه و تقاضا نقش مهمی دارند و با وجود تورم ها و رکود اقتصادی آسیب کمتری دیدند زیرا شرکت اعضا به صورت گروهی و اشتراکی است و بیشتر از بخش خصوصی به آن توجه می‌شود.

 

نبی‌اله صفری گفت: به دلیل اینکه اعضا در همه کارها و سود و زیان سهیم هستند بنابراین از نزدیک نقش عمده و اساسی در راه اندازی و چرخش تعاونی دارند لذا هدفشان بیشتر برای بهبود و بالا بردن سطح کیفی تعاونی می‌باشد.

 

عضو کارگروه اشتغال شهرستان بهشهر تاکید کرد: مشکل عمده تعاونی‌ها سرمایه در گردش و بهره‌های بانکی است که بیشتر در تعاونی‌هایی مانند تعاونی مصرف فرهنگیان خود را نشان می دند چون مجبور به عرضه کالا با سودهای کم و پرداخت مالیات در ازای فروش اجناس و کالاها  هستند.

 

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهشهر افزود: بروکراسی‌های اداری برای ثبت و تشکیل یک تعاونی نیز یکی دیگر از مشکلات است که اگرثبت تعاونی ها به خودشان واگذار شود و خودشان بتوانند اتحادیه و شرکت تشکیل دهند بهتر است.

 

صفری در پایان تصریح کرد: مردم باید به کار گروهی باور و اعتماد پیدا کنند که این کار نیاز به زمان دارد، در ابتدا نباید به سود‌دهی زیاد توجه کنند چراکه در این نوع کارها در آینده این سود نصیبشان می‌شود.

  

  

دیدگاه شما در مورد : 64درصد تعاونی‌های بهشهر فعال هستند

64درصد تعاونی‌های بهشهر فعال هستند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر