صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در واکنش به اظهارات وزیر خارجه سعودی

افخم: همسایگان ما به سیاست کمک به گروه‌های افراطی و تروریستی پایان دهند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات وزیر خارجه سعودی گفت همسایگان به جای اینگونه سخنان باید به سیاست‌های کمک به گروه‌های افراطی و تروریست و کشتار مردم بی‌گناه یمن پایان دهند.

کد خبر : 30160

تاریخ انتشار : 15/06/1394 - 13:41


افخم: همسایگان ما به سیاست کمک به گروه‌های افراطی و تروریستی پایان دهند

به گزارش خط امید بهشهر، مرضیه افخم روز یکشنبه در خصوص ارزیابی از اظهارات وزیر خارجه عربستان در کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن افزود: همسایگان ما به جای این گونه سخنان باید به سیاست های کمک به گروه های افراطی و تروریست و ایجاد امواج آوارگان در سوریه و عراق و کشتار بی حساب مردم بی گناه یمن پایان دهند.
وی با تاکید بر لزوم اتخاذ مواضع واقع بینانه و سازنده در کمک به حفظ آرامش و امنیت منطقه تصریح کرد: پافشاری بر موضوعات نادرست که به مبانی تحلیلی آن نیز ایراد و ابهام جدی وارد است، جز هدر رفتن فرصت های پیش روی کشورهای منطقه و به تاخیر انداختن حل بحران های ناگوار جاری نتیجه ای ندارد.
سخنگوی وزارت امورخارجه با تکرار آمادگی ایران برای گفت‌وگو و همکاری اظهار داشت: ایران همواره سیاست حسن همجواری و گسترش مناسبات با کلیه کشورهای همسایه را اولویت مناسبات خارجی خود دانسته و برای تعمیق روابط دوستانه با همسایگان هیچ گونه شرط و محدودیتی قایل نبوده است.
افخم تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران های منطقه، گفت‌وگو و راه حل سیاسی را بهترین روش می داند و مخالف حذف دیگران و سیاست های تحمیلی است و به کشورهمسایه خود نیز توصیه می کنیم به جای بازی های خطرناک نظامی به گفت و گو روی آورد.
عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی در کنفرانسی مطبوعاتی به رغم آن که مدعی شده بود خواهان ارتباط بهتر با جمهوری اسلامی ایران است، اتهامات واهی را متوجه ایران کرد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : افخم: همسایگان ما به سیاست کمک به گروه‌های افراطی و تروریستی پایان دهند

افخم: همسایگان ما به سیاست کمک به گروه‌های افراطی و تروریستی پایان دهند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر