صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس سازمان صنعت و تجارت مازندران:

صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی 4 ماهه نخست امسال 28 درصد رشد داشت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی چهار ماهه نخست سال 94 با افزایش 28 درصدی روبه‌رو بوده است.

کد خبر : 30091

تاریخ انتشار : 14/06/1394 - 13:03


صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی 4 ماهه نخست امسال 28 درصد رشد داشت

به گزارش خط امید بهشهر، محمد محمدپورعمران اظهار کرد: صادرات فرآورده‎های لبنی مازندران طی چهارماهه نخست سال جاری با افزایش 28 درصدی روبه‎رو بوده است.

وی افزود: صادرات فرآورده‌های لبنی در چهارماهه ابتدایی سال 94 بیش از 88 میلیون دلار بوده که با افزایش حدود 20 میلیون دلاری شاهد رشد 28 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال 93، هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، خاطرنشان کرد: از لحاظ وزنی نیز صادرات فرآورده‌های لبنی در چهار ماهه سال‎جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 31 درصد رشد داشته است، به‌طوری که از رقم 49 هزار و 947 تن به 65 هزار 259 تن افزایش یافت.

این مسئول در ادامه درباره مهم‌ترین بازارهای هدف این محصولات، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین بازارهای هدف محصولات و فرآورده‌های لبنی مازندران، کشورهای عراق، کویت، عربستان و همچنین کشورهای حاشیه دریای خزر هستند.

محمدپورعمران در پایان با اشاره به این موضوع که صنعت لبنیات در کشور و استان به‌عنوان یکی از صنایع تکمیلی بخش کشاورزی بوده که نقش بسیار مهمی در اشتغال و توسعه اقتصادی ایفا می‎کند، گفت: با توجه به رفع مشکل صادرات این محصولات به روسیه و اخذ مجوز صادرات انتظار داریم، شاهد رشد صادرات محصولات شرکت کاله و یا شرک‌های صادراتی مشابه در استان در باقی‌مانده سال جاری باشیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی 4 ماهه نخست امسال 28 درصد رشد داشت

صادرات فرآورده‌های لبنی مازندران طی 4 ماهه نخست امسال 28 درصد رشد داشت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر