صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

اولین سالگرد درگذشت آیت الله جباری(ره) امام جمعه بهشهر برگزار شد

مراسم بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت آیت الله جباری(ره) امام جمعه بهشهر و نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری، شامگاه پنج شنبه در مسجد جامع بهشهر برگزار شد.

کد خبر : 30029

تاریخ انتشار : 14/06/1394 - 09:00


اولین سالگرد درگذشت آیت الله جباری(ره) امام جمعه بهشهر برگزار شد

به گزارش خط امید بهشهر، آیت الله علی معلمی، امام جمعه قائمشهر و نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری در جمع مردم ولایتمدار بهشهر با تجلیل از مقام علم و فقاهت گفت: علما نقش بیداری اسلامی را در جامعه بر عهده دارند و با حضور خود موجب بیداری در آحاد جامعه می شوند.
وی اظهار داشت: آیت اله جباری(ره) از جمله عالمان دینی بود که عمر با برکت خود را صرف امور دینی، تبیین اسلام و دین کرد و مردم هم در مراسم تشییع و اولین سالگردش، از ایشان تجلیل بی نظیر کردند.
امام جمعه قائمشهر با بیان اینکه علما و روحانیان همواره در تمام امور پیشگام در مسائل مختلف بودند، یادآور شد: این عالمان دینی در مکتب امام صادق(ع) درس خواندند و با عنایت عمیق نسبت به توانمندیها و ظرفیتهای اندیشه اسلامی و دینی در تربیت دینی مردم تلاش می کنند.
آیت الله معلمی با اشاره به شخصیت وجودی آیت الله جباری (ره) گفت: ولایتمداری، مردمداری، وفای به عهد، آگاهی به مسائل و دید سیاسی از ویژگی های مهم این عالم دینی بود که امیدواریم زندگی ساده و بی آلایش این بزرگوار، ولایتمداری و دفاع از حق و حقیقت ایشان در دستور کار همگان قرار گیرد.
این مراسم با نوحه خوانی و مداحی توسط برادر پاشا از مداحان بنام استان مازندران همراه بود.
آیت الله سید صابر جباری ، نماینده فقید مردم مازندران در خبرگان رهبری متولد 1317 در روستای ' متکازین ' بهشهر بود که در سال 1359 با حکم امام راحل به امامت جمعه شهرستان بهشهر منصوب و روز دوشنبه دهم شهریور ماه 93 بر اثر عارضه قلبی درگذشت.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : اولین سالگرد درگذشت آیت الله جباری(ره) امام جمعه بهشهر برگزار شد

اولین سالگرد درگذشت آیت الله جباری(ره) امام جمعه بهشهر برگزار شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر