صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

۳۱ کد علني رهبر انقلاب درباره مذاکرات و نتيجه آن + جدول اظهارات

محور سخنراني هاي مورد اشاره در اطلاعيه دفتر رهبری چیست!؟/ اصرار بر تبیین و حفظ خطوط قرمز هسته‎ای و پرهیز از پذیرش توافق بد، محور ۴ دیداری که دفتر رهبری آنها را معیار دانست/ آیا کدبازی‎ها برای عبور از برجام تمام خواهد شد!؟

کد خبر : 30005

تاریخ انتشار : 12/06/1394 - 11:38


۳۱ کد علني رهبر انقلاب درباره مذاکرات و نتيجه آن + جدول اظهارات

به گزارش خط امید بهشهر، پس از انتشار گزارش هايي رسمی و غیر رسمی پيرامون چرايي تعيين خطوط قرمز از سوي رهبر انقلاب در موضوع هسته‎ای، و رواج این تحلیل مبتنی بر کدهای مخفی که رهبر انقلاب پس از اعلام جمعبندی وین، دیگر پیگیر خطوط قرمز نبوده اند،  دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه‌ای تاکيد کرد « مواضع صریح، شفاف و بدون تأویل رهبر انقلاب در مورد جمع‌بندی مسائل هسته‌ای در دیدارهای ایشان در ماه‌های اخیر بیان شده است و انتساب هر مطلبی خارج از این چارچوب فاقد اعتبار است. »
در اين اطلاعيه به صورت مشخص به ۴ ديدار رهبر انقلاب اشاره شده است :
ديدار روز بیستم فروردین، دیدار دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع)، دیدار کارگزاران نظام در ماه مبارک رمضان، و همچنين سخنراني ايشان در روز عید سعید فطر ( خطبه هاي نماز عيد فطر و ديدار کارگزاران نظام)
نکته حائز اهميت اينکه قسمت قابل توجه از سخنان رهبر معظم انقلاب در ديدارهاي مورد اشاره مربوط به خطوط قرمز نظام در مذاکرات هسته اي بوده است و تاکيد دفتر رهبر معظم انقلاب در اين برهه زماني بر اين دست سخنراني ها به عنوان معیار تحلیلی و رفتار سیاسی مردم و مسئولین پرونده، بيانگر آن است برخلاف اظهارات منتشر شده از سوي برخي اشخاص و رسانه ها ، اين خطوط قرمز بايد مبنا و ملاک بررسي برجام و خوب يا بد بودن آن قرار بگيرد.
برخي از مقامات و رسانه ها نيز با توجه به اين واقعيت يعني عدم تطبيق خطوط قرمز مورد تاکيد رهبر انقلاب با نتيجه به دست آمده در مذاکرات، صورت مساله را پاک کرده و مدعي شده بودند که اين خطوط قرمز ابزاري براي چانه زني و کسب امتيازات بيشتر براي تيم مذاکره کننده ايران بوده است.
اين ادعاها در کنار اظهارات مقامات دولتي و همچنين برخي از چهره ها مبني بر تاييد توافق هسته اي از سوي رهبر انقلاب در جلسات خصوصي، با اطلاعيه روز گذشته دفتر رهبر معظم انقلاب باطل شد چرا که دفتر مقام معظم رهبري صراحتا تاکيد کرده است که مواضع معظم له همان فرمايشاتي است که در ديدارهاي چند ماه گذشته بيان شده است.
اما فراتر از این تحلیل‎ها، نکته حائز اهمیتی که می توان پس از انتشار اطلاعیه دفتر رهبر انقلاب برداشت کرد آ ن است، که ممکن است مذاکرات تمام شده باشد، اما الزاما این پایان به معنای تایید آن از سوی نظام نیست.
در جدول زير مهم ترين نکات مورد اشاره از سوي رهبر معظم انقلاب در ۴ ديدار روز بيستم فروردين ، دیدار دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع)، دیدار کارگزاران نظام در ماه مبارک رمضان، و همچنين ديدار ايشان در روز عيد فطر به علاوه سخنان رهبر انقلاب در خطبه هاي نماز عيد فطر گردآوري شده است. 


منبع : رجانیوز

 

  

دیدگاه شما در مورد : ۳۱ کد علني رهبر انقلاب درباره مذاکرات و نتيجه آن + جدول اظهارات

۳۱ کد علني رهبر انقلاب درباره مذاکرات و نتيجه آن + جدول اظهارات

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر