صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نرخ انواع برنج شمال/افزایش قیمت در ماه‌های آینده

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی تاکنون ثبت سفارش جدید برای واردات برنج نداشته است، گفت: ‌پیش‌بینی می‌شود ‌در ماه‌های آینده روند قیمت برنج شمال صعودی باشد.

کد خبر : 29948

تاریخ انتشار : 12/06/1394 - 09:33


نرخ انواع برنج شمال/افزایش قیمت در ماه‌های آینده

به گزارش خط امید بهشهر، دلاور حیدرپور بعد از ظهر امروز در ستاد تنظیم بازار استان مازندران اظهار کرد: قیمت حبوبات نسبت به سال گذشته 20 تا 30 درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: قیمت برنج طارم محلی در کارخانه 6 هزار و 400 تومان است که نسبت به سال قبل 14 درصد افزایش قیمت دارد، برنج شیرودی در حال حاضر 4 هزار و 100 تومان فروخته می‌شود که نسبت به سال قبل 28 درصد افزایش قیمت دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: قیمت برنج ندا و نعمت نیز نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش قیمت داشت.

وی درباره وضعیت تولید برنج در استان گفت: با وجود کم‌آبی و خشکی و سیل ابتدای فصل در مجموع وضعیت خوبی داشتیم و از 211 سطح زیر کشت پیش‌بینی می‌شود که یک میلیون و 300 تن شلتوک داشته باشیم که بیش از 810 هزار تن برنج سفید تولید می‌شود.

حیدرپور خاطرنشان کرد: 80 هزار تن مصرف داخل استان و بقیه نیز به سایر استان‌ها ارسال می‌شود.

وی در ادامه از برنامه‌ریزی برای کاشت مجدد برنج در استان خبر داد و گفت: 26 هزار هکتار کاشت مجدد شد و همچنین بیش از 50 هزار تن نیز رتون از اراضی کشاورزی برداشت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلام اینکه در سال جاری قیمت برنج راضی‌کننده است، افزود: باید با پیگیری از وزارتخانه این آمادگی را در این سازمان ایجاد کنیم که در صورت نیاز با تصمیم هیئت وزیران وارد بازار شویم تا مشکلی برای کشاورزان به وجود نیاید.

وی با اعلام اینکه واردات در سه ماهه اول 94 نسبت به سال 93 حدود 22 درصد کاهش داشت، افزود: تعرفه واردات نیز افزایش کرد و وزارت جهاد هم تاکنون ثبت سفارش جدید برای واردات برنج ندارد و پیش‌بینی می‌شود که در ماه‌های آینده روند قیمت برنج صعودی باشد.

‌حیدرپور درباره وضعیت تولید مرکبات در استان نیز گفت: سطح زیر کشت باغات مرکبات استان حدود 122 هزار هکتار بود و برآورد ما این است که در سال جاری دو برابر سال گذشته حدود 2 میلیون تن مرکبات تولید کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: باید از هم اکنون فکری برای صادرات مرکبات در استان انجام شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : نرخ انواع برنج شمال/افزایش قیمت در ماه‌های آینده

نرخ انواع برنج شمال/افزایش قیمت در ماه‌های آینده

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر