صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در جوابيه اداره تبليغات اسلامي بهشهر به شهرداري

نظارت بر امورات فرهنگی شهرستان وظيفه سازمان تبليغات اسلامي

لازم به ذکر است از جمله وظایفی که از مجموع 20 وظیفه ذاتی سازمان تبلیغات اسلامی در اساسنامه آن آمده است ((سياستگذاري، برنامه‌ريزي، هدايت، سازماندهي، پشتيباني و نظارت بر تبليغات ديني- مردمي)) می‌باشد که حد لایقفِ نظارت بر امورات فرهنگی شهرستان را بیان می‌کند.

کد خبر : 29944

تاریخ انتشار : 12/06/1394 - 08:30


نظارت بر امورات فرهنگی شهرستان وظيفه سازمان تبليغات اسلامي

به گزارش خط اميد، پس از گفتگوي اين پايگاه اطلاع رساني با حجت الاسلام سيد‌محمد بابايي رييس اداره تبليغات اسلامي‌شهرستان بهشهر با عنوان" وفای به عهد در ارگان‌ها وجود ندارد/فضای بهشهر تا چند وقت آینده بوی مذهب نخواهد گرفت " روابط عمومي‌شهرداري بهشهر نيز جوابيه‌اي را به دفتر سايت خط اميد ارسال كرد كه طبق قانون مطبوعات منتشر شد.

 


با توجه به نكاتي كه شهرداري بهشهر در متن جوابيه خود به آن اشاره كرد، اداره تبليغات اسلامي‌بهشهر جوابيه را به دفتر سايت خط اميد ارسال كرده كه با حفظ بي طرفي در اين مناظره رسانه‌اي اين جوابيه جهت روشن شدن افكار عمومي‌در سايت منتشر شد.

 

اين مناظره رسانه اي بررسي چالش‌هاي حوزه فرهنگ بين دو ارگان همكار مي‌تواند ظرفيت مناسبي براي ارتقاء اين بخش باشد، اميدواريم ديگر ادارات و مسئولين شهرستان بهشهر نيز از ظرفيت اين رسانه پرمخاطب محلي كمال استفاده را ببرند تا به پيشرفت هرچه بيشتر شهرستان كمك كند.


در ذيل متن جوابيه اداره تبليغات اسلامي‌شهرستان بهشهر به شهرداري اين شهرستان را مي‌خوانيد:

 

 با سلام حضور مسئول محترم سایت خبری خط امید بهشهر:
با عنایت به جوابیه شهرداری بهشهر پیرامون مصاحبه رییس اداره تبلیغات اسلامی اين شهرستان و درج مواردی که نیازمند توضیح می‌باشد، مستدعیست نسبت به انتشار موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی اقدام فرمایید/ با تشکر


قرار دادن فرهنگ در اولویت‌های اول بودجه
در کار فرهنگی نباید مسأله‌ی پول و بودجه، یک مشکل عمده به حساب آید. به این معنا که مشکلات و نقایص فرهنگی را در ردیف نیازهای بودجه ای و در آخرهای لیست قرار ندهیم؛ بلکه در اول‌های لیست- اگر نگوییم در ردیف اول- قرار بدهیم. اگر درست فکر بکنیم، این به صرفه ی اقتصادی مملکت هم است. یعنی از این که بودجه و امکانات بیشتر را به کارهای فرهنگی- بخصوص فرهنگ آموزشی- متوجه کنیم، کشور زیان نخواهد کرد؛‌زیرا که خود این، برای آینده ی کشور تولید امکانات می‌کند(بیانات رهبر معظم در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی21/09/1368).


رفع مظلومیت از بخش فرهنگ(صرف وقت و بودجه کافی)
از بخش فرهنگ رفع مظلومیت کنید. بخش فرهنگ انصافاً بخش مظلومی است. واقعاً‌ مسأله‌ی فرهنگ را دست کم نگیرید. بنابراین صرف وقت کنید و در بودجه هم برایش پول و فصول قابل توجهی بگذارید(بیانات معظم له در دیدر رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت به مناسبت هفته دولت04/06/1386).


پرواضح است براي اين‌كه فعاليت‌هاي فرهنگي به خوبي انجام پذيرد نياز به برنامه‌ريزي و هدايت دارد تا با ريزش كمتري، نتايج خوبي به بار آيد، زيرا امور فرهنگي از جمله مواردي است كه به صورت زيربنايي و اساسي بايد بدان پرداخت. چرا كه جنگ امروز، جنگ فرهنگي است و دشمنان به خوبي دريافته‌اند كه از راه جنگاوري نظامي‌نمي‌توانند تهاجم داشته باشند ولي در مسير فرهنگ و جنگ فرهنگي بسيار با صرفه‌تر عمل مي‌كنند. از اين رو براي مقابله با تهاجمات فرهنگي مي‌بايست پايه‌هاي فرهنگي را تقويت كرد و با برنامه‌ريزي پيش رفت.


به نظر می‌رسد آنچه در جوابیه شهرداری بهشهر پیرامون مصاحبه رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهشهر با عنوان ( وفای به عهد در ارگان‌ها وجود ندارد/فضای بهشهر تا چند وقت آینده بوی مذهب نخواهد گرفت) آمده است، ناشی از عدم اشرافیت به وظایف سازمانی اداره تبلیغات اسلامی و خود شهرداری است. لازم به ذکر است از جمله وظایفی که از مجموع 20 وظیفه ذاتی سازمان تبلیغات اسلامی در اساسنامه آن آمده است ((سياستگذاري، برنامه‌ريزي، هدايت، سازماندهي، پشتيباني و نظارت بر تبليغات ديني- مردمي)) می‌باشد که حد لایقفِ نظارت بر امورات فرهنگی شهرستان را بیان می‌کند. همان حدی که در جوابیه شهرداری از آن تعبیر به ( هرچند حدِ جایگاه منتقد، حدی نیست که نیاز به بیان عملکرد فرهنگی و هزینه‌ای باشد...).


تمسک به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری(حفظه الله) بدون در نظر گرفتن دیگر دغدغه‌های معظم له در حوزه فرهنگ، که مواردی از آن در ابتدای مرقومه بیان گردید، همان فرافکنی مسئولیتی می باشد که کارشناس محترمه روابط عمومی شهرداری در جوابیه خود بدان اشاره کرده است و به زعم خود صَرفِ هزینه‌های میلیونی در یک مراسم و دیگر مناسبت‌ها را از مجموع اعتبارات فرهنگی سالانه که 10ها برابر این مبلغ می‌باشد و کمترین تدبیری در برگزاری این مراسمات جهت نهادینه کردن فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) لحاظ نشده است و چه بسا نارضایتی عموم مردم را در پی داشته است را، به کرات تعبیر به کار فرهنگی می‌کند. ضمن اینکه از مجموع 12 فعالیت باصطلاح فرهنگی یاد شده شهرداری، خیلی از موارد خلاف واقع و جای ابهام دارد که ذیلا به گوشه‌ای از آن اشاره می‌شود.


1-    هزینه 160 میلیون ریالی، تنها در سه ماه اول سال 94 از ماده 16 به هیئت‌های مذهبی شهرستان بهشهر!!!!!!!!!!


حداکثر مساعدت شهرداری و شورای شهر به هیئت مذهبی مبلغی بین 50 الی 100 هزار تومان می‌باشد که به ندرت و با تأخیر پرداخت می‌شود( بعضا پرداخت نمی‌گردد) الا یک یا دو مورد مناسبت به دو هیئت مذهبی که آن هم با اغراض خاص که عنوان آن به مصلحت نیست، پرداخت گردید.


 
2-     احداث ساختمان اداری ازسوی آن دستگاه بدون اخذ مجوزِ تغییر کاربری !!!!!!!!!!!!
در غیر واقعی بودن این مطلب که قضاوت در باقی موارد را برای عموم خوانندگان آسان‌تر می‌کند و درک بهتری از فرافکنی مسئولیتی به اذهان متبادر می‌سازد، تصویر نامه خود شهرداریست که با عنایت به مصوبه شورای شهر تغییر کاربری فضای سبز به مجتمع اداری را بلامانع عنوان می‌کند که ذیل این مطلب ارائه می‌گردد. حال دیگران چه حقیقی و چه حقوقی از آن چه تعبیری وچه قضاوتی خواهند داشت مختار به اظهار نظر می‌باشند .

 

 

 

 

3-    از جمله موارد جوابیه شهرداری که نیازمند توضیح می‌باشد عنوان تکیه کردن و به انتظار نشستن حمایت دیگران در اجرای برنامه‌های فرهنگی است که می‌طلبد خوانندگان عزیز و ارجمند بدوا بدانند از مجموع جلسات برگزار شده فرهنگی در اداره تبلیغات اسلامی از سال 1386 تاکنون هنور شهرداران بهشهر در هیچ یک از جلسات فرهنگی این اداره شرکت نکرده‌اند و فقط در یک جلسه کارشناس محترمه روابط عمومی شهرداری شرف حضور داشته که این امر و عدم حضور مدیران دیگر ادارات و عدم تعهد برخی از حاضرین در جلسات به مصوباتی که خود پای آن را امضا نموده‌اند، موجبات گلایه‌مندی رییس ادار ه تبلیغات اسلامی را فراهم کرده است نه نیاز مالی و امثال آن که غیرمنصفانه و انشاءالله بدون غرض ورزی عنوان شده است.

 

آنچه لازم است به سمع نظر کلیه خوانندگان عزیز برسانیم این است که: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهشهر در هیچ یک از مراسمات مذهبی که وظیفه سازمانی آن می‌باشد (گرامی‌داشت مراسمات انقلابی از وظایف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی می‌باشد) تاکنون هیچ مبلغی از هیچ اداره‌ای دریافت نکرده است و صرفا در برنامه‌های ستادی که با مشارکت دستگاه‌ها انجام می‌شود (مانند طرح سالمسازی فرهنگی دریا، تبلیغات محیطی ) برخی ادارات همکاری کرده‌اند.

 

در پایان جهت مقایسه فعالیت‌های فرهنگی شهرداری بهشهر با دیگر شهرداری‌ها توجه خوانندگان ارجمند را به عملکرد سایر شهرداری‌ها جلب می نمایم.


1-    تعظيم شعاير و برگزاري مراسم و مناسبت‌هاي مذهبي، ملي و انقلابي به منظور افزايش وحدت، همبستگي، انسجام و نوسازي معنوي جامعه.


2-    انجام فعاليت‌هاي آموزشي براي دست‌يافتن به اهداف، اجراي سياست‌ها و ماموريت‌هاي سازمان و راه‌اندازي مراکز آموزشي و فرهنگي، بنا به ضرورت در عرصه‌هاي آموزش شهروندي، سبک زندگي و مهارت‌ها.


3-    تعامل و همکاري هدفمند با هنرمندان و فرهيختگان متعهد و بهره‌گيري از توان و تخصص آنان در پيشبرد ماموريت‌ها و وظايف.


4-    اطلاع‌رساني و افزايش آگاهي‌هاي شهروندان به‌ويژه در خصوص مسايل ديني و نيز حقوق و تکاليف شهروندي و کمک به خانواده‌ها در حل مسايل پيراموني زندگي آن‌ها.


5-    ايجاد زمينه لازم براي توسعه مشارکت شهروندان در فعاليت‌هاي مختلف فرهنگي و هنري و تلاش در جهت افزايش سهم مصرف خدمات و کالاهاي فرهنگي در سبد خانوار.


6-    ايجاد زمينه و فضاي مناسب براي حضور شهروندان و خانواده‌ها به‌ويژه جوانان در مراکز و برنامه‌هاي فرهنگي و فراهم‌سازي محيط مساعد براي رشد و تعالي فرهنگي آنان.


7-    انجام فعاليت‌هاي تبليغي براي فضاسازي معنوي، ديني و انقلابي شهر و نيز پوشش مأموريت‌هاي مديريت شهري در ابعاد مختلف.


8-    انجام مطالعات و پژوهش‌هاي لازم فرهنگي و هنري در ارتباط با نيازهاي روزآمد شهر تهران و حمايت از اين‌گونه فعاليت‌ها.


9-    اجراي طرح‌هاي غني‌سازي اوقات فراغت و کمک به افزايش روحيه نشاط و شادابي شهروندان با استفاده از روش‌ها و ابزارهاي فرهنگي و هنري.ت


10-    توليد محصولات و آثار فاخر و ارزشمند فرهنگي و هنري با بهره‌گيري از مجموعه عوامل کارآمد به‌ويژه فن‌آوري‌هاي نوين.


11-    اجراي طرح‌هاي توسعه و ترويج فرهنگ و معارف اسلامي‌و قرآني با محوريت محافل، مجالس و هيئات مذهبي در محلات شهر.


12-    برگزاري يادواره‌ها، مراسم نکوداشت و پاسداشت مقام شامخ شهدا و ايثارگران و تجليل از خانواده‌هاي معظم شاهد و توليد آثار فرهنگي و هنري براي توسعه و رشد فرهنگ ايثار و جهاد و شهادت.


13-    حمايت از فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري در سطح مساجد و اماکن مذهبي و توليد آثار فرهنگي و هنري مروج فرهنگ مسجد محوري در محله‌هاي شهر.


14-    توسعه کتابخانه‌ها و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و هنري مروج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خواني.


و در آخر و ضمن تقدیر از زحمات همه پرسنل زحمتکش شهرداری، لطفا در صورت امکان و عدم تلقی تعدی از حد اداری، نسبت به نصب تصویر و تمثال مبارک حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(حفظه الله ) در ورودی و خروجی شهرستان و تعویض پرچم‌های مندرس پل خروجی شهر به سمت نکا اقدام فرمایید.


با تشکر روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهشهر 

  

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 12 شهریور 1394 - 09:33
  رضا

  با سلام واقعا جوابیه خوبی از طرف اداره تبلیغات صادر شده ، این جوابیه حرف دل شهروندان بهشهری بود مگر شهرداری بهشهر با دیگر شهرداران استان چه فرقی دارند که در مناسبت های مذهبی تبیلیغات از سوی شهرداری وشورای شهر صورت می پذیرد ، در حالی که شهرداری ما کل تبلیغات محیطی را محدود به ورودی شهرداری نموده ضمنا کمی از آقای عبوری (شهردارساری)یادبگیرید با اینکه کارمند شهرداری هم نبوده وفقط در کارنامه خود مسئول حراست صدا وسیما رادارد با این سن کم چه تحولی در ساری ایجاد نموده ، ضمنا در مورد بودجه ای که شهرداری مرقوم داشته در برنامه های قرآنی هزینه کرده فقط جنبه سیاسی داشته ولاغیر

  0 0
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 12 شهریور 1394 - 09:39
  صاحب خانه

  باسلام ضمن تقدیرازریاست محترم تبلیغات اسلامی خواهشمندیم با پیگیری مجدانه خود به شهرداری بفهماند که باسیاه نمایی نمی توان کاری از پیش برد ضمنا با سندی که اداره تبلیغات در مورد تغییر کاربری ارائه داد مامنتظر جوابیه شهرداری هم هستیم

  0 0
دیدگاه شما در مورد : نظارت بر امورات فرهنگی شهرستان وظيفه سازمان تبليغات اسلامي

نظارت بر امورات فرهنگی شهرستان وظيفه سازمان تبليغات اسلامي

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر