صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

قرارداد ساخت سیلوی غلات در بندر امیرآباد بهشهر امضا شد

قرارداد ساخت سیلوی غلات با ظرفیت 41 هزار تن با مبلغ سرمایه گذاری 95 میلیارد ریال با شرکت سرمایه گذار تاید واتر خاورمیانه در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد منعقد شد.

کد خبر : 29917

تاریخ انتشار : 11/06/1394 - 19:53


قرارداد ساخت سیلوی غلات در بندر امیرآباد بهشهر امضا شد

به گزارش خط امید بهشهر، مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در آیین برگزاری امضای این قراداد با بیان اینکه بندر امیرآباد تنها بندر پایلوت غلات در شمال کشور است گفت : قرارداد احداث این سیلو به صورت B.O.T و به مدت 15 سال می باشد.
قرارداد های بی.او.تی (B.O.T) یا ساخت، بهره برداری و انتقال ( واگذاری ) به قراردادهایی گفته می شود که در آن شرکت یا شرکتهایی در قبال امتیازاتی، اقدام به اجرای پروژه های سنگین ( به لحاظ مالی ) نموده، مدت محدودی از پروژه اجرا شده، منتفع گردیده و سپس پروژه یعنی مستحدثات را به طوریکه امکان فعالیت کامل را داشته باشد، بلا عوض به طرف دیگر که - عموما دولتها یا شرکتهای وابسته به دولت می باشند - انتقال می دهند.
علی خدمتگذار همچنین افزود : مدت زمان تعیین شده برای اتمام ساخت این سیلوی یکسال می باشد.
وی با اشاره به اینکه میزان واردات غلات در پنج ماه نخست سال از رشد 37 درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل برخوردار بوده است تاکید کرد با احداث این سیلو مبادلات غلات در بندر امیرآباد به عنوان تنها بندر متصل به شبکه سراسری راه آهن رشد چشمگیری خواهد داشت.
وی در ادامه گفت : با بهره برداری از این سیلو ها ظرفیت نگهداری سالانه غلات در بندر امیرآباد به میزان 410 هزار تن افزایش می یابد .
به گزارش روابط عمومی بندر امیر آباد این بندر با قرار گرفتن در مسیر بین المللی کریدرو شمال – جنوب و دارای اراضی وسیع پشتیبانی قابل بهره برداری تا 2120 هکتار از استراتژیک ترین بنادر شمال کشور می باشد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : قرارداد ساخت سیلوی غلات در بندر امیرآباد بهشهر امضا شد

قرارداد ساخت سیلوی غلات در بندر امیرآباد بهشهر امضا شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر