صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس مطرح کرد

انتقال آب شرب شرق مازندران به مناطق همجوار به اتحاد منطقه لطمه می‌زند/ حمل آب با تانکر در روستاهای شرقی مازندران

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: زمزمه‌های انتقال آب شرب شرق مازندران به مناطق همجوار سفره‌های آب زیرزمینی شهرستان را فقیر کرده به اتحاد و وحدت منطقه لطمه می‌زند.

کد خبر : 29816

تاریخ انتشار : 08/06/1394 - 09:07


انتقال آب شرب شرق مازندران به مناطق همجوار به اتحاد منطقه لطمه می‌زند/ حمل آب با تانکر در روستاهای شرقی مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، احمدعلی مقیمی، ظهر دیروز، در آیین بهره‌برداری از یک حلقه چاه جدید در نکا اظهار کرد: این چاه با هدف تامین آب شرب مصرفی برای شهروندان وارد مدار شده است تا با تامین آب، مشکل کم‌آبی را در نقاط مختلف شهرستان برطرف کند.

وی با اعلام اینکه در طول تابستان امسال، حمل آب به بسیاری از روستاهای ما با تانکر انجام می‌شد، افزود: این وضعیت، بیان‌گر کمبود آب شرب در این روستاها و لزوم توجه و رسیدگی جدی مسئولان در این رابطه است که البته با بارندگی‌های اخیر تا حدودی مشکلات کم‌آب برطرف شده اما باید این مشکلات به‌صورت زیربنایی حل شود.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه آب‌گیری سد گلورد، بسیاری از مشکلات ما را در حوزه کشاورزی و آب شرب حل می‌کند، ادامه داد: تاکنون به دلیل وجود برخی مشکلات مالی و اقتصادی این سد آب‌گیری نشد که با رایزنی‌های انجام شده و اخذ اعتبارات مربوطه، این سد تا پایان سال آب‌گیری می‌شود.

مقیمی گفت: تامین آب شرب از سد گلورد یکی از طرح‌های اعلام شده برای سه شهرستان بهشهر، نکا و گلوگاه است که بخش زیادی از مشکلات سه شهرستان را حل می‌کند و علاوه بر تامین آب کشاورزی برای بیش از 25 هزار هکتار زمین کشاورزی،حدود 36 میلیون مترمکعب آب شرب نیز برای شرق مازندران تامین می‌شود.

وی با اعلام اینکه منطقه شرق مازندران در مجموع منطقه کم‌آبی است که باید زمینه‌های تامین آب از سفره‌های زیرزمینی و آب‌گیری توسط سد گلورد فراهم شود، افزود: زمزمه‌های اینکه انتقال آب به شهرستان‌های همجوار که در بیش از 10 سال گذشته انجام شده است؛ سفره‌های آب زیرزمینی شهرستان را فقیر کرده به اتحاد و وحدت منطقه لطمه می‌زند که باید از آن دوری کنیم.

فرماندار نکا نیز در ادامه با اعلام اینکه حدود نیمی از روستاهای ما در طول تابستان امسال و در اوج گرمای تابستان با مشکل کم‌آبی مواجه بودند، یادآور شد: امیدواریم با وارد مدار کردن یک حلقه چاه جدید بسیاری از مشکلات حل شده و به نوعی این چاه، می‌تواند نقطه عطفی در رفع مشکلات آب در منطقه شود.

جعفر احمدی با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف آب در بین شهروندان گفت: حفاظت از آب و صرفه‌جویی در مصرف آن، نیازمند مشارکت همه آحاد جامعه است که امیدواریم با صرفه‌جویی در مصرف آب و رعایت استانداردهای لازم، همه شهروندان بتوانند از آب مورد نیاز مصرفی برخوردار بوده و با قطع آب مواجه نشوند.

به گزارش فارس، افتتاح و تجهیز یک حلقه چاه جدید آب به همراه اجرای 600 متر خط انتقال با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال امروز در نکا به بهره‌برداری رسید.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : انتقال آب شرب شرق مازندران به مناطق همجوار به اتحاد منطقه لطمه می‌زند/ حمل آب با تانکر در روستاهای شرقی مازندران

انتقال آب شرب شرق مازندران به مناطق همجوار به اتحاد منطقه لطمه می‌زند/ حمل آب با تانکر در روستاهای شرقی مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر