صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مسئول سازمان بسیج اصناف مازندران خبر داد

عدم برگزاری دوره‌های آموزشی فقه بازار در 11 شهر مازندران

مسئول سازمان بسیج اصناف مازندران از عدم برگزاری دوره‌های آموزشی فقه بازار در 11 شهر مازندران خبر داد.

کد خبر : 29719

تاریخ انتشار : 05/06/1394 - 08:44


عدم برگزاری دوره‌های آموزشی فقه بازار در 11 شهر مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، مطابق تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای که میان وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ایران و سازمان بسیج اصناف کشور در 94/2/2 برقرار شد؛ بنا شد تا از 94/3/1 کلیه متقاضیان و یا تمدیدکنندگان پروانه کسب باید در دوره‌های 6 ساعته  آموزشی احکام تجارت و کسب و کار شرکت یابند.

برای آگاهی از اجرای این تفاهم‌نامه در مازندران گفت‌وگویی را با فرمانده بسیج اصناف مازندران انجام داده‌ایم که در ذیل می‌خوانیم:

محمد خوبکار در خصوص اجرای دوره‌های آموزشی فقه بازار در مازندران گفت: علیرغم ابلاغ این تفاهم‌نامه از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت به تمامی شهرستان‌های استان، متاسفانه این دوره‌های آموزشی در 11 شهر مازندران اجرا نمی‌شود.

وی در افزود: با توجه به بند الف ردیف 3 آئین‌نامه اجرایی نحوه صدور و تمدید پروانه کسب، موضوع ماده 12 قانون نظام صنفی، گذراندن دوره‌های آموزشی و دریافت گواهی و نیز درج این گواهی در پرونده از الزامات صدور یا پروانه کسب است که این امر در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، بابل، آمل، نور، نوشهر و رامسر برگزار نمی‌شود.

مسئول سازمان بسیج اصناف مازندران در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره علت عدم اجرای این دوره‌ها در این شهرستان‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به مکاتبات جدید با این شهرستان‌ها، تعدادی از این مراکز آمادگی خود را برای آغاز این دوره‌ها از نیمه شهریور سال جاری اعلام کردند و برخی دیگر با اعلام عدم وجود امکانات آموزشی در این شهرستان‌ها قادر به برگزاری این دوره‌ها نیستند.

بر اساس این گزارش پیگیری اجرای این دستورالعمل در استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره اصناف این سازمان نیز است که در گزارشات بعدی گفت‌وگویی را با روسای این مراکز انجام خواهیم داد.

اما در پایان آنچه که جای تامل و بسی تعجب دارد این است که با وجود اینکه برابر قانون و طبق ماده 3 تبصره 2 شرایط صدور پروانه کسب قانون نظام صنفی(صفحه 53) گذراندن این دوره‌ها و اخذ گواهی آن یکی از ملزومات پرونده متقاضیان پروانه یا تمدید آن است، چگونه مراکز صدور پروانه کسب مبادرت به صدور پروانه کسب در این شهرستان‌ها کرده اند؟!


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : عدم برگزاری دوره‌های آموزشی فقه بازار در 11 شهر مازندران

عدم برگزاری دوره‌های آموزشی فقه بازار در 11 شهر مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر