صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در گفت‌وگو با بلاغ:

مانور کاهش تلفات در 85 روستای مازندران انجام شد/بسیج عمومی برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به فعالیت گروه‌های بازرسی در تمامی شهرستان‌ها، گفت: در راستای کاهش تلفات برق، پیش‌بینی اجرای مانور کاهش تلفات در 85 روستا صورت گرفته است.

کد خبر : 29663

تاریخ انتشار : 04/06/1394 - 10:58


مانور کاهش تلفات در 85 روستای مازندران انجام شد/بسیج عمومی برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات

به گزارش خط امید بهشهر، قاسم شهابی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه برای گذر از پیک تابستان راه‌کارهای مختلفی را به اجرا در می آوریم، اظهار کرد: فعالیت‌های فنی و عملیاتی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی به‌ویژه بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های دیداری، شنیداری، مکتوب و مجازی و ... از جمله راه‌کارهای کاهش بار و انرژی تابستان امسال است.

وی منطقی کردن روشنایی معابر، جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز، اصلاح اتصالات تست و اندازه‌گیری، کاهش تلفات توان، تعویض کنتور مشترکین پرمصرف، کنترل قدرت قرارداد مشترکین، جلب همکاری مشترکین خانگی و تجاری، اداری، صنعتی، کنترل و منطقی کردن سیستم‌های سرمایشی و ... را از راه‌کارهای گذر از پیک تابستان عنوان کرد.

مدیرعامل توزیع برق مازندران کاهش تلفات برق در استان را به‌عنوان طرحی ملی اعلام کرد و ادامه داد: این طرح در حدود یک‌سال است که به‌عنوان اولویت اصلی شرکت‌های توزیع مورد اهتمام قرار گرفته است.

این مسئول اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح، تاکنون 21 هزار و 420 کنتور که شامل127 هزار مشترک می‌شود، مورد تست و بازرسی قرار گرفته است.

شهابی با اشاره به اینکه اجرای طرح ملی کاهش تلفات برق سبب شد تا 36 میلیون کیلووات‌ساعت انرژی هدررفته به شبکه توزیع بازگردد، خاطرنشان کرد: 60 کیلومتر کابل خودنگهدار نصب در 92 کیلومتر شبکه اصلاح و مقطع متوسط صورت گرفته است.

وی بیان کرد: هماهنگی لازم برای خرید 100هزار کنتور دیجیتال و 60 کیلومتر کابل سرویس و 25 هزار فیوز به عمل آمده است.

مدیرعامل توزیع برق مازندران با اشاره به فعالیت گروه‌های بازرسی در تمامی شهرستان‌ها، یادآور شد: در راستای کاهش تلفات برق، پیش‌بینی اجرای مانور کاهش تلفات در 85 روستا صورت گرفته است.

شهابی افزود: برای اجرای مانورها نصب 128 دستگاه ترانس، احداث 69 کیلومتر شبکه و 34 میلیارد و 365 میلیون ریال هزینه پیش‌بینی شده است.

وی با بیان بسیج عمومی تمامی نیروهای شرکت توزیع برق برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات، افزود: سعی داریم به اهداف نیرو که کاهش تلفات 12 درصد است، دست یابیم.

مدیرعامل توزیع برق مازندران میزان فرسودگی شبکه‌ها را در حدود 35 درصد عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع و اعتبارات امکان اصلاح شبکه‌های فرسوده به یک‌باره وجود ندارد ولی هر سال برابر با ناحیه‌های پیش‌بینی‌شده و تخصیص اعتبار درصدی از شبکه‌های فرسوده اصلاح می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه در ماه‌های گذشته 185 طرح اصلاح شبکه‌های فرسوده به مرحله اجرا درآمد، گفت: اجرای این طرح‌ها، تاحدودی در افزایش قابلیت اطمینان شبکه، بهبود ولتاژ و ارتقاء بر کیفیت آن اثرگذار بوده است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مانور کاهش تلفات در 85 روستای مازندران انجام شد/بسیج عمومی برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات

مانور کاهش تلفات در 85 روستای مازندران انجام شد/بسیج عمومی برای اجرایی شدن طرح کاهش تلفات

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر