صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
"تحریم‌ها در اراده ملت ایران تغییری ایجاد نکرده است"

آیت‌الله خاتمی: مسئله اصلی آمریکا نفوذ در منطقه و ایران است

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در شرایط کنونی در پیچ تاریخی عجیبی قرار داریم گفت: مسئله توافق مسئله اصلی نیست بلکه مسئله اصلی این است که آمریکا می‌خواهد در منطقه و در ایران اسلامی نفوذ داشته باشد و این خواب و خیال آمریکا است.

کد خبر : 29637

تاریخ انتشار : 04/06/1394 - 10:08


آیت‌الله خاتمی: مسئله اصلی آمریکا نفوذ در منطقه و ایران است

به گزارش خط امید بهشهر، آیت‌الله سید احمد خاتمی شامگاه سه شنبه در حرم سید علاءالدین حسین(ع) با اشاره به اینکه انسان‌ها در استفاده از فرصت 5 دسته هستند به تشریح این افراد پرداخت و اظهار داشت: دسته نخست کسانی هستند که از فرصت بهترین استفاده‌ علمی و معنوی را می‌برند.
وی با بیان اینکه دسته دوم کسانی هستند که فرصت‌های طلایی را به آتش می‌کشند و زمانی که فرصت را از دست دادند حسرت می‌خورند، گفت: در عرصه سیاسی فرصت‌سوزی پس از پیامبر(ص) اتفاق افتاد و اگر همان زمان به امام علی (ع) روی آورده بودند امروز دنیای استکبار در جهان میدان‌داری نمی‌کرد.
خاتمی با بیان اینکه گروه سوم فرصت طلبانند که در شرایط سختی و مشکلات نیستند اما تا نشانه‌های پیروزی ظاهر می‌شود خود را سهیم می‌کنند، افزود: در جریان مشروطه علمای بزرگ نجف و تهران با استبداد محمدخان قاجار مبارزه کردند اما تا نشانه‌های پیروزی ظاهر شد غربزده‌ها از راه رسیدند و چوبه دار شیخ فضل الله نوری را برپا کردند. 
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: دسته چهارم کسانی هستند که فرصت‌سازی می‌کنند و انبیا این گونه بودند که در شرایط سخت فرصت‌سازی می‌کردند و اگر امروز یک میلیارد و نیم انسان در جهان شهادتین می‌گویند نتیجه فرصت‌سازی پیامبر(ص) بوده است.  
وی با اشاره به گروه پنجم تصریح کرد: گروه پنجم افرادی هستند که از بحران‌ها فرصت می‌سازند به طور مثال یزید برای سیدالشهدا بحران ایجاد کرد اما  امام حسین(ع) از این بحران فرصت ساخت و پیام آزادگی به جهان صادر کرد. 
خاتمی با اشاره به دعوت مامون از امام رضا(ع) بیان کرد: دعوت امام رضا(ع) به مرو بحرانی عمیق بود که مامون برای امام رضا(ع) ایجاد کرد اما امام رضا(ع) با روش‌های مختلف این بحران را تبدیل به فرصت کرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یکی از اهداف مامون از دعوت امام رضا(ع) به مرو خاموش کردن قیام‌های علوی بود، گفت: امام رضا(ع) با مشروط کردن پذیرفتن ولایت عهدی به اینکه در هیچ یک از امور حکومتی دخالت نکند به گونه‌ای عمل کرد که قیام‌های علوی اصلا فروکش نکرد.
وی افزود: یکی از موارد دیگری که امام رضا(ع) در مدت ولایت‌عهدی انجام داد بیان فضلیت امام علی(ع) بود که تا پیش از آن این امکان وجود نداشت.
خاتمی با اشاره به اینکه تحریم‌ها علیه ایران اسلامی از سوی دشمن یک بحران است، گفت: از 11 خرداد 91 تحریم‌ها شروع شد و اوباما در نطق انتخاباتیش گفته بود که بی‌نظیرترین تحریم‌ها در طول 100 سال گذشته بر ایران تحمیل شده به گونه‌ای که تا یک ماه دیگر ایران تسلیم می‌شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان افزود: نزدیک به سه سال از آن زمان گذشته و هر بار مردم ایران در فرصت‌های مختلف از جمله روز قدس و 22 بهمن نشان داده‌اند که تحریم‌ها نتوانسته در اراده ملت ایران تغییری به وجود آورد.
وی با بیان اینکه دشمن در پی بحران‌سازی است اما با راهنمایی ولی فقیه این بحران تبدیل به فرصت می‌شود بیان کرد: پیشرفت‌های علمی و به ویژه در زمینه هسته‌ای غنی‌سازی 20 درصدی تبدیل بحران به فرصت بوده است.
خاتمی با بیان اینکه بینش امام خمینی تبدیل بحران به فرصت بود افزود: امام خمینی(ره) همیشه می‌فرمودند: " اگر دشمن ما را تهدید نظامی کند ما فرزند محرم و اگر تهدید اقتصادی کند ما فرزند رمضان هستیم" بنابراین مسیر ما باید تبدیل بحران دشمن به فرصت باشد.
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی در پیچ تاریخی عجیبی قرار داریم گفت: مسئله توافق مسئله اصلی نیست بلکه مسئله اصلی این است که آمریکا می‌خواهد در منطقه و در ایران اسلامی نفوذ داشته باشد و این خواب و خیال آمریکا است. 
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به اینکه گروه‌های تکفیری ساخته دست آمریکا هستند، بیان کرد: حمایت از تکفیری‌های سوریه برای شکستن مقاومت در سوریه است که اگر این اتفاق بیفتد لبنان در خطر می‌افتد و با به خطر افتادن لبنان به عراق نفوذ می‌کنند و در نزدیکی ایران قرار می‌گیرند. 
وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال نفوذ داخلی به ایران است و این را صریحا گفته است، تصریح کرد: ترویج فرهنگ غرب‌گرا و عوض کردن فرهنگ مردم خواسته امریکا است و در داخل نیز برخی قلم به دستان مزدور این را نشر می‌دهند. 
خاتمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی براینکه به آمریکا اجازه هیچ گونه نفوذی داده نمی‌شود، گفت: اهل بصیرت از طریق پایگاه‌هایی که در اختیار دارند این بحران را تبدیل به فرصت و جنایات آمریکا و انگلیس را برملا کنند.


منبع : تسنیم

 

 

  

دیدگاه شما در مورد : آیت‌الله خاتمی: مسئله اصلی آمریکا نفوذ در منطقه و ایران است

آیت‌الله خاتمی: مسئله اصلی آمریکا نفوذ در منطقه و ایران است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر