صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
همایش تجلیل از خادمان 30 شهید غواص مازندران برگزار شد

سردار بابایی: حسینیه عاشقان کربلا به «حسینیه اعظم شهدای کربلا» تغییر نام یافت

در انتهای میدان قائم متوجه خرابی یکی از ماشین‌ها شدم و با هماهنگی فرمانده سپاه آمل، ماشین خود را به محل آوردم و سعادت همراهی با شهدای غواص و خط شکن نصیبم شد که بسیار خوشحالم.

کد خبر : 29608

تاریخ انتشار : 03/06/1394 - 13:05


سردار بابایی: حسینیه عاشقان کربلا به «حسینیه اعظم شهدای کربلا» تغییر نام یافت

به گزارش خط امید بهشهر، همایش تجلیل از خادمان 30 شهید غواص و خط شکن مازندران با حضور مسئولان استانی، بسیجیان و خادمان امام رضا (ع) در محل سالن غدیر سپاه کربلا استان برگزار شد.

برگزاری چهلمین روز بزرگذاشت شهدا هم زمان با شهادت امام محمد باقر(ع)

سردارعبدالله ملکی با بیان اینکه پیکر شهدای غواص و خط شکن پس از 30 سال به کشور بازگشتند، اظهار کرد: مردم آنچنان استقبال گرمی از شهدا کردند که کسی باورش نمی‌شد، با وجود تمامی مشکلات زندگی آنقدر خالصانه به پابوس شهدا بیایند.

وی با اشاره به اینکه شهدا درس استقامت، ایثار و مقاومت به ما دادند، افزود: شهدا هرچه داشتند را در راه خدا فدا کردند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از برگزاری چهلمین روز بزرگداشت 30 شهید غواص و خط شکن هم زمان با شهادت امام محمدباقر (ع) در حسینیه اعظم شهدای کربلا خبر داد.

این مسئول با تشکر از زحمات همه دستگاه‌ها و نهادهایی که در مراسم تشییع 30 شهید غواص و خط شکن همکاری داشتند، اضافه کرد: با همکاری همه مراسم استقبال از کاروان شهدای غواص و خط شکن به‌خوبی برگزار شد.

نام گذاری حسینیه عاشقان کربلا به حسینیه اعظم شهدای کربلا

فرمانده سپاه کربلا مازندران نیز با اشاره به آیه قرآن کریم پیرامون شکرگذاری نعمت‌های خداوند، گفت: شکرگذاری سبب افزایش نعمت می‌شود و کفران نعمت، عذاب شدید را به‌دنبال دارد.

سردار محمدحسین بابایی با بیان اینکه شکر نعمت دارای 3 گام است، افزود: دیدن نعمت، صاحب نعمت و ادای حق نعمت این 3 رکن است.

وی با اشاره به اینکه حق نعمت «انقلاب» تنها با پاسداری از آن عملی می شود، افزود: باید یاد و خاطره شهدا «صاحبان نعمت» را گرامی بداریم و برای نعمت آزادی، امنیت و سربلندی که شهدا به ارمغان آوردند، ارزش قائل شویم.

بابایی اضافه کرد: همه مردم و دستگاه‌های مختلف اجرایی و فرهنگی استان در مراسم تشییع شهدای غواص و خط شکن همکاری کامل داشتند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با اشاره به اخلاص شهدا و خادمین مراسم تشییع شهدای غواص و خط شکن، ادامه داد: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و لازمه این اقدام، برنامه‌ریزی برای آینده است.

وی با بیان اینکه حسینیه عاشقان کربلا با عطرمزار دو شهید گمنام عجین شده است، یادآور شد: این مکان با عنوان «حسینیه اعظم شهدای کربلا» نام‌گذاری شد تا مردم به‌راحتی مراسمات خود را در آنجا برگزار کنند.

در حاشیه مراسم، خادمان حضرت امام رضا (ع) به همراه پرچم معطر حرم ایشان در مراسم حضور یافتند و با استقبال گرم حاضران مواجه شدند.

یکی از خادمان امام رضا (ع) به مداحی پرداخت و سپس نشان ویژه امام هشتم (ع) را بر سینه دو تن از فرزندان شهدای مدافع حرم نصب کردند.

گروهی از اعضای کانون پرورش فکری کودک و نوجوان مازندران هم سرود شهدای غواص و خط شکن را به اجرا در آوردند.

همراهی و استقبال گرم تمامی شهرستان‌ها با کاروان شهدا

معاون اجرایی سپاه کربلا مازندران نیز با بیان اینکه پیش از تشییع شهدای غواص و خط شکن، دستورالعمل جامعی برای استقبال از آنها برنامه‌ریزی شد، گفت: با توجه به همه تدابیر برخی مشکلات مانند قطعی سیستم صوتی و خرابی ماشین پیش آمد که با لطف خدا و عنایت شهدا حل شد.

سیدقاسم هاشمی با بیان اینکه کل شهرستان‌های استان در 7 محور برای استقبال از شهدای غواص و خط شکن همکاری داشتند، افزود: بیش از 100 خبرنگار از رسانه های مختلف در پوشش اخبار مراسم همکاری داشتند.

بیان خاطره خادمان شهدای غواص و خط شکن

در ادامه مسئولان بخش‌های مختلف صوتی و راننده‌های مراسم تشییع شهدای غواص و خط شکن به بیان برنامه‌های اجراشده در طول مراسم پرداختند.

حق‌شناس، مسئول صوتی مراسم با بیان اینکه در روزهای تشییع شهدای غواص و خط شکن از 8 صبح الی 10 شب کار می‌کردیم، گفت: همه اعضای سیستم صوتی با وجود عدم شناخت نسبت به یکدیگر برادرانه همکاری داشتیم.

دماوندی، یکی از خادمان شهدا با بیان استقبال گرم مردم در اردوگاه رامسر، گفت: همراهی مردم با کاروان شهدا بسیار زیبا بود، به‌طوری که یک جانباز ویلچری در چالوس مسافتی طولانی را همراه با تریلی پیمود.

بیان خاطره رحمت محمدی (راننده تریلی) از نکات برجسته مراسم بود.

وی با بیان اینکه زمان انتقال ضریح امام حسین (ع) به کربلا مشتاق خادمی آن امام عزیز بودم، گفت: متاسفانه سعادت حمل ضریح سرور و سالار شهیدان شامل حالم نشد.

محمدی ادامه داد: زمانی که از مراسم تشییع شهدای غواص و خط شکن در مازندران اطلاع یافتم، برای خادمی آنها به سپاه رفتم ولی قبول نکردند.

این راننده تریلی افزود: پس از دریافت جواب منفی با ناراحتی به منزل بازگشتم و در زمان تشییع شهدا در آمل، به همراه خانواده در محل میدان قائم حضور یافتم.

وی گفت: در انتهای میدان قائم متوجه خرابی یکی از ماشین‌ها شدم و با هماهنگی فرمانده سپاه آمل، ماشین خود را به محل آوردم و سعادت همراهی با شهدای غواص و خط شکن نصیبم شد که بسیار خوشحالم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : سردار بابایی: حسینیه عاشقان کربلا به «حسینیه اعظم شهدای کربلا» تغییر نام یافت

سردار بابایی: حسینیه عاشقان کربلا به «حسینیه اعظم شهدای کربلا» تغییر نام یافت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر