صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
تجلیل از پزشک بدون مرز شمالی با حضور سفرای کشورهای آفریقایی

ساخت درمانگاهی در دل آفریقا به نام امام رضا (ع) به پاس مجاهدت‌های پزشک ایرانی

دکتر ناصر عمادی گفت: حدود پنج ماه قبل برای ارائه خدمات بشردوستانه به کشور بروندی از قاره آفریقا سفر کردم و در مدت کوتاهی درمانگاهی به نام امام علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) در آن کشور افتتاح شد که احساس غرور کردم.

کد خبر : 29593

تاریخ انتشار : 03/06/1394 - 12:47


ساخت درمانگاهی در دل آفریقا به نام امام رضا (ع) به پاس مجاهدت‌های پزشک ایرانی

به گزارش خط امید بهشهر، مراسم تجلیل سفیران کشورهای آفریقایی از خدمات ارزنده ناصر عمادی، پزشک داوطلب بدون مرز قائم‌شهری در کشورهای مختلف آفریقایی، در سالن اجتماعات سلمان هراتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.

* دکتر عمادی؛ مروج اصول و فرهنگ اسلامی

سفیر کشور آفریقایی بروندی در این همایش گفت: دکتر عمادی به خاطر اهداف انسان دوستانه در کشورهای آفریقایی به طبابت می‌پردازد.

عُمَر نتی زیمبر بابیان اینکه دلیل سفر ما به ایران و شهرستان قائم‌شهر، تقدیر و تشکر از زحمات بی‌دریغ دکتر عمادی است، اظهار کرد: بیمارانی که در آفریقا توسط این دکتر ایرانی معالجه می‌شوند با دیدن وی، بلافاصله به یاد کشور ایران می‌افتند.

وی از دکتر عمادی به‌عنوان آموزش‌دهنده و مروج اصول و فرهنگ اسلامی نام برد و افزود: باعث خرسندی است که توانستیم در اینجا حضور پیدا کنیم و از زحمات این پزشک توانمند تشکر کنیم.

سفیر بروندی خاطرنشان کرد: ایران و آفریقا دو کشور دوست هستند و تعامل خوبی بین هلال‌احمر ایران و آفریقا به‌وجود آمده است.

وی کمک به مردم را از اولویت کاری دکتر عمادی برشمرد و گفت: این فرد با ازخودگذشتگی و تحمل دوری از کشور و خانواده خود در دورترین نقطه جهان به درمان بیماران پرداخت.

* این فرزند از ثمره انقلاب است

آیت‌الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری نیز اظهار کرد: پزشک جوان، خانواده و زندگی خود را برای مدتی ترک می‌کند تا در دورترین نقطه جهان خدمات ارزنده‌ای ارائه کند و این فرزند از ثمره انقلاب است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه براساس آموزه‌‎های دینی خدمات بشردوستانه ارائه می‌دهیم، خاطرنشان کرد: با توجه به کلمات الهی که پیامبران و امامان اسلامی درباره خدمات بشردوستانه نقل کرده‌اند، وظیفه خود می‌دانیم تا به نیازمندان کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه بهترین مردم کسی است که به هم‌نوع خود خدمات بشردوستانه ارائه کند، بیان کرد: با ارائه خدمات پزشکی و برطرف کردن نیاز درمانی عده‌ای در دورترین منطقه‌‌ جهان از ارزنده‌ترین خدمات است.

معلمی با تاکید بر اینکه باید به مظلومان کمک و یاری رساند، اضافه کرد: ایران برای کمک به مظلومان همه تلاش خود را به کار می‌برد و ارائه خدمات بشردوستانه را یک تکلیف اسلامی برای خود می‌داند.

* ایرانی به کمک مظلومان می‌شتابد

فرماندار قائم‌شهر نیز با بیان اینکه همه هستی ما همان چیزی که مورد رضایت خداوند است رقم می‌خورد، اظهار کرد: ما به فرمان رهبر هرجایی احساس کنیم، باید به کمک مظلوم بشتابیم.

مهدی محمدی افزود: همه همکاران هلال‌احمر با ارائه خدمات داوطلبانه همانند فعالیت‌های دکتر عمادی در کشورهای آفریقایی بدون هرگونه چشم‌داشتی برای کمک به مظلومان فعالیت می‌کنند.

وی درباره این همایش و علت حضور سفیران کشورهای آفریقایی، اضافه کرد: امروز اینجا جمع شدیم تا در خدمت شما سفیران کشورهای آفریقایی و همشهریان قائم‌شهری از خدمات فرزند عزیز این شهر بخاطر خدمات ارزشمند و داوطلبانه‌ای که در برون مرزها انجام داد تشکر کنیم.

فرماندار قائم‌شهر در پایان تصریح کرد: امیدواریم این ایامی که در کشور ما هستید به شما خوش بگذرد و روز به روز شاهد روابط بیشتر برای پیشرفت کشورهای آفریقایی با ایران باشیم.

* ساخت درمانگاهی در دل آفریقا به نام امام رضا به پاس مجاهدت‌های پزشک ایرانی

دکتر ناصر عمادی در ادامه گفت: حدود پنج ماه قبل برای ارائه خدمات بشردوستانه به کشور بروندی از قاره آفریقا سفر کردم و در مدت کوتاهی درمانگاهی به نام امام علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) در آن کشور افتتاح شد که احساس غرور کردم.

پزشک داوطلب بدون مرز قائم‌شهری در کشورهای مختلف آفریقایی ادامه داد: از تجلیل چهار سفیر کشورهای آفریقایی به دلیل خدمات بشر دوستانه‌ام احساس افتخار می‌کنم زیرا آنها از مردم شهری قدردانی می‌کنند که آدمی مثل من را آموزش داده‌اند تا راه و رسم درست زندگی را فراگیرم و بتوانم خدمات بشردوستانه‌ای را ارائه کنم.

وی با اشاره به اینکه باید به مردم خدمت کنید وگرنه فقط زنده خواهید بود، خاطرنشان کرد: به عنوان یک ایرانی برای کمک به دیگران زندگی می‌کنم و هرگز برای ادامه زندگی به دیگران کمک نمی‌کنم.

عمادی با تاکید به اینکه در دورترین نقطه از جهان زندگی می‌کنم تا بتوانم خدمات بشردوستانه‌ای ارائه کنم، افزود: با تلاش و پشتکار می‌توانیم به تمامی مردم نیازمند در دورترین نقطه جهان نیز خدمات ارزنده‌ای ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه امروزه اطلاعات و ارتباطات بسیار گسترده شده است، تصریح کرد: در عصر ارتباطات اخبار در کمترین زمان ممکن مخابره می‌شود اما ارتباط باید با مهر و محبت مانوس شود.

پزشک داوطلب بدون مرز مازندرانی ادامه داد: جای افتخار و سربلندی دارد که به عنوان یک ایرانی در دورترین نقطه جهان خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌کنم که سفیران آن کشور از خدماتم در شهرم تقدیر می‌کنند.

عمادی با بیان اینکه مرزهای مهر و محبت نباید شناخته شود، اظهار کرد: مهر و محبت فراتر از مرز جغرافیایی است و برای کمک به همه مردم جهان،آنچه در توان داریم باید تلاش کنیم.

وی در پایان با تاکید به اینکه از جوانانی که علاقه‌مند هستند، خدمات بشردوستانه ارائه دهند، گفت:جوانان می‌توانند با دستان خالی و همت والا در این راستا اقدامات شایسته‌ای انجام دهند و با نیت خیر خواهانه می‌توانند خدمات ارزنده‌ای ارائه کنند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : ساخت درمانگاهی در دل آفریقا به نام امام رضا (ع) به پاس مجاهدت‌های پزشک ایرانی

ساخت درمانگاهی در دل آفریقا به نام امام رضا (ع) به پاس مجاهدت‌های پزشک ایرانی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر